ISM bus dėstomas Harvardo verslo mokyklos parengtas studijų kursas

Publikuota: 2013 m. vasario 21 d. ketvirtadienis

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete bus dėstomas prestižinės Harvardo verslo mokyklos parengtas kursas „Konkurencingumo mikroekonomika: įmonės, klasteriai ir ekonomikos plėtra“ („Microeconomics of Competitiveness: Firms, Clusters, and Economic Development“). Jo autorius – vienas garsiausių pasaulyje strateginio valdymo ekspertų, Harvardo verslo mokyklos profesorius Michael Porter. Tai – pirmoji prestižinės verslo mokyklos inicijuota mokymo programa Lietuvoje. 

„Tai, kad mūsų studentai turės galimybę studijuoti šios verslo mokyklos parengtą programą – didžiulis pasiekimas ne tik mūsų universitetui, tačiau ir visai Lietuvos aukštojo mokslo sistemai. Planuojame programa sudominti platų klausytojų ratą: ne tik studentus, bet ir verslininkus, viešojo sektoriaus atstovus, politikus. Tikime, kad bendradarbiavimas su prestižine Harvardo verslo mokykla padės rengti ateities ekonomikos ir politikos lyderius bei prisidės prie ekonomikos pažangos mūsų šalyje“, – teigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

 

Minėta disciplina bus integruota į ISM Vadovų magistrantūros studijas ir pradėta dėstyti nuo šių metų rudens semestro. Harvardo verslo mokyklos profesoriaus M. Porterio parengtą konkurencingumo kursą ar jo dalis ketinama pasiūlyti ir kaip atskirą mokymo programą visiems norintiems: verslo, švietimo, valstybinių institucijų atstovams. 

 

Konkurencingumo ir ekonomikos plėtros kurse nagrinėjami šalių, regionų, įmonių bei verslo klasterių konkurencingumo veiksniai. Daug dėmesio skiriama ekonominiam našumui, vertinama, kokią įtaką jam turi nusistovėjusios vietos įmonių veiklos praktikos, verslo aplinka ir valstybės politika verslo atžvilgiu. Kaip įprasta Harvardo studijose, paskaitose plačiai naudojamas atvejo analizės metodas. Kurso dalyviai nagrinės realias verslo įmonių situacijas, pagrindinių pasaulinės ekonomikos regionų: Europos, Amerikos, Azijos, sėkmės atvejus, besivystančių ir pažengusių ekonomikų konkurencingumo tendencijas. Besimokantieji vaizdo konferencijų metu galės tiesiogiai dalyvauti Harvardo universiteto paskaitose ir atvejų analizės diskusijose.

Studijos suteiks praktinių žinių studentams ir verslininkams, siekiantiems tobulinti ekonomikos bei politikos mokslų žinias. Disciplina itin naudinga ir viešojo sektoriaus atstovams, politikos ekspertams. Valstybinių institucijų darbuotojai turės galimybę nagrinėti valstybės nacionalinio konkurencingumo aspektus, lyginti šalies ir regionų konkurencinį potencialą, svarstys inovatyvių konkurencingumo vystymo sprendimų galimybes. 

Kursui „Konkurencingumo mikroekonomika: įmonės, klasteriai ir ekonomikos plėtra“ vadovaus ISM Executive School akademinių reikalų prodekanė Virginija Poškutė. Ji kartu su  ISM universiteto docentu Maik Huettinger dalyvavo stažuotėje Harvardo verslo mokykloje, kurios metu programos turinį, dėstymo metodus ir reikalavimus jiems pristatė pats kurso kūrėjas, prof. M. Porter.

„Harvardo verslo mokykla pati išrenka partnerį, kuriam patiki dėstyti šį kursą. Paprastai tai būna  geriausias šalies verslo universitetas, turintis stiprų akademinį personalą ir mokslinių tyrimų patirtį. ISM buvo pasirinktas kaip vienas tinkamiausių universitetų Rytų Europos regione dėstyti šios prestižinės mokyklos parengtą programą. Ateityje ketiname dar labiau stiprinti bendradarbiavimą su JAV universitetais  ir pasiūlyti daugiau bendrų programų“, – sakė N. Pačėsa.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »