ISM bus dėstomas Harvardo verslo mokyklos parengtas studijų kursas

Publikuota: 2013 m. vasario 21 d. ketvirtadienis

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete bus dėstomas prestižinės Harvardo verslo mokyklos parengtas kursas „Konkurencingumo mikroekonomika: įmonės, klasteriai ir ekonomikos plėtra“ („Microeconomics of Competitiveness: Firms, Clusters, and Economic Development“). Jo autorius – vienas garsiausių pasaulyje strateginio valdymo ekspertų, Harvardo verslo mokyklos profesorius Michael Porter. Tai – pirmoji prestižinės verslo mokyklos inicijuota mokymo programa Lietuvoje. 

„Tai, kad mūsų studentai turės galimybę studijuoti šios verslo mokyklos parengtą programą – didžiulis pasiekimas ne tik mūsų universitetui, tačiau ir visai Lietuvos aukštojo mokslo sistemai. Planuojame programa sudominti platų klausytojų ratą: ne tik studentus, bet ir verslininkus, viešojo sektoriaus atstovus, politikus. Tikime, kad bendradarbiavimas su prestižine Harvardo verslo mokykla padės rengti ateities ekonomikos ir politikos lyderius bei prisidės prie ekonomikos pažangos mūsų šalyje“, – teigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

 

Minėta disciplina bus integruota į ISM Vadovų magistrantūros studijas ir pradėta dėstyti nuo šių metų rudens semestro. Harvardo verslo mokyklos profesoriaus M. Porterio parengtą konkurencingumo kursą ar jo dalis ketinama pasiūlyti ir kaip atskirą mokymo programą visiems norintiems: verslo, švietimo, valstybinių institucijų atstovams. 

 

Konkurencingumo ir ekonomikos plėtros kurse nagrinėjami šalių, regionų, įmonių bei verslo klasterių konkurencingumo veiksniai. Daug dėmesio skiriama ekonominiam našumui, vertinama, kokią įtaką jam turi nusistovėjusios vietos įmonių veiklos praktikos, verslo aplinka ir valstybės politika verslo atžvilgiu. Kaip įprasta Harvardo studijose, paskaitose plačiai naudojamas atvejo analizės metodas. Kurso dalyviai nagrinės realias verslo įmonių situacijas, pagrindinių pasaulinės ekonomikos regionų: Europos, Amerikos, Azijos, sėkmės atvejus, besivystančių ir pažengusių ekonomikų konkurencingumo tendencijas. Besimokantieji vaizdo konferencijų metu galės tiesiogiai dalyvauti Harvardo universiteto paskaitose ir atvejų analizės diskusijose.

Studijos suteiks praktinių žinių studentams ir verslininkams, siekiantiems tobulinti ekonomikos bei politikos mokslų žinias. Disciplina itin naudinga ir viešojo sektoriaus atstovams, politikos ekspertams. Valstybinių institucijų darbuotojai turės galimybę nagrinėti valstybės nacionalinio konkurencingumo aspektus, lyginti šalies ir regionų konkurencinį potencialą, svarstys inovatyvių konkurencingumo vystymo sprendimų galimybes. 

Kursui „Konkurencingumo mikroekonomika: įmonės, klasteriai ir ekonomikos plėtra“ vadovaus ISM Executive School akademinių reikalų prodekanė Virginija Poškutė. Ji kartu su  ISM universiteto docentu Maik Huettinger dalyvavo stažuotėje Harvardo verslo mokykloje, kurios metu programos turinį, dėstymo metodus ir reikalavimus jiems pristatė pats kurso kūrėjas, prof. M. Porter.

„Harvardo verslo mokykla pati išrenka partnerį, kuriam patiki dėstyti šį kursą. Paprastai tai būna  geriausias šalies verslo universitetas, turintis stiprų akademinį personalą ir mokslinių tyrimų patirtį. ISM buvo pasirinktas kaip vienas tinkamiausių universitetų Rytų Europos regione dėstyti šios prestižinės mokyklos parengtą programą. Ateityje ketiname dar labiau stiprinti bendradarbiavimą su JAV universitetais  ir pasiūlyti daugiau bendrų programų“, – sakė N. Pačėsa.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »