ISM bus dėstomas Harvardo verslo mokyklos parengtas studijų kursas

Publikuota: 2013 m. vasario 21 d. ketvirtadienis

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete bus dėstomas prestižinės Harvardo verslo mokyklos parengtas kursas „Konkurencingumo mikroekonomika: įmonės, klasteriai ir ekonomikos plėtra“ („Microeconomics of Competitiveness: Firms, Clusters, and Economic Development“). Jo autorius – vienas garsiausių pasaulyje strateginio valdymo ekspertų, Harvardo verslo mokyklos profesorius Michael Porter. Tai – pirmoji prestižinės verslo mokyklos inicijuota mokymo programa Lietuvoje. 

„Tai, kad mūsų studentai turės galimybę studijuoti šios verslo mokyklos parengtą programą – didžiulis pasiekimas ne tik mūsų universitetui, tačiau ir visai Lietuvos aukštojo mokslo sistemai. Planuojame programa sudominti platų klausytojų ratą: ne tik studentus, bet ir verslininkus, viešojo sektoriaus atstovus, politikus. Tikime, kad bendradarbiavimas su prestižine Harvardo verslo mokykla padės rengti ateities ekonomikos ir politikos lyderius bei prisidės prie ekonomikos pažangos mūsų šalyje“, – teigė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

 

Minėta disciplina bus integruota į ISM Vadovų magistrantūros studijas ir pradėta dėstyti nuo šių metų rudens semestro. Harvardo verslo mokyklos profesoriaus M. Porterio parengtą konkurencingumo kursą ar jo dalis ketinama pasiūlyti ir kaip atskirą mokymo programą visiems norintiems: verslo, švietimo, valstybinių institucijų atstovams. 

 

Konkurencingumo ir ekonomikos plėtros kurse nagrinėjami šalių, regionų, įmonių bei verslo klasterių konkurencingumo veiksniai. Daug dėmesio skiriama ekonominiam našumui, vertinama, kokią įtaką jam turi nusistovėjusios vietos įmonių veiklos praktikos, verslo aplinka ir valstybės politika verslo atžvilgiu. Kaip įprasta Harvardo studijose, paskaitose plačiai naudojamas atvejo analizės metodas. Kurso dalyviai nagrinės realias verslo įmonių situacijas, pagrindinių pasaulinės ekonomikos regionų: Europos, Amerikos, Azijos, sėkmės atvejus, besivystančių ir pažengusių ekonomikų konkurencingumo tendencijas. Besimokantieji vaizdo konferencijų metu galės tiesiogiai dalyvauti Harvardo universiteto paskaitose ir atvejų analizės diskusijose.

Studijos suteiks praktinių žinių studentams ir verslininkams, siekiantiems tobulinti ekonomikos bei politikos mokslų žinias. Disciplina itin naudinga ir viešojo sektoriaus atstovams, politikos ekspertams. Valstybinių institucijų darbuotojai turės galimybę nagrinėti valstybės nacionalinio konkurencingumo aspektus, lyginti šalies ir regionų konkurencinį potencialą, svarstys inovatyvių konkurencingumo vystymo sprendimų galimybes. 

Kursui „Konkurencingumo mikroekonomika: įmonės, klasteriai ir ekonomikos plėtra“ vadovaus ISM Executive School akademinių reikalų prodekanė Virginija Poškutė. Ji kartu su  ISM universiteto docentu Maik Huettinger dalyvavo stažuotėje Harvardo verslo mokykloje, kurios metu programos turinį, dėstymo metodus ir reikalavimus jiems pristatė pats kurso kūrėjas, prof. M. Porter.

„Harvardo verslo mokykla pati išrenka partnerį, kuriam patiki dėstyti šį kursą. Paprastai tai būna  geriausias šalies verslo universitetas, turintis stiprų akademinį personalą ir mokslinių tyrimų patirtį. ISM buvo pasirinktas kaip vienas tinkamiausių universitetų Rytų Europos regione dėstyti šios prestižinės mokyklos parengtą programą. Ateityje ketiname dar labiau stiprinti bendradarbiavimą su JAV universitetais  ir pasiūlyti daugiau bendrų programų“, – sakė N. Pačėsa.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »