ISM tirs, kaip spręsti visuomenės senėjimo keliamus iššūkius

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 17 d. pirmadienis

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas įsijungė į didžiausią ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“, pagal kurią finansuojamas projektas SPRINT sieks padėti spręsti sparčiai senėjančių Europos gyventojų problemą. Projekto metu bus tiriama esama padėtis Lietuvoje ir skatinamos inovatyvios socialinės investicijas į ilgalaikę senolių globą.

Gerėjant gyvenimo kokybei pasaulyje, ilgėja vidutinė gyvenimo trukmė, dėl to žmonija sparčiai sensta. Kita vertus, mažėjant gimstamumui išsivysčiusiose šalyse, jaunų žmonių skaičius auga gerokai lėčiau. Tai yra reikšmingas socialinis fenomenas, kuris lemia, kad laikui bėgant daugėja pensinio amžiaus – per 65 m. žmonių, kuriuos turi išlaikyti dirbantys gyventojai. Lietuva – ne išimtis.

„Lietuva pagal demografinius duomenis yra viena sparčiausiai senstančių valstybių Europos Sąjungoje. Pensinio amžiaus ir vyresnių žmonių dalis 2014 m. sudarė beveik penktadalį visų gyventojų. Mūsų nuomone yra svarbu paskatinti socialines iniciatyvas, užtikrinančias ilgalaikę senyvo amžiaus asmenų globą. Ilgėjant gyvenimo trukmei ir didėjant senyvo amžiaus žmonių skaičiui, jų socialinės reintegracijos bei globos problema tampa itin aktuali“, – sako ISM akademinių reikalų prodekanė dr. Virginija Poškutė.

Pasak V. Poškutės, dalyvaudamas ES programos „Horizontas 2020“ projekte SPRINT, ISM sieks mūsų šalyje įprasminti socialinių investicijų į ilgalaikę senyvo amžiaus žmonių globos koncepciją.

Projekto tikslas – identifikuoti ir įvardinti socialinių investicijų siekius, įvertinti būsimas socialines išlaidas senyvo amžiaus žmonių globai bei parodyti tokių investicijų teikiamą vertę.

Šiuo metu mūsų planetoje gyvena beveik 7 milijardai gyventojų. Iš jų daugiau kaip 500 mln. yra 65 m. ir vyresni, kas sudaro beveik 8 proc. populiacijos. Prognozuojama, kad iki 2050 m. ši dalis išaugs dvigubai – iki 16,5 proc.

Projektą SPRINT finansuoja Europos Komisija pagal programą „Horizontas 2020“. ISM Vadybos ir Ekonomikos universitetas projekte dalyvauja kaip vienas iš 12 konsorciumo narių. Konsorciumą koordinuoja Londono ekonomikos ir politinių mokslų mokykla (School of Economics and Political Science). Jame dalyvauja pripažintos aukštojo mokslo ir tyrimų institucijos iš Belgijos, Danijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Graikijos, Vokietijos, Vengrijos, Italijos ir Suomijos. Projektas prasidėjo birželio mėnesį ir tęsis tris metus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »