Inovacijų ir technologijų vadyba: arba kas naujo inovacijų diegimo skatinime?

Publikuota: 2015 m. birželio 5 d. penktadienis

Birželio 5 dieną diplomus atsiima pirmoji Inovacijų ir technologijų vadybos magistro programos studentų laida. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ši programa buvo sukurta projekto „Inovacijų vadyba ir technologijų perdavimas“ metu. Ji skiriasi nuo kitų panašaus pobūdžio programų tuo, jog sieja vadybos ir inovacijų mokslus bei skiria itin daug dėmesio analitiniams gebėjimams, kurie yra labai svarbūs kūrybiškumo ugdymui.

Tai yra pirmoji ISM Inovacijų ir technologijų vadybos magistrantų laida. Nepaisant to, jog buvo sukurta visai neseniai, programa suteikia tiek gilių teorinių, tiek praktinių žinių, ir šis derinys leidžia gimti išties įdomiems ir išliekamają vertę turintiems darbams. Pasak programos vadovės prof. Vidos Škudienės magistrantų baigiamieji darbai stebina išradingumu, nes juose analizuojami aktualūs Lietuvos verslui klausimai, problemos ir jų sprendimo modeliai.

Pavyzdžiui, Všį „Versli Lietuva“ projektų vadovas Mantas Kondratavičius tyrė inovacijų tipus Lietuvos startuolių įmonėse. Tyrimo metu buvo surinkta vertinga medžiaga, leidžianti atskleisti ir analizuoti lietuviškąjį startuolių modelį. MITA specialistė Gintarė Narakienė taip pat nestokojo unikalumo, tirdama kritinius sėkmės veiksnius plėtojant atviros prieigos centrus Lietuvoje. Kadangi šiems centrams, skatinantiems ne tik mokslo, bet ir verslo bei valstybės bendradarbiavimą, analogų pasaulyje paprasčiausiai nėra, šis magistro darbas yra geras gidas, efektyviai sujungiantis verslą ir mokslą.

Absolvento ir IT įmonės vadovo Vincento Vitkausko teigimu, Inovacijų ir technologijų vadybos programa išmokė į inovacijų valdymo procesus pažvelgti ir iš teorinės pusės, o to dažnai trūksta norint padidinti šių veiklų efektyvumą bei naudą.

Visorių informacinių technologijų parko direktorius Saulius Arelis pažymėjo, jog iki šios programos nebuvo įmanoma gauti viso žinių apie inovacijų ir technologijų vadybą paketo. Specialistas tikisi, jog ateityje programa užtikrins nuolatinį specialistų srautą tiek verslo įmonėms, kurių konkurencingumą lemia inovacijos, tiek akademinėms ir viešosioms įstaigoms, kurių veiklos sritis yra technologijų kūrimas arba inovacijų diegimo skatinimas.

Pasak Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktoriaus Arūno Karlono, parengti specialistai galės sėkmingai padėti įmonėms inovacijų strategijos formavimo, inovatyvių produktų kūrimo, technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės ir kitais klausimais. „Labai džiaugiamės, kad ISM Ekonomikos ir vadybos universitetas parengė pirmuosius Inovacijų vadybos ir technologijų perdavimo specialistus Lietuvoje. Šie specialistai yra pirmieji inovacijų vadybininkai, kurie turės galimybę studijų metu įgytas specifines žinias apie inovacijas pritaikyti darbo rinkoje. Aš manau, kad ši specialybė labai aktuali Lietuvai, nes inovacijos yra ekonomikos varomoji jėga ir šiuolaikinis verslas, norėdamas išlikti konkurencingas pasaulinėje rinkoje, turi nebijoti inovatyvių sprendimų ir imtis ryžto juos įgyvendinti. studijų metu įgytas žinias“, – įsitikinęs MITA vadovas.

Darbdaviai vis mažiau dėmesio skiria diplomui ir vis dažniau vertina konkrečias darbuotojo savybes, kuriančias vertę nuolat tobulėjančiame pasaulyje. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Inovacijų ir technologijų vadybos studijų programos tikslas – tokių savybių išryškinimas, ugdymas ir pritaikymas realiose situacijose praktikoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »