Inovacijų ir technologijų vadyba: arba kas naujo inovacijų diegimo skatinime?

Publikuota: 2015 m. birželio 5 d. penktadienis

Birželio 5 dieną diplomus atsiima pirmoji Inovacijų ir technologijų vadybos magistro programos studentų laida. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ši programa buvo sukurta projekto „Inovacijų vadyba ir technologijų perdavimas“ metu. Ji skiriasi nuo kitų panašaus pobūdžio programų tuo, jog sieja vadybos ir inovacijų mokslus bei skiria itin daug dėmesio analitiniams gebėjimams, kurie yra labai svarbūs kūrybiškumo ugdymui.

Tai yra pirmoji ISM Inovacijų ir technologijų vadybos magistrantų laida. Nepaisant to, jog buvo sukurta visai neseniai, programa suteikia tiek gilių teorinių, tiek praktinių žinių, ir šis derinys leidžia gimti išties įdomiems ir išliekamają vertę turintiems darbams. Pasak programos vadovės prof. Vidos Škudienės magistrantų baigiamieji darbai stebina išradingumu, nes juose analizuojami aktualūs Lietuvos verslui klausimai, problemos ir jų sprendimo modeliai.

Pavyzdžiui, Všį „Versli Lietuva“ projektų vadovas Mantas Kondratavičius tyrė inovacijų tipus Lietuvos startuolių įmonėse. Tyrimo metu buvo surinkta vertinga medžiaga, leidžianti atskleisti ir analizuoti lietuviškąjį startuolių modelį. MITA specialistė Gintarė Narakienė taip pat nestokojo unikalumo, tirdama kritinius sėkmės veiksnius plėtojant atviros prieigos centrus Lietuvoje. Kadangi šiems centrams, skatinantiems ne tik mokslo, bet ir verslo bei valstybės bendradarbiavimą, analogų pasaulyje paprasčiausiai nėra, šis magistro darbas yra geras gidas, efektyviai sujungiantis verslą ir mokslą.

Absolvento ir IT įmonės vadovo Vincento Vitkausko teigimu, Inovacijų ir technologijų vadybos programa išmokė į inovacijų valdymo procesus pažvelgti ir iš teorinės pusės, o to dažnai trūksta norint padidinti šių veiklų efektyvumą bei naudą.

Visorių informacinių technologijų parko direktorius Saulius Arelis pažymėjo, jog iki šios programos nebuvo įmanoma gauti viso žinių apie inovacijų ir technologijų vadybą paketo. Specialistas tikisi, jog ateityje programa užtikrins nuolatinį specialistų srautą tiek verslo įmonėms, kurių konkurencingumą lemia inovacijos, tiek akademinėms ir viešosioms įstaigoms, kurių veiklos sritis yra technologijų kūrimas arba inovacijų diegimo skatinimas.

Pasak Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktoriaus Arūno Karlono, parengti specialistai galės sėkmingai padėti įmonėms inovacijų strategijos formavimo, inovatyvių produktų kūrimo, technologijų perdavimo, intelektinės nuosavybės ir kitais klausimais. „Labai džiaugiamės, kad ISM Ekonomikos ir vadybos universitetas parengė pirmuosius Inovacijų vadybos ir technologijų perdavimo specialistus Lietuvoje. Šie specialistai yra pirmieji inovacijų vadybininkai, kurie turės galimybę studijų metu įgytas specifines žinias apie inovacijas pritaikyti darbo rinkoje. Aš manau, kad ši specialybė labai aktuali Lietuvai, nes inovacijos yra ekonomikos varomoji jėga ir šiuolaikinis verslas, norėdamas išlikti konkurencingas pasaulinėje rinkoje, turi nebijoti inovatyvių sprendimų ir imtis ryžto juos įgyvendinti. studijų metu įgytas žinias“, – įsitikinęs MITA vadovas.

Darbdaviai vis mažiau dėmesio skiria diplomui ir vis dažniau vertina konkrečias darbuotojo savybes, kuriančias vertę nuolat tobulėjančiame pasaulyje. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Inovacijų ir technologijų vadybos studijų programos tikslas – tokių savybių išryškinimas, ugdymas ir pritaikymas realiose situacijose praktikoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »