JAV inovacijų guru: Lietuva yra maža, greita ir lanksti

Publikuota: 2013 m. liepos 27 d. šeštadienis

Praėjusį šeštadienį, liepos 20 d., KTU Inovacijų ir verslo centre vyko seminaras–diskusija „Geriausia JAV verslumo patirtis Lietuvos MTEP rinkai“. Gausiai susirinkusi ir aktyvi auditorija nustebino ne tik organizatorius, bet ir užsienio lektorius: daugiau nei pusšimtis žmonių vasarišką šeštadienio rytą atėjo pasimokyti verslumo paslapčių iš geriausių pasaulio ekspertų. 

KTU jaunojo verslo ugdymo erdvėje „Start–up Space“ vykusiame seminare verslumo patirtimi dalijosi trys pasaulinio garso inovacijų guru: Ken Singer iš California Berkeley universiteto Verslumo ir technologijų centro, Will Cardwell iš Aalto universiteto (Suomija) ir Chris Burry iš JAV Rinkos galimybių centro.

JAV inovacijų guru pamokų klausėsi per 70 KTU akademinės bendruomenės atstovų, doktorantų, jaunųjų ir patyrusių verslininkų. Renginio dalyvių gausa ir entuziazmas maloniai nustebino ir svečius. „Tiek daug žmonių saulėtą šeštadienio rytą savajame universitete nebūtume prisivilioję“, – šypsojosi K. Singer. 

KTU Inovacijų ir verslo centro vadovas dr. Almantas Danilevičius, šis šeštadienio renginys buvo suplanuotas jau anksčiau, KTU atstovams lankantis Silicio slėnyje (JAV). „Silicio slėnyje per metus susikuria apie 22 tūkstančius naujų „startuolių“, t. y. jaunojo verslo įmonių. Tikrai norėtume, kad ši geroji praktika atkeliautų ir į Lietuvą“, – teigė A. Danilevičius. 

Būti versliam – tai dalintis idėjomis

„Renginys buvo puikus, – įspūdžiais dalijosi projekto „Inostartas“ mentorė dr. Agnė Bakanovė. – Maža, jauki erdvė leido užmegzti šiltą, jaukų ir atvirą dialogą su svečiais. Esame įpratę studentų verslumą skatinti suteikdami teorinių žinių, tuo tarpu JAV pavyzdys rodo, jog verta pradėti nuo praktinės veiklos“, – teigė pašnekovė. 

Būtent veikloje įgytą patirtį pabrėžia visame pasaulyje garsus Chris Burry. „Daugeliui žmonių atrodo, kad verslumas yra labai sudėtingas dalykas, kad turi nepriekaištingai išmanyti matematiką. Iš tiesų – tai toks pat mokslas, kaip ir visi kiti: pradedi nuo pradžių ir po truputį kyli aukštyn, – aiškino JAV Rinkos galimybių centro atstovas. Pasak Ch. Burry, būti versliam – tai dalintis idėjomis, vystyti jas kartu su kitais žmonėmis. 

Ar sunku inžinieriui tapti versliu

KTU Informatikos fakulteto doktoranto ir įmonės „No Magic Europe“ atstovo Sauliaus Pavalkio teigimu, Lietuva turi gilias techninių specialistų rengimo tradicijas, tačiau trūksta sėkmingo inžinerinių idėjų komercializavimo patirties. 

Prieš kelerius metus įkurtos marketingo projektų įmonės vadovė Alina Syvokaitė džiaugėsi galimybe išgirsti ir pasitikrinti turimas žinias apie produkto įvedimą į rinką. „Labai gerai kad vyksta tokie renginiai „startuoliams“. Jeigu tokių galimybių būtų buvę anksčiau, kai kūrėme savo verslą, gal viskas būtų susiklostę paprasčiau“, – teigė inžinerijos studijas baigusi mergina. 

Berkeley universitete technologinių specialybių studentai mokosi antreprenerystės. Apie tai pasakojo šio universiteto Verslumo ir technologijų centro atstovas Ken Singer. „Inžinieriai tarsi nedrįsta būti verslininkais, vien todėl, kad jie nežino, kaip. Mes technologinių specialybių studentus mokome verslumo, ir mokome to anksti“, – teigė K. Singer. 

Seminaro dalyvių gausa ir jų aktyvus dalyvavimas diskusijose parodė, kad verslumo ugdymo patirtis šiuo metu ypač aktuali. „Galima mintinai išmokti Alexanderio Osterwalderio knygą apie verslo modelį, bet jo taip ir nesukurti. Po šio seminaro pasidarė labai aišku, kokiais etapais kurti verslą“, – teigė seminare dalyvavęs UAB „Minatech“ vadovas Vaidas Repečka. 

Lietuvoje inovacijos skinasi kelią

Seminarą įvertino ir jame dalyvavęs KTU Telematikos laboratorijos vedėjas prof. Arminas Ragauskas. Jo teigimu, tokia patirtis, kurią į Universitetą atveža pasaulyje puikiai žinomi ir labai gerbiami ekspertai, yra ypač vertinga. „Tai ne šiaip paskaita, o labai atviras pokalbis apie tai, kaip jiems pavyko įkurti tiek daug pelningų įmonių, pasiekti tokios sėkmės“, – teigė KTU mokslininkas, dalyvaujantis įvairiuose tarptautiniuose mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektuose. 

Pasak prof. Armino Ragausko, inovacijų kultūra Europoje labai skiriasi nuo JAV. „Inovacijų ekonomika Europoje nepaprastai sunkiai skinasi kelią. Inovacijos, ne naujas, bet geresnis dalykas, – geresnė technologija, geresnis procesas, geresnis verslo modelis – visuomet susijusios su tam tikra rizika, o Europoje nėra rizikos valdymo tradicijų,“ – aiškino profesorius, dėstantis KTU studentams inovatiką ir inovacines technologijas. 

Tačiau Lietuva, skirtingai nuo didžiųjų Europos valstybių, yra maža, lanksti ir greita. KTU mokslininkas įsitikinęs, kad pokyčiai jau vyksta: nors aukštosios technologijos Lietuvoje sukuria vos 6 proc. bendrojo vidaus produkto, šis skaičius nuolat auga. Profesoriaus teigimu, per pastaruosius 20 metų ypač ženkliai išaugo ir KTU absolventų įsteigtų aukštųjų technologijų bendrovių skaičius. 

„Mačiau daug švytinčių akių – jaunimas gavo atsakymus į jiems rūpimus klausimus“, – seminaro nauda džiaugėsi prof. A. Ragauskas.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »