Netradicinis geografijos mokymas

Publikuota: 2013 m. liepos 6 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

David Hunter vidurinėje mokykloje mokinius moko geografijos, naudodamas zombiais pagrįstą mokymą.  Dauguma žmonių neprisimena vidurinėje mokykloje buvusių geografijos pamokų ir ko jose išmoko. Pagrindinė to priežastis – nuobodus mokymas.

Bellevue mokyklos Vašingtone mokytojas David Hunter moko geografijos 6–7 klasių moksleivius. Siekdamas sudominti mokinius geografija, jis sukūrė unikalią programą.

D. Hunter klasė yra įtraukta į projektą, ji veikia panašiai kaip žaidime, įskaitant aiškias užduotis, nuoseklius atsiliepimus ir vieną temą – zombiai. Mokymo programa pavadinta „Zombiais pagrįstas mokymasis: geografijos pamokos zombių apokalipsės tematika“. Zombiais pagrįstas grafinis romanas pakeičia standartinį vadovėlį ir taip yra įgyvendinami žaidimizacijos (angl. gamification) aspektai pamokose.

David pradėjo kurti kursą po apsilankymo „Big Picture“ mokymosi konferencijoje, kurioje mokytojai nusprendė rasti efektyvesnių mokymo būdų.  Konferencijoje buvo skaitomi įvairūs pranešimas, o vienas mokytojas papasakojo apie savo mokinį, kuris labai domėjosi zombiais ir taip kilo idėja įtraukti šias būtybes į mokymosi procesą sukuriant atskirą programą.

Tėvų ir administracijos atsakas į programą buvo stebėtinai teigiamas atsižvelgiant į rajono mokyklos „tradicinę istoriją“. Mokiniai taip pat teigiamai reagavo į unikalų mokymo formatą, nors buvo skeptikų, kurie teigė, kad zombiai nebus „patrauklūs“ merginoms. Mokytojas tokius nuogąstavimus paneigia, esą mergaitės nuolat klausinėja, kada bus kita pamoka ir kas vyks joje.

Paprastai klasėje yra nustatyta, kad mokiniai gali bendrauti per projektus, kurie to reikalauja norint užbaigti veiklą ar mokslinį tyrimą. Tačiau mokymo programa yra lanksti ir lengvai įgyvendinama bet kokioje klasėje. „Aš norėjau sukurti mokymo programą, kurią būtų lengva integruoti bet kuriam mokytojui, “ – pasakojo D. Hunter.  Taip pat programoje yra „išėjimo bilietai“ ar kažkas panašaus į tai, ką moksleivis parodo tą dieną, kai jau pasiekė iškeltą tikslą.

Ypač reikėtų paminėti, grafinį romaną pavadinimu „Dead Reckon“, sukurtą David ir profesionalių dailininkų, pastarasis yra viena pagrindinių mokymo priemonių. Jame parašyta istorija nustato klasės tikslą ir tuo pačiu yra aprašomi scenarijai zombių apokalipsės tematika, kuriems reikalingi geografiniai įgūdžiai. Minėtame romane, susiduriama su temomis, kurios įeina į tikrą geografinį tyrimą, įskaitant bendrijos planavimą, migracijos modelius ir fizines sistemas, tokias kaip reljefas ir klimatas.

David atkreipia dėmesį, kad mokiniams lengviau susieti įsivaizduojamą zombių pasaulį, nei savo miestą. „Realiame pasaulyje yra daug sudėtingesnių ir abstrakčių dalykų“, komentuoja David, „o išgalvotas pasaulis kaip tik atitinka vidurinės mokyklos lygį“.

Mokymo programa sulaukė dėmesio iš netoliese esančių mokyklų, kurie taip pat nusprendė integruoti šį mokymosi kursą.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »