Netradicinis geografijos mokymas

Publikuota: 2013 m. liepos 6 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

David Hunter vidurinėje mokykloje mokinius moko geografijos, naudodamas zombiais pagrįstą mokymą.  Dauguma žmonių neprisimena vidurinėje mokykloje buvusių geografijos pamokų ir ko jose išmoko. Pagrindinė to priežastis – nuobodus mokymas.

Bellevue mokyklos Vašingtone mokytojas David Hunter moko geografijos 6–7 klasių moksleivius. Siekdamas sudominti mokinius geografija, jis sukūrė unikalią programą.

D. Hunter klasė yra įtraukta į projektą, ji veikia panašiai kaip žaidime, įskaitant aiškias užduotis, nuoseklius atsiliepimus ir vieną temą – zombiai. Mokymo programa pavadinta „Zombiais pagrįstas mokymasis: geografijos pamokos zombių apokalipsės tematika“. Zombiais pagrįstas grafinis romanas pakeičia standartinį vadovėlį ir taip yra įgyvendinami žaidimizacijos (angl. gamification) aspektai pamokose.

David pradėjo kurti kursą po apsilankymo „Big Picture“ mokymosi konferencijoje, kurioje mokytojai nusprendė rasti efektyvesnių mokymo būdų.  Konferencijoje buvo skaitomi įvairūs pranešimas, o vienas mokytojas papasakojo apie savo mokinį, kuris labai domėjosi zombiais ir taip kilo idėja įtraukti šias būtybes į mokymosi procesą sukuriant atskirą programą.

Tėvų ir administracijos atsakas į programą buvo stebėtinai teigiamas atsižvelgiant į rajono mokyklos „tradicinę istoriją“. Mokiniai taip pat teigiamai reagavo į unikalų mokymo formatą, nors buvo skeptikų, kurie teigė, kad zombiai nebus „patrauklūs“ merginoms. Mokytojas tokius nuogąstavimus paneigia, esą mergaitės nuolat klausinėja, kada bus kita pamoka ir kas vyks joje.

Paprastai klasėje yra nustatyta, kad mokiniai gali bendrauti per projektus, kurie to reikalauja norint užbaigti veiklą ar mokslinį tyrimą. Tačiau mokymo programa yra lanksti ir lengvai įgyvendinama bet kokioje klasėje. „Aš norėjau sukurti mokymo programą, kurią būtų lengva integruoti bet kuriam mokytojui, “ – pasakojo D. Hunter.  Taip pat programoje yra „išėjimo bilietai“ ar kažkas panašaus į tai, ką moksleivis parodo tą dieną, kai jau pasiekė iškeltą tikslą.

Ypač reikėtų paminėti, grafinį romaną pavadinimu „Dead Reckon“, sukurtą David ir profesionalių dailininkų, pastarasis yra viena pagrindinių mokymo priemonių. Jame parašyta istorija nustato klasės tikslą ir tuo pačiu yra aprašomi scenarijai zombių apokalipsės tematika, kuriems reikalingi geografiniai įgūdžiai. Minėtame romane, susiduriama su temomis, kurios įeina į tikrą geografinį tyrimą, įskaitant bendrijos planavimą, migracijos modelius ir fizines sistemas, tokias kaip reljefas ir klimatas.

David atkreipia dėmesį, kad mokiniams lengviau susieti įsivaizduojamą zombių pasaulį, nei savo miestą. „Realiame pasaulyje yra daug sudėtingesnių ir abstrakčių dalykų“, komentuoja David, „o išgalvotas pasaulis kaip tik atitinka vidurinės mokyklos lygį“.

Mokymo programa sulaukė dėmesio iš netoliese esančių mokyklų, kurie taip pat nusprendė integruoti šį mokymosi kursą.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »