Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Publikuota: 2017 m. balandžio 19 d. trečiadienis

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. Įvairūs žaidimai, žingsniamatis, nuotoliniu būdu valdoma planšetė, iš kelių micro:bit‘ų sumontuota švieslentė ir daug kitų – šiuos projektus „Vilnius Tech parke“ pristatė penktokai kūrėjai. Iniciatyvos autoriai tikisi, kad jau šį rudenį micro:bit kompiuteriuką dovanų gaus kiekvienas Lietuvos penktokas.

„Pilotinis projektas tikrai sėkmingas – vaikams labai patinka dirbti mikrokompiuteriu. Vos per mėnesį jie sukūrė tai, ko mes net patys nesitikėjome. Viliamės, kad jau šį rudenį galėsime išdalinti 30 tūkst. tokių kompiuteriukų visiems penktokams, kaip kasmet išdalinami matematikos ar lietuvių kalbos vadovėliai, o kiekviena mokykla turės iniciatyvius mokytojus ir atviras erdves, kuriose vaikai galės tais mikrokompiuteriukais mokytis“, – sakė Vilniaus mero patarėjas Povilas Poderskis.

Vilniaus savivaldybės Jaunimo informacijos centre neseniai atidaryta atvira erdvė ir mikrokompiuterių paroda – prototipas, kaip galėtų atrodyti erdvės visose mokyklose.

„Padovanoti kiekvienam vaikui po mikrokompiuterį – labai sveikintina idėja, tačiau labai svarbu, kad mokyklos, dienos centrai, bibliotekos įkurtų vaikams atviras saugias erdves dirbti su mikrokompiuteriais, kad mokiniai per pertraukas, pamokas ar po pamokų galėtų laisvai naudotis programavimui skirta erdve. Jau išleidau potvarkį visiems Vilniaus mokyklų vadovams, kad jų  mokykla pasirūpintų tokia draugiška ir atvira erdve“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vakar „Vilnius Tech Park“ susibūrę beveik 100 penktokų pasakojo, kaip jiems sekėsi dirbti su iniciatyvos „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ padovanotu micro:bit kompiuteriuku .

„Man labai patinka dirbti micro:bit‘u. Galiu nesunkiai realizuoti savo idėjas ir daug ką su juo nuveikti. Galima daug dalykų ir kasdienybėje panaudoti – pavyzdžiui mikrokompiuteryje palikti žinutę mamai ar dar ką nors įdomaus sugalvoti“, – sakė Marija, mikrokompiuterio pagalba sukūrusi nuotoliniu būdu valdomą planšetę.

Penktos klasės mokinys Martynas vos per mėnesį sukūrė net keletą projektų – žingsniamatį, žaidimą „Atspėk“ ir iš kelių micro:bit‘ų sukonstravo tekstą rodančią švieslentę. „Įdomu, kad galima įsigyti visokių priedų prie mikrokompiuterio, tuomet dar daugiau dalykų galima sukurti – pavyzdžiui, kambario signalizaciją suprogramuoti“, – sakė Martynas.

„Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ autoriai inicijuos renginius, mikrokompiuteriukų olimpiadas, mokymo programas vaikams ir mokytojams, kad padovanoti mikrokompiuteriai būtų kuo dažniau naudojami ne tik IT būreliuose, bet ir įprastų pamokų metu.

Visi, kas nori išbandyti mikrokompiuterį ir su juo sukurti kažką įdomaus ir modernaus nuo šiol yra laukiami atviroje erdvėje Vilniaus Jaunimo informacijos centre (Sostinės savivaldybės I a., Konstitucijos pr. 3), kur galės atsinešti savo mikrokompiuterį arba pasiskolinti vieną iš erdvėje esančių septynių skirtingų mikrokompiuterių. Erdvė jaunųjų programuotojų laukia darbo dienomis nuo 14 iki 18 val. (rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tel. 8 640 10996).

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »