Pirmasis Lietuvos palydovas „LitSat-1“ jau pasiekė NASA bandymų centrą

Publikuota: 2013 m. spalio 24 d. ketvirtadienis

Praėjusią savaitę išsiųstas Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos kosmoso asociacijos sukurtas pirmasis Lietuvos kosminis palydovas „LitSat-1” sėkmingai praėjo specialią Jungtinių Amerikos Valstijų muitinės patikrą ir jau pasiekė Hiustoną. Čia, Johnons Space centre „LitSat-1” tinkamumą skrydžiui tikrins NASA Tarptautinės kosminės stoties krovinių saugumo komisija.

„Didžioji dalis skrydžio saugumui užtikrinti reikalingų bandymų jau atlikta Lietuvoje, kartu su palydovu nusiuntėme šių bandymų protokolus. Jei protokolai bus įvertinti teigiamai, Hiustone beliks atlikti mechaninės tolerancijos testą“, – informavo „Misijos Lituanica 80“ techninės dalies vadovas, Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Mechaninės tolerancijos testo metu tikrinama, kaip tiksliai mechaniškai pagamintas palydovas, ar tinkamas jo dydis, ar nėra išorinių detalių, kurios galėtų užkliūti palydovo paleidimo įrenginyje.

Šią savaitę Amerikos bendrovė „Nanoracks“, gabenanti mokslinius krovinius į Tarptautinę kosminę stotį, dar kartą patvirtino, kad nepaisant  buvusių trikdžių NASA veikloje, toliau galioja oficialiai patvirtintas „LitSat-1” paleidimo į kosmosą grafikas, pagal kurį bandymų pabaiga – lapkričio 1-oji. Gavus leidimą skrydžiui, „LitSat-1“ palydovas bus sudėtas į paleidimo įrenginį ir išgabentas į Valopso salą Virdžinijos valstijoje. Iš čia įsikūrusios skrydžių bazės gruodžio 8 d. numatytas skrydis į kosmosą kompanijos „Orbital” raketa nešėja „Cygnus”.

Nuo šiol kūrėjams tiesiogiai susisiekti su palydovu pavyks tik tada, kai jis bus paleistas į kosminę orbitą. Tada jų laukia dar viena ypatinga misija – į palydovą išsiųsti tris tautos mylimiausius žodžius, kuriuos Lietuvos žmonės šiuo metu renka kaip labiausiai vertus pirmą kartą lietuviškai nuskambėti kosmose.

Kokie 3 tautos išrinkti žodžiai turėtų nuskambėti istorinę akimirką, galima siūlyti misijos interneto svetainėje www.15min.lt/lituanica80.

Dar vienas lietuviškas palydovas „Lituanica Sat-1“ į JAV išlydimas šiandien.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »