VGTU Mokslo atradimų dienos atidarymo ceremoniją pradėjo robotas

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 14 d. sekmadienis

Ateityje robotai gali pakeisti ne tik žmones, dirbančius rutininį darbą, bet ir atlikti smagesnes užduotis – pavyzdžiui, pradėti oficialius renginius nukerpant atidarymo juostelę. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykusioje Mokslo atradimų dienoje tokią užduotį atliko studentų sukurtas robotas, kurį valdė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

VGTU Mokslo atradimų diena – mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ dalis, kurioje visi norintys galėjo išbandyti naujausias VGTU mokslininkų ir studentų sukurtas inovacijas bei dalyvauti eksperimentuose.

„Tiek politikoje, tiek gyvenime nuolat tenka reaguoti į naujoves, nes kiekviena diena atneša kažką naujo. Kur bebūtumėte, išmokę mąstyti, pažinti ir kurti, šias savybes tikrai panaudosite. Todėl labai linkiu, kad aukštoji mokykla išmokytų jus mokytis, nes šito reikės tiek Jums, tiek Lietuvai“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikindama VGTU susirinkusius moksleivius ir studentus.

Prezidentė ne tik apžiūrėjo VGTU fakultetų stendus, kuriuose studentai ir mokslininkai demonstravo savo sukurtus darbus, bet ir aplankė didžiausią Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centrą ir jo laboratorijas. Jose vyko bandymai, kurių metu įvairaus tipo konstrukcijas – šiaudinius, medinius ir metalinius namelius buvo bandoma nugriauti muzikos virpesiais.

„Tai, kad mokslo festivalis šiais metais vyksta ir mūsų universitete – nėra atsitiktinumas. VGTU lyderiauja technologijos mokslų srityje, tad galime pasigirti moderniomis laboratorijomis, kurios atveria plačias tyrimų ir kūrybos galimybes. Šiandien mūsų svečiai turi progą susipažinti su mokslo ir technologijų naujovėmis,“ – linkėdamas atradimų džiaugsmo sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

VGTU Mokslo atradimų dienoje buvo galima susipažinti su įvairių formų robotais – elektronikos inžinieriai leido pasimatuoti specialią pirštinę, kurios judesius atkartoja robotinė ranka, pavaldyti robotą-katiną, sužinoti žingsniuojančių robotų-vorų pritaikymo galimybes. Mechanikos inžinieriai demonstravo studento sukurtą 3D spausdintuvą, galintį gaminti įvairias vienetines detales, gaminius, edukacinius modelius iš pasaulyje populiariausių polimerinių medžiagų.

Statybos inžinieriai atliko inovatyvios konstrukcijos bokšto maketo apkrovos eksperimentą – maketas buvo veikiamas apkrova, kurią uždėdami papildomus svarelius arba juos nuimdami reguliavo lankytojai, o davikliai ekrane rodė labiausiai pažeidžiamų bokšto vietų reakciją.

Naujausias technologijas demonstravo ir VGTU aviatoriai – studentai skraidino savo sukurtus bepiločius orlaivius ir dalinosi jų projektavimo patirtimi.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »