Vilniaus vaikams – daugiau galimybių mokytis IT ir programavimo

Publikuota: 2016 m. kovo 23 d. trečiadienis

Sostinės savivaldybėje surengta diskusija „Informacinės technologijos mokyklose“, kurios metu buvo svarstoma, kaip pagerinti IT mokymo ir naudojimo situaciją Vilniaus švietimo įstaigose bei paskatinti mokinius labiau domėtis naujausiomis technologijomis.

Diskusijoje dalyvavęs sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad informacinių technologijų mokymas bei naudojimas kitų dalykų pamokose sostinės mokyklose turi gerėti. Anot Vilniaus mero, svarbu mokinius skatinti būti ne tik IT vartotojais, bet ir kūrėjais, kurie dar labiau praplėstų profesionalių IT specialistų bazę Lietuvoje.

„Visų pirma, svarbiausia, kad mokyklose vaikams būtų sukurta gera mokymosi  atmosfera. Mokyklos turi būti kūrybiškos, savitos, jos turi nuspręsti, kaip paskatinti savo mokinius domėtis naujausiomis technologijomis. Raginu mokyklų vadovus „atsiverti“ įvairioms iniciatyvoms, leisti naudoti mokyklų patalpas neformaliam ugdymui plėtoti“, – sakė sostinės meras R. Šimašius.

Mero patarėjas švietimui Albertas Lakštauskas sakė, kad neretai IT mokymasis mokykloje vaikams nėra iššūkis, jiems tai neatrodo aktualu, todėl svarbu, kad partneriai, kurie dirba su šiandienos IT įrankiais ir programomis, bendradarbiautų su mokyklomis ir mokytojais. Svarbu, kad mokiniai patys gebėtų programuoti jiems ir bendraamžiams aktualius dalykus. Viena iš tokių sričių, kurioje save gali išreikšti dar mokyklos nelankantys vaikai – robotika.

Diskusijoje dalyvavo įvairių Vilniaus įmonių, įstaigų, IT bendrovių, universitetų atstovai, kurie pristatė savo patirtis dirbant su mokyklomis, dalijosi idėjomis, ką būtų galima kartu nuveikti mokinių labui. Kalbėta apie naujoves, kurias būtų galima įdiegti Vilniaus švietimo įstaigose, sutarta, kad IT praktikai talkins organizuojant mokytojų kvalifikacijos tobulinimą.

Vilniaus mokyklose jau dabar yra įdomių iniciatyvų, kai mokytojai per pamokas naudoja tiesiogines vaizdo transliacijas, naudoja IT mokydami literatūros, menų. Šiuo metu siekiama, kad tokių inovatyvių pamokų daugėtų visose sostinės mokyklose.

Šaltinis: vilnius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »