Vilniaus vaikams – daugiau galimybių mokytis IT ir programavimo

Publikuota: 2016 m. kovo 23 d. trečiadienis

Sostinės savivaldybėje surengta diskusija „Informacinės technologijos mokyklose“, kurios metu buvo svarstoma, kaip pagerinti IT mokymo ir naudojimo situaciją Vilniaus švietimo įstaigose bei paskatinti mokinius labiau domėtis naujausiomis technologijomis.

Diskusijoje dalyvavęs sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad informacinių technologijų mokymas bei naudojimas kitų dalykų pamokose sostinės mokyklose turi gerėti. Anot Vilniaus mero, svarbu mokinius skatinti būti ne tik IT vartotojais, bet ir kūrėjais, kurie dar labiau praplėstų profesionalių IT specialistų bazę Lietuvoje.

„Visų pirma, svarbiausia, kad mokyklose vaikams būtų sukurta gera mokymosi  atmosfera. Mokyklos turi būti kūrybiškos, savitos, jos turi nuspręsti, kaip paskatinti savo mokinius domėtis naujausiomis technologijomis. Raginu mokyklų vadovus „atsiverti“ įvairioms iniciatyvoms, leisti naudoti mokyklų patalpas neformaliam ugdymui plėtoti“, – sakė sostinės meras R. Šimašius.

Mero patarėjas švietimui Albertas Lakštauskas sakė, kad neretai IT mokymasis mokykloje vaikams nėra iššūkis, jiems tai neatrodo aktualu, todėl svarbu, kad partneriai, kurie dirba su šiandienos IT įrankiais ir programomis, bendradarbiautų su mokyklomis ir mokytojais. Svarbu, kad mokiniai patys gebėtų programuoti jiems ir bendraamžiams aktualius dalykus. Viena iš tokių sričių, kurioje save gali išreikšti dar mokyklos nelankantys vaikai – robotika.

Diskusijoje dalyvavo įvairių Vilniaus įmonių, įstaigų, IT bendrovių, universitetų atstovai, kurie pristatė savo patirtis dirbant su mokyklomis, dalijosi idėjomis, ką būtų galima kartu nuveikti mokinių labui. Kalbėta apie naujoves, kurias būtų galima įdiegti Vilniaus švietimo įstaigose, sutarta, kad IT praktikai talkins organizuojant mokytojų kvalifikacijos tobulinimą.

Vilniaus mokyklose jau dabar yra įdomių iniciatyvų, kai mokytojai per pamokas naudoja tiesiogines vaizdo transliacijas, naudoja IT mokydami literatūros, menų. Šiuo metu siekiama, kad tokių inovatyvių pamokų daugėtų visose sostinės mokyklose.

Šaltinis: vilnius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »