BS/2 padėjo išsipildyti ukrainietės svajonei

Publikuota: 2023 m. liepos 19 d. trečiadienis

Lietuvos komandai pirmą kartą pavyko užimti prizines vietas Europos rungtynių šokių čempionate. Tarp čempionių – ir penkiolikmetė mergina iš Ukrainos, atvykusi gyventi į Vilnių, kai jos šalyje prasidėjo karas. Jos kelionę į čempionatą parėmė BS/2.

Liepos 8-9 dienomis Vokietijoje, Vysbadene, vyko Europos rungtynių šokių („cheerleading“) čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavusi Lietuvos rungtynių šokių federacijos komanda užėmė net 7 prizines vietas, parsivežė 3 aukso ir 4 sidabro taures! Pirmąsias vietas iškovojo mergaičių ir merginų duetai, o antrąsias – du duetai ir dvi komandos (jas sudaro iki 10 šokėjų).

Tarp prizines vietas užėmusių šokėjų – iš Ukrainos atvykusi Karina Gasanova. Ji iškovojo pirmąją vietą duetų varžybose ir antrąją komandinėse. 15-ikos metų mergina kartu su mama ir jaunesne seserimi į Vilnių atvyko Ukrainoje kilus karui.

Iki to laiko ji aktyviai treniravosi Kijeve, 2021 m. laimėjo trečiąją vietą Ukrainos čempionate su solo pasirodymu, o 2022 m. Kijevo čempionate su solo pasirodymu užėmė pirmąją vietą ir tikėjosi tapti tų metų Ukrainos rungtynių šokių varžybų laimėtoja. Karinos svajonė išsipildė kiek kitaip – jai teko garbė atstovauti Lietuvai, tačiau čempionato metu scenoje plevėsavo ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliava.

Prieš išvykdama į Vokietiją, Karina šių metų gegužės mėnesį iškovojo dar du aukso medalius (už komandinį ir solo pasirodymus) Latvijos rungtynių šokių čempionate, o birželį  – net 4 aukso medalius Lietuvos rungtynių šokių čempionate (už jazz solo šokį, laisvo stiliaus duetą, laisvo stiliaus komandinį šokį ir komandinį šokį). Karina ne tik šoka pati, bet ir treniruoja jaunesnių (8-12 m.) mergaičių komandą, kuri Lietuvos čempionate taip pat gavo medalį už 2-ąją vietą.

Karinos kelionę rėmė UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2), kuri įdarbino ir į Lietuvą atvykusią jos mamą. Dabar Karinos laukia dar viena kelionė – į Japoniją, kur vyks Pasaulio rugtynių šokių čempionatas.

Nuotraukoje: Karinos mama Tetiana, Karina Gasanova, Lietuvos federacijos prezidentė Jelena Koroliova, „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas

„Širdyje jaučiau, kad pavyks užimti aukštą vietą, bet kad pirmą – tai man buvo didelis netikėtumas. Esu labai laiminga. Dabar dvi savaites pailsėsiu, o po to reikės rimtai treniruotis, nes pasaulio čempionate  reikia pasirodyti dar stipriau“, – sakė  Karina Gasanova.

Karina ne tik keturis kartus per savaitę treniruojasi su komanda, bet ir papildomai savarankiškai sportuoja BS/2 įmonės sporto erdvėje.

„Džiaugiuosi galimybe paremti iš Ukrainos atvykusios mergaitės svajonę šokti ir aktyviai siekti tikslo. Jos akys dega tokia jėga, kuria neįmanoma netikėti, todėl nė akimirkos neabejojau, kad jai pavyks, –  sako „Penkių kontinentų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas ir BS/2 gen. direktorius Idrakas Dadašovas.

Rungtynių šokiai (angl. „cheerleading“) – iš JAV kilusi sporto šaka, reikalaujanti gero fizinio pasirengimo, didžiulės ištvermės ir valios. Tai gimnastikos, baleto, akrobatikos bei įvairių šokių stilių mišinys.

Lietuvoje nuo 2018 m. įsteigta Lietuvos rungtynių šokių federacija. Beveik tiek pat laiko veikia ir rungtynių šokių HOO studija. Federacijos prezidentė ir HOOO studijos vadovė Jelena Koroliova teigia, kad šis sportas ugdo pasitikėjimą savimi, stiprybę ir sveikos gyvensenos įpročius. Studijos šokėjos kartą jau dalyvavo Europos rungtynių šokių čempionate 2019 metais, tuomet pavyko užimti 4-ąją vietą.

 „Kai kas mano, kad „cheerleading“ – tiesiog sirgalius linksminantis mergaičių šokis prieš krepšinio varžybas. Tačiau iš tikrųjų jis jau tapo atskira sporto šaka, tad mūsų tikslas – dalyvauti ir laimėti būtent šios šakos čempionatuose. Didžiuojuosi sako komanda ir žinau, kad galime dar geriau. Dabar dvi savaites ilsėsimės, o po to laukia daug darbo, nes ruošime naują programą, tobulinsime technines detales, atsižvelgsim į klaidas, kurių pasitaikė. Už „juodą darbą“ turi būti atlyginta. O ašaros laukia bet kuriuo atveju, tikėkimės, kad tai bus laimės ašaros“, – sako Jelena Koroliova.

Jelena tikisi, kad rungtynių šokių sporto šaka Lietuvoje dar labiau išpopuliarės ir taps pasirenkamuoju kūno kultūros dalyku, kaip yra JAV koledžuose. Vilniaus Fabijoniškių gimnazija  – pirmoji Lietuvoje mokymosi įstaiga, kurios moksleivės rungtynių šokius jau gali pasirinkti kaip mokomąjį dalyką vietoje kūno kultūros pamokos. 

Ukrainoje ši sporto šaka yra aukšto lygio ir suteikia sportininkams galimybę tapti šio sporto meistrais. Lietuvoje tokių galimybių kol kas nėra.

O 8-18 m. mergaites, norinčias tobulinti savo šokių įgūdžius, Jelena kviečia į vasaros stovyklą „Cheerleading – Ballet – Contemporary“, kuri vyks liepos 30 - rugpjūčio 6 d. Stovykloje užsiėmimus ves geriausi baleto, šiuolaikinių ir rungtynių šokių dėstytojai. Registracija >>

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginės sesija: keitimasis patirtimi ir plėtros planai

2024 m. sausio 22-26 dienomis Vilniuje vyko kasmetinė įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginė sesija. skaityti »

BS/2 remiama Karina iškovojo Lietuvai 1-ąją vietą Pasaulio rungtynių šokių čempionate!

Penkiolikmetė Karina Gasanova kartu su dvylikamete Arina Šiukštaite iškovojo pirmąją vietą jaunių duetų varžybose Japonijoje. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „Rietumu banka“ drauge skatins el. mokėjimų plėtrą Baltijos šalyse bei Europos Sąjungoje

Planuojama, kad „ASHBURN International“ teiks „Rietumu banka“ platų atsiskaitymo įrenginių asortimentą ir jų veiklos užtikrinimo paslaugas. skaityti »

PENKI rėmė Agnės Kuzmickaitės kolekcijos transliaciją

Lapkričio 23 d. garsi Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė savo kolekciją. skaityti »

PENKI kelionę laimėjo lojali klientė Valentina

Savo 25-ojo gimtadienio proga UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) vienam iš savo PENKI interneto klientų padovanojo kelionę! skaityti »

PENKI gavo Šeimos kortelės partnerio apdovanojimą

Per metus bendrovė suteikė nuolaidas PENKI šviesolaidiniam internetui daugiau kaip 100-ui Šeimos kortelę turinčių šeimų Vilniaus mieste ir nuolaidas išmaniajai televizijai beveik 50 šeimų visoje Lietuvoje. skaityti »

PENKI paslaugas teikiančios įmonės atsakingumą patvirtina sertifikatas ISO 14001

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ įsidiegė sertifikatą ISO 14001. skaityti »

BS/2 10-ą kartą rėmė teniso turnyrą „BFI Cup 2023“

„Penkių kontinentų“ grupė turnyre turėjo ir savo komandą. skaityti »

BS/2 gavo du „Diebold Nixdorf“ apdovanojimus už puikius rezultatus

BS/2 dalyvavo kasmetiniame „Diebold Nixdorf“ bankininkystės partnerių suvažiavime. skaityti »

BS/2 padėjo išsipildyti ukrainietės svajonei

Tarp Europos rungtynių šokių čempionių – penkiolikmetė mergina iš Ukrainos. skaityti »