„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“

Publikuota: 2022 m. birželio 3 d. penktadienis

Kiekvienam iš mūsų darbas – kasdienė įprasta veikla. Tačiau yra žmonių, kurie nori dirbti, bet neturi tam sąlygų. Tai žmonės su negalia, trokštantys būti tarp žmonių, norintys jaustis reikšmingais ir vertinamais. 

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. Iniciatyvos tikslas – sudaryti sąlygas negalią turintiems žmonėms integruotis į visuomenę, išbandyti įvairius darbus. Vieną darbo dieną žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas praleidžia kartu, sudarydami duetą (DUO). Taip sudaroma galimybė ribotų galimybių žmogui susipažinti su įmonių veikla, išbandyti įprastas darbuotojų užduotis.

Šiemet iniciatyva vyko birželio 2 d. Prie jos prisijungė daugiau nei 80 Lietuvos įmonių ir organizacijų, kurios žmonėms su negalia pasiūlė išbandyti beveik 150 skirtingų darbo vietų.

Į „Penkių kontinentų“ įmonių grupę tądien atvyko sutrikusio intelekto žmonių dienos centro „Šviesa“ auklėtinis Dainius, lydimas centro socialinės darbuotojos Reginos Žukauskytė-Budenienės.

Buvo smagu aprodyti Dainiui „Penkių kontinentų“ įmonių  grupės darbo pastatą  ir stebėti jo nuoširdų susidomėjimą plačia įmonių grupės veikla, jos diegiamais ir prižiūrimais bankomatais, mokėjimo kortelių skaitytuvais (beje, svečiai gavo dovanų ir SUNMI mokėjimo terminalu atspausdintą kvitą su savo nuotrauka!).

Lankytojai susipažino ir su laisvalaikio bei sporto erdvėmis, kuriose „Penkių kontinentų“ darbuotojai leidžia laiką pertraukėlių nuo darbo metu. 

Susipažinęs su įmonių grupės veikla, Dainius pusdieniui tapo jos darbuotoju – kartu su „Penki kontinentai“ Ūkio skyriaus darbuotoju Tomu Kapcevičiumi kartu atliko krūmų genėjimo ir augalų formavimo darbus, mokėsi prižiūrėti kambarinius augalus.

Anot Tomo, vaikinas buvo iniciatyvus, nebijojo klausti, ko nesupranta, domėjosi augalų priežiūros įrankiais ir priemonėmis. 

Po darbo dienos Dainius ir jį lydėjusi Regina pasivaišino „Penkių kontinentų“ kavinės pietumis ir kartu su įmonių grupės darbuotojais aptarė įspūdžius. Dainius sakė, kad įspūdžių tikrai daug ir bus apie ką papasakoti draugams iš dienos centro „Šviesa“. 

Anot Reginos Žukauskytė-Budenienės, bendrauti su dienos centro „Šviesa“ auklėtiniais yra malonu dėl to, kad šie žmonės nemoka meluoti ar pataikauti. Jie viską sako nuoširdžiai ir atvirai. O „Penkių kontinentų“ darbuotojams Dainius nuoširdžiai padėkojo už įspūdžius ir galimybę bent pusdienį pasijusti įmonių grupės nariu. 

„Penkių kontinentų“ įmonių grupėje nuo 2022 m. kovo mėnesio įgyvendinamas dar vienas neįgaliųjų integracijos projektas – grupės kavinėje kiekvieną ketvirtadienį dirba du Verkių specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro auklėtiniai. Nuolat bendradarbiaujama ir su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrija „Viltis“.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

Christy Walton IP: 159.89.227.182
2022-07-12 17:07 (!)
Ieškote paskolos konsoliduoti skolą, paskolos be užstato, paskolos verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

susiję straipsniai

Duok penkis PENKI gimtadienio proga!

2022 m. spalio 28 d. „Penki kontinentai“ grupės įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ pasitiks savo 24-ąjį gimtadienį. skaityti »

PENKI – nuo šiol ne tik privatiems, bet ir verslo klientams (1)

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) savo verslo paslaugas, iki šiol vadintas ProfIT, keičia į Penki Verslui. skaityti »

Naujovė Lietuvos rinkoje: palikite arbatpinigius pačiame kortelių skaitytuve (1)

Nuo šiol užtenka vieno mosto mokėjimo kortele kortelių skaitytuvo link, kad apmokėtumėte sąskaitą ir kartu paliktumėt padavėjui arbatpinigių, kurie pervedami į jo sąskaitą. skaityti »

„Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas skirtas aktualioms finansų pramonės tendencijoms aptarti (1)

2022 m. rugsėjo 20-22 d. Bankoke vyks pasaulinės bankininkystės ir mažmeninės prekybos įrangos rinkos lyderės „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavimas. skaityti »

„Kavos galia“ sušildė ir sugrąžino šypsenas (1)

„Penkių kontinentų“ kiemelyje jau antrą kartą šiais metais lankėsi Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcinio centro jaunuoliai. skaityti »

IT parko atidaryme „Penkių kontinentų“ grupės valdybos pirmininkas susitiko su Uzbekistano ministrais

2022 m. rugpjūčio 27 d. Uzbekistane, Taškente, vyko IT parko atidarymas, kuriame dalyvavo ir įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas. skaityti »

Interviu su bankininku: Umid Chodžibekov karjeros „Ipak Yuli“ banke paslaptys

BS/2 Marketingo departamento vadovas pakalbino „Ipak Yuli“ Mažmeninės bankininkystės departamento vadovą. skaityti »

Azerbaidžano bankas ABB renkasi „Vynamic View“ (4)

BB bankomatuose bus įdiegta programinė įranga „Vynamic View“, skirta savitarnos įrenginių veiklai stebėti ir IT paslaugoms valdyti. skaityti »

„BS/2 Georgia“ tapo oficialiu Sakartvelo fiskalinių duomenų operatoriumi (2)

„BS/2 Georgia“ siūlo Sakartvelo rinkai mokėjimo kortelių skaitytuvus, kurie gali atlikti fiskalizavimo funkciją ir atstoti kasos aparatus. skaityti »