„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“

Publikuota: 2022 m. birželio 3 d. penktadienis

Kiekvienam iš mūsų darbas – kasdienė įprasta veikla. Tačiau yra žmonių, kurie nori dirbti, bet neturi tam sąlygų. Tai žmonės su negalia, trokštantys būti tarp žmonių, norintys jaustis reikšmingais ir vertinamais. 

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. Iniciatyvos tikslas – sudaryti sąlygas negalią turintiems žmonėms integruotis į visuomenę, išbandyti įvairius darbus. Vieną darbo dieną žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas praleidžia kartu, sudarydami duetą (DUO). Taip sudaroma galimybė ribotų galimybių žmogui susipažinti su įmonių veikla, išbandyti įprastas darbuotojų užduotis.

Šiemet iniciatyva vyko birželio 2 d. Prie jos prisijungė daugiau nei 80 Lietuvos įmonių ir organizacijų, kurios žmonėms su negalia pasiūlė išbandyti beveik 150 skirtingų darbo vietų.

Į „Penkių kontinentų“ įmonių grupę tądien atvyko sutrikusio intelekto žmonių dienos centro „Šviesa“ auklėtinis Dainius, lydimas centro socialinės darbuotojos Reginos Žukauskytė-Budenienės.

Buvo smagu aprodyti Dainiui „Penkių kontinentų“ įmonių  grupės darbo pastatą  ir stebėti jo nuoširdų susidomėjimą plačia įmonių grupės veikla, jos diegiamais ir prižiūrimais bankomatais, mokėjimo kortelių skaitytuvais (beje, svečiai gavo dovanų ir SUNMI mokėjimo terminalu atspausdintą kvitą su savo nuotrauka!).

Lankytojai susipažino ir su laisvalaikio bei sporto erdvėmis, kuriose „Penkių kontinentų“ darbuotojai leidžia laiką pertraukėlių nuo darbo metu. 

Susipažinęs su įmonių grupės veikla, Dainius pusdieniui tapo jos darbuotoju – kartu su „Penki kontinentai“ Ūkio skyriaus darbuotoju Tomu Kapcevičiumi kartu atliko krūmų genėjimo ir augalų formavimo darbus, mokėsi prižiūrėti kambarinius augalus.

Anot Tomo, vaikinas buvo iniciatyvus, nebijojo klausti, ko nesupranta, domėjosi augalų priežiūros įrankiais ir priemonėmis. 

Po darbo dienos Dainius ir jį lydėjusi Regina pasivaišino „Penkių kontinentų“ kavinės pietumis ir kartu su įmonių grupės darbuotojais aptarė įspūdžius. Dainius sakė, kad įspūdžių tikrai daug ir bus apie ką papasakoti draugams iš dienos centro „Šviesa“. 

Anot Reginos Žukauskytė-Budenienės, bendrauti su dienos centro „Šviesa“ auklėtiniais yra malonu dėl to, kad šie žmonės nemoka meluoti ar pataikauti. Jie viską sako nuoširdžiai ir atvirai. O „Penkių kontinentų“ darbuotojams Dainius nuoširdžiai padėkojo už įspūdžius ir galimybę bent pusdienį pasijusti įmonių grupės nariu. 

„Penkių kontinentų“ įmonių grupėje nuo 2022 m. kovo mėnesio įgyvendinamas dar vienas neįgaliųjų integracijos projektas – grupės kavinėje kiekvieną ketvirtadienį dirba du Verkių specialiosios mokyklos-daugiafunkcinio centro auklėtiniai. Nuolat bendradarbiaujama ir su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrija „Viltis“.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

komentarai

Christy Walton IP: 159.89.227.182
2022-07-12 17:07 (!)
Ieškote paskolos konsoliduoti skolą, paskolos be užstato, paskolos verslui, hipotekos paskolos, paskolos automobiliui, paskolos studentams, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt! Esu privatus skolintojas, suteikiu paskolas įmonėms ir asmenims su mažomis ir pagrįstomis 2% palūkanų normomis. El. paštu: christywalton355@gmail.com

susiję straipsniai

„Kavos galia“ suteikia galių jaustis reikšmingu (4)

Prie įmonių grupės „Penki kontinentai“ biuro Vilniuje ir vėl viešėjo iniciatyvos „Kavos galia“ automobilis. skaityti »

„DUOday 2022“ įmonių grupėje „Penki kontinentai“ (5)

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė jau antrus metus dalyvavo socialinės įdarbinimo agentūros SOPA iniciatyvoje „DUOday“. skaityti »

Už „Penkis kontinentus“ – beveik 100 km. bėgte (3)

17-ika įmonių grupės darbuotojų bėgo varžybose „We Run Vilnius“. skaityti »

Taškente vyksta seminaras apie grynųjų pinigų сirkuliaciją

BS/2 rengia seminarą „Grynųjų pinigų cirkuliavimo optimizavimas. Bankinė savitarna“. skaityti »

TV3 teiravosi BS/2 nuomonės apie savitarnos kasas

TV3 žurnalistė pakalbino BS/2 Mažmeninės prekybos įrangos pardavimo skyriaus vadovo pavaduotoją Jurij Mikuckij apie savitarnos kasų populiarėjimą. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvauja tarptautiniame forume Uzbekistane

Gegužės 25 d. Taškente prasidėjo tarptautinis PLUS forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba. Skaitmeninė transformacija ir sąveika“. skaityti »

„Penki kontinentai“ bėgime į „Europą“ pelnė gausiausios komandos vardą (3)

Vilniuje jau septintą kartą vyko bėgimo į „Europos“ dangoraižį varžybos. skaityti »

Uzbekistane sukurta unikali mokėjimų ekosistema (16)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“, bendradarbiaudama su Uzbekistano Nacionaliniu tarpbankiniu duomenų apdorojimo centru HUMO, įgyvendino kompleksinį „TransLink.iQ“ sistemos diegimo projektą. skaityti »

Sakartvele populiarėja šiuolaikiški SUNMI atsiskaitymo įrenginiai (16)

Sakartvelo bankų „Bank of Georgia“ ir „TBC Bank“ užsakymu, SUNMI įrenginiai buvo apipavidalinti pagal jų prekių ženklus. skaityti »

Kaip užtikrinti bankomatų saugumą: 2021 m. nusikaltimų statistika (16)

Europos saugių mokėjimo operacijų asociacijos, „Finextra“ ir kitų šaltinių statistiniai duomenys rodo, kad bankomatų saugumas pasaulyje tebėra aktuali problema. Bankomatų apiplėšimų polinkiai skirtinguose regionuose skirtingi. skaityti »