Kas ta veidų aptikimo funkcija ir kaip ji gali padėti bankams apsaugoti bankomatus

Publikuota: 2019 m. rugsėjo 23 d. pirmadienis

Veidų aptikimas (angl. Face Detection) – tai biometrijos technologijų pagrindu veikianti funkcija, padedanti nustatyti, ar prieš vaizdo kamerą stovi gyvas žmogus. Ši funkcija įdiegta į BS/2 sukurtą bankinės įrangos vaizdo stebėsenos ir apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“.

Veidų aptikimo funkcija gali būti įgyvendinta bet kokiame savitarnos įrenginyje, į kurį įtaisyta vaizdo kamera, naudojama prieigos kontrolei ir prevencijai nuo sukčiavimo.

Kaip tai veikia?

Žmogus, priėjęs prie bankomato, papuola į vaizdo kameros apimamą lauką. Kai tik jis pradeda naudotis bankomatu, tuoj pat įrašomas jo veido atvaizdas. Specialus Veidų aptikimo modulis analizuoja įrašytą vaizdą, atpažįsta veidą ir sukuria aprašą – tam tikrų bruožų rinkinį, kuris aprašo objektą nepaisant šalutinių individualių jo savybių (pvz., amžiaus, šukuosenos, makiažo ir pan.)

Jei žmogaus veidas nėra uždengtas ir lengvai atpažįstamas, sistema leidžia savitarnos įrenginiui toliau veikti. Jei žmogus veidą slepia, pvz., ranka ar skarele, gobtuvu, sistema įjungia vieną iš galimų scenarijų:

  • Ekrane parodo iš anksto su banku suderintą pranešimą (pvz.: Prašome atidengti veidą ir atsistoti priešais bankomatą).
  • Savitarnos įrenginys atjungiamas nuo tinklo.
  • Apsaugos tarnybai išsiunčiama žinutė apie galimą grėsmę.

Kad  Veidų aptikimo modulis veiktų tinkamai, paprastai užtenka standartinės vaizdo kameros ir vienos jos užfiksuotos nuotraukos.

Kokia iš to nauda bankams?

Pagrindinė Veidų aptikimo funkcijos paskirtis – užkirsti kelią galimiems sukčiavimo atvejams. Jeigu bankomato naudotojas dėl kažkokios priežasties slepia savo veidą, (pvz., nori pasinaudoti vogta kortele), jis tiesiog negalės atlikti jokios finansinės operacijos.

Jei Veidų aptikimo modulis neaptinka veido, jis sustabdo bankomato veiklą, neleisdamas atlikti jokių tolimesnių veiksmų. Taigi ši funkcija gali padėti apsaugoti savitarnos įrenginių tinklus nuo tam tikrų tipų loginių atakų.

Be to, veidų aprašo duomenys gali būti panaudoti ir siekiant įdiegti sudėtingesnius scenarijus, taikant veidų atpažinimo technologijas (angl. Face Recognition). Programinis sprendimas „ATMeye.iQ“ informaciją apie veidus saugo susiedamas su mokėjimo operacijomis, t.y., esant būtinybei, duomenų bazėje galima susirasti žmogaus, atlikusio tam tikrą operaciją, veido atvaizdą.

Veidų aptikimo funkcija – programinio sprendimo „ATMeye.IQ“ dalis

Šiuo metu veidų aptikimo funkcija yra įtraukta į BS/2 sukurtą programinį sprendimą „ATMeye.iQ“ kaip atskiras jo modulis.

Jei domina išsamesnė informacija apie bankomatų apsaugos sprendimą „ATMeye.iQ“ ir jo Veidų aptikimo modulį, susisiekite su BS/2 atstovais.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti (7)

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvaus PLUS forume Taškente (10)

2021 m. birželio 1 d. Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinis forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba: skaitmeninė transformacija bei sąveika“. Renginį organizuoja žiniasklaidos grupė PLUS su Uzbekistano centrinio banko palaikymu. skaityti »

„Teltonika Networks“ ir BS/2 partnerystė: nauji plėtros horizontai ir kompleksinės paslaugos (1)

BS/2 pasirašė strateginės partnerystės sutartį su pramoninės tinklo įrangos tiekėja „Teltonika Networks“. skaityti »

Pandemijos sąlygomis aktualus įrenginių dezinfekcijos sprendimas (2)

Jau įsitikinome, kad koronavirusas niekur staiga nedings. Pasaulis turės išmokti gyventi jo grėsmės sąlygomis, galiausiai išlaisvindamas visuomenę iš izoliacijos varžtų ir imdamasis visų įmanomų viruso pristabdymo priemonių. skaityti »

PCI PIN sertifikatas garantuoja atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis saugumą

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ sėkmingai baigė „PCI PIN Security operations“ reikalavimų atitikties auditą. Išduotas sertifikatas suteikia galimybę įgyvendinti saugų atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis, identifikuojant mokėtoją pagal PIN kodą. skaityti »

„EcoVadis“ sidabro statusas – BS/2 kokybės ženklas

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) suteiktas „EcoVadis“ sidabrinis statusas už efektyvią socialinės atsakomybės veiklą. Šis reitingas patvirtina, kad įmonė atitinka aukštus tarptautinius tvarios plėtros ir socialinės atsakomybės standartus. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „E21 PARTNERS“ sinergija

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine grupe „E21 PARTNERS“. skaityti »

„Cash Management.iQ“ evoliucija. BS/2 atnaujina sistemų pagrindą (2)

Pastaruoju metu BS/2 aktyviai įgyvendina savo programinių produktų perkėlimą į naują šiuolaikinę IT sistemą. .iQ šeimos sprendimai perkeliami į kitą sistemą, siekiant padidinti jų našumą, darbinių sistemų stabilumą, konfidencialių duomenų apdorojimo ir laikymo saugumą, taip pat didinant jų patogumą naudotojams. skaityti »

BS/2 bankiniai sprendimai garsina Lietuvos vardą užsienyje daugiau nei 20 metų (1)

Balandžio 24 d. Lietuvos įmonei „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) oficialiai sukanka 20 metų. Tiesa, įmonių grupės „Penki kontinentai“, kuriai priklauso ši bendrovė, veikla bankinių technologijų srityje prasidėjo gerokai anksčiau. skaityti »

Kas lemia interneto spartą? (2)

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys, reikalauja stabilaus ir spartaus interneto. Kai gyvas bendravimas vis dar ribojamas, norisi su draugu per internetą susirungti ir naujausiame kompiuteriniame žaidime, per internetą žiūrėti televiziją, klausytis muzikos. Visai šiai veiklai taip pat reikia didesnės interneto spartos. skaityti »