Latvijoje įrengtas pirmasis bankomatas, priimantis grynuosius

Publikuota: 2006 m. spalio 2 d. pirmadienis

 

Rugsėjo 28 d. Rygoje buvo oficialiai atidarytas pirmasis Latvijoje „SEB Unibanka“ Klientų aptarnavimo padalinys, kuriame įrengtas „Wincor Nixdorf“ bankomatas su grynųjų pinigų priėmimo funkcija.

Filialas dirbs 24 val. per parą. Darbo metu (iki 17 val.) „SEB Unibanka“ lankytojus aptarnaus keturi konsultantai, teiksiantys įvairių banko paslaugų. Po 17 val. darbą tęs visą parą veikiantis banko sektorius, kuriame klientai galės naudotis interneto terminalo „Ibanka“ paslaugomis: apmokėti sąskaitas bankomate, išimti ir įdėti grynųjų pinigų į sąskaitą, naudotis pirmuoju „SEB Unibanka“ bankomatu su grynųjų pinigų priėmimo / išdavimo funkcija. Tai vokiečių gamintojo „Wincor Nixdorf“ bankomatas, savo funkcionalumu pranokstantis kitus Latvijoje įrengtus bankomatus. Į „naktinę“ aptarnavimo padalinio zoną klientas galės įeiti naudodamasis savo banko kortele. Naujasis filialas įrengtas labai judrioje senosios Rygos vietoje, pėsčiųjų zonoje, kurioje net naktį yra didelis judėjimas, todėl visą parą veikiantis klientų aptarnavimo padalinys čia būtinas.

„SEB Unibanka“ klientų aptarnavimo padalinio koncepciją kūrė Vokietijos bankomatų gamybos lyderė „Wincor Nixdorf“ kartu su Lietuvos įmone „Penkių kontinentų“ bankinės technologijos (BS/2). BS/2 atstovai, regiono pardavimo vadybininkas Arūnas Zutkis ir projekto vadovas Pavel Drobinov, dalyvavo filialo atidaryme. Renginio metu Arūnas Zutkis sakė kalbą, kurioje pasidžiaugė pasiektais rezultatais.

„Šiais jubiliejiniais SEB grupei metais “SEB Unibanka„ žengė dar vieną svarbų žingsnį, pristatydamas savo naujus sprendimus. Tai ne vien naujo tipo filialas, kurio paslaugos bus prieinamos klientams visą parą, bet ir nauja savarankiško grynųjų pinigų įdėjimo į savo bankinę sąskaitą paslauga. Džiugu, kad BS/2 prisidėjo prie šio filialo kūrimo bei paslaugos pristatymo. Mes tikimės, kad tai bus graži pradžia tolimesniems žingsniams“, – sakė A. Zutkis.

Filialo koncepcija apima filialo išorės apiforminimą, darbo vietų patalpoje išdėstymą, darbo zonų išskyrimą, įrangos išdėstymą, apšvietimą ir kt. Koncepcijos esmė – bankas atviras klientui. Bankas išsiskiria ne tik darbo laiko ir gero aptarnavimo atžvilgiais, bet ir dizainu. Filiale panaudotas stiklas (stiklinės sienos ir pertvaros), daug šviesos; įranga ir darbo vietos patalpose išdėstyti taip, kad klientai iškart matytų bendrą vaizdą.

„SEB Unibanka“ bankomatų tinklo skyriaus vadovas Aldis Voitenko per padalinio atidarymą nurodė dvi pagrindines priežastis, kodėl „SEB Unibanka“ bendradarbiauja būtent su „Wincor Nixdorf“ ir jų partneriais BS/2. Pasak A. Voitenko, filialo koncepcijos įgyvendinimą lėmė ilgalaikis bendradarbiavimas su šiomis kompanijomis ir su tuo susijęs pasitikėjimas.

Besibaigiant prezentacijai, „SEB Unibanka“ vyriausiasis viceprezidentas Ainar Ozols demonstravo visiems susirinkusiems „cash-in“ bankomato naudojimo galimybes.

Estijoje „Wincor Nixdorf“ bankomatai su „cash-in“ funkcija veikia jau porą metų, Lietuvoje tokių bankomatų dar nėra.

 

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvavo parodoje „EuroShop 2026“

Renginio metu „Modern Expo“ įteikė BS/2 apdovanojimą už naujos verslo veiklos atradimą ir pasiektus rezultatus. skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ surengė strateginę sesiją

2026 m. sausio 26–30 dienomis Vilniuje įmonių grupė „Penki kontinentai“ surengė strateginę sesiją. skaityti »

BS/2 gavo S&G apdovanojimą

Forumo „IBF 2025“ metu BS/2 drauge su partneriu „Sargent & Greenleaf“ (S&G) pristatė saugumo bei prieigos kontrolės technologijas. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvavo tarptautiniame bankininkystės forume IBF 2025

Įmonių grupės atstovai forume demonstravo technologines naujoves ir pasidalijo profesinėmis įžvalgomis apie skaitmeninių paslaugų raidos kryptis bei didėjančią technologinių pokyčių svarbą regione. skaityti »

BS/2 su partneriais pristatė išmaniuosius prekybos sprendimus verslo popietėje Baku

2025 m. spalio 23 d. Baku trečią kartą vyko verslo popietė „Retail Business Brunch“. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ atidarė Baku pirmą demonstracinį centrą „SUNMI Home“

„SUNMI Home“ - moderni demonstracinė erdvė, kurioje lankytojai gali ne tik apžiūrėti, bet ir išsibandyti naujausią SUNMI įrangą bei programinius sprendimus. skaityti »

Partnerystės su SUNMI stiprinimas parodoje GITEX GLOBAL 2025

Š. m. spalio 13–17 dienomis BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvavo viename didžiausių pasaulio technologijų renginių – GITEX GLOBAL 2025. skaityti »

BS/2 organizavo tarptautinį seminarą „Cash Expert Seminar 2025“

2025 m. rugsėjo 18 d. Taškente vyko tarptautinis seminaras „Cash Expert Seminar 2025“, skirtas modernioms grynųjų pinigų valdymo technologijoms aptarti. skaityti »

„Penkių kontinentų“ dviračių žygis sustiprino komandą ir suteikė istorinių žinių

„Penkių kontinentų“ darbuotojai dalyvavo dviračių žygyje–ekskursijoje po Vilnių. skaityti »

BS/2 įvertinta „Diebold Nixdorf“ bankininkystės partnerių suvažiavime

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė BS/2 pelnė du apdovanojimus už sėkmingą partnerystę. skaityti »