Naujoje T. Dadaševo knygoje: viskas apie atsiskaitymą kortelių skaitytuvais ir dar daugiau

Publikuota: 2021 m. rugsėjo 21 d. antradienis


Šios vasaros pabaigoje pasirodė naujausia Maskvos fizikos ir technologijų instituto docento Tachmasibo Dadaševo knyga „Mokėjimo kortelių skaitytuvų tinklų veiklos priežiūra“ rusų („Aутсорcинг сетей POS-терминалов“) ir anglų („POS-Terminal Network Outsourcing“) kalbomis.

Šį kartą mokslinių straipsnių ir knygų apie informacines technologijas autoriaus tyrimų objekte ‒ atsiskaitymas mokėjimo kortelių skaitytuvais ir jų veikla.

Knygoje išsamiai analizuojamos ir aprašomos mokėjimo sistemos, mokėjimo operacijų perdavimo procesas ir perduodamų duomenų saugumo užtikrinimas, aptariami populiariausi rinkoje mokėjimo kortelių skaitytuvai. Autorius taip pat aprašo atsiskaitymo kortelių skaitytuvais istoriją, aptaria šios srities kelerių metų plėtros perspektyvas. Knygos pabaigoje pateikiamas pagrindinių sąvokų žodynėlis, kad tekstas būtų gerai suprantamas ir tiems, kam ši sritis nauja.

Ypatingas dėmesys knygoje skiriamas „ASHBURN International“ sukurtai mokėjimo kortelių skaitytuvų valdymo sistemai „TransLink.iQ“, kurią sėkmingai naudoja įvairių šalių finansų įstaigos, siekdamos padidinti našumą ir sumažinti mokėjimo kortelių skaitytuvų priežiūros išlaidas.

Knyga skirta atsiskaitymo sistemų specialistams, bankų bei kitų finansų įstaigų darbuotojams, tačiau bus įdomi ir tiems, kurie nori sužinoti, kaip veikia mokėjimo kortelių skaitytuvai, kaip perduodami jais atliekamų mokėjimo operacijų duomenys, su kokiais sunkumais susiduria šios srities verslas ir kaip padidinti šio verslo sektoriaus pajamas.

Apie tai, kaip buvo rengiama knyga, pakalbinome jos autorių.

Jums pavyko surinkti ir susisteminti šiuo metu pačią aktualiausią informaciją apie mokėjimo kortelių skaitytuvų veiklą. Tačiau šis sektorius nuolat kinta. Kaip manote, ar knyga bus aktuali po kelerių metų?

Tikiuosi, kad per artimiausius dvejus-trejus metus šis sektorius nepatirs drastiškų pokyčių, t.y., kad knygos pagrindas išliks aktualus. Tačiau tolimesnę ateitį sunku vertinti.

Finansų tema yra ganėtinai konfidenciali. Su kokiais sunkumais susidūrėte, gilindamasis į šią temą?

Geras klausimas. Iš tikrųjų pasirodė, kad esminiai su knyga susiję klausimai iki šiol nebuvo viešinami atvirai internete. Iš esmės jie atskleidžiami tik vidinėse techninėse ataskaitose. O tai, ką pavyko rasti, arba buvo pasenusi informacija, arba tik iš dalies susijusi su esminiais dalykais.

Atlikote išties didžiulį darbą. Vartant knygą atrodo, tarsi ją būtų rašęs žmogus, glaudžiai susijęs su dauguma vidinių procesų. Kaip Jums tai pavyko?

Knygą pavyko išleisti, bendradarbiaujant su „ASHBURN International“ specialistais Žoržu Šarafanovičiumi bei Ježi Mardosevič ir BS/2 atstovu Kirill Ovsiannikov. Po to, kai buvo parengtas knygos maketas, minėti kolegos daug valandų praleido diskutuodami, kol knyga įgavo dabartinę formą.

Taip pat noriu padėkoti ir Tomui Šeikiui, kuris įvedė mane į kortelių skaitytuvų pasaulį ir dvė daug naudingų patarimų pradiniame knygos kūrimo procese. Parengti knygą užtruko beveik pusantrų metų.

Pastaruoju metu vis daugiau savitarnos įrenginių tinklų savininkų perduoda jų techninę priežiūrą specializuotoms išorinėms įmonėms. Kaip manote, dėl kokių priežasčių?

Daugiausia tai nulemia patogumas ir savitarnos įrenginių savininkų noras sutelkti dėmesį į patį verslą, o ne į jo techninę priežiūrą.

Su kokiomis rizikomis jie susiduria tokiu atveju?

Tai gana plati tema, todėl patariu perskaityti knygos 4-ąjį skyrių. Galiu tik pacituoti vieną ištrauką: „… vieni mano, kad mokėjimo kortelių skaitytuvų veiklos priežiūra ir jais atliekamų mokėjimo operacijų apdorojimas neatskiriamas nuo finansų organizacijos bankinių funkcijų, tačiau kiti, priešingai, galvoja, kad minėtos funkcijos nėra tiesiogiai susijusios su tikrąja bankine veikla ir jas turi atlikti specialistai“.

Kokie Jūsų artimiausi kūrybiniai planai? Kokia tema taps naujo tyrimo objektu?

Šiuo metu gilinuosi į didžiųjų duomenų (angl. Big Data) temą. Ši sritis dabar sparčiai plečiasi ir turės pastebimą poveikį tiek verslui, tiek visai visuomenei. Kažkada rašiau disertaciją apie vaizdų atpažinimą, todėl šios srities technologinės tendencijos man ypač artimos.

T. Dadaševo knygas anglų ir lietuvių kalbomis jau galima rasti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Vilniaus universiteto bibliotekoje, VILNIUS TECH bibliotekoje ir 17-oke Vilniaus miesto savivaldybės bibliotekos filialų, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, KTU bibliotekoje.

Iš šios svetainės taip pat galite parsisiųsti knygų PDF:

knyga anglų kalba POS-Terminal Network Outsourcing >>

knyga rusų kalba Aутсорcинг сетей POS-терминалов >>

Šaltinis: Ashburn.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

komentarai

„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti (7)

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvaus PLUS forume Taškente (10)

2021 m. birželio 1 d. Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinis forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba: skaitmeninė transformacija bei sąveika“. Renginį organizuoja žiniasklaidos grupė PLUS su Uzbekistano centrinio banko palaikymu. skaityti »

„Teltonika Networks“ ir BS/2 partnerystė: nauji plėtros horizontai ir kompleksinės paslaugos (1)

BS/2 pasirašė strateginės partnerystės sutartį su pramoninės tinklo įrangos tiekėja „Teltonika Networks“. skaityti »

Pandemijos sąlygomis aktualus įrenginių dezinfekcijos sprendimas (2)

Jau įsitikinome, kad koronavirusas niekur staiga nedings. Pasaulis turės išmokti gyventi jo grėsmės sąlygomis, galiausiai išlaisvindamas visuomenę iš izoliacijos varžtų ir imdamasis visų įmanomų viruso pristabdymo priemonių. skaityti »

PCI PIN sertifikatas garantuoja atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis saugumą

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ sėkmingai baigė „PCI PIN Security operations“ reikalavimų atitikties auditą. Išduotas sertifikatas suteikia galimybę įgyvendinti saugų atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis, identifikuojant mokėtoją pagal PIN kodą. skaityti »

„EcoVadis“ sidabro statusas – BS/2 kokybės ženklas

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) suteiktas „EcoVadis“ sidabrinis statusas už efektyvią socialinės atsakomybės veiklą. Šis reitingas patvirtina, kad įmonė atitinka aukštus tarptautinius tvarios plėtros ir socialinės atsakomybės standartus. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „E21 PARTNERS“ sinergija

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine grupe „E21 PARTNERS“. skaityti »

„Cash Management.iQ“ evoliucija. BS/2 atnaujina sistemų pagrindą (2)

Pastaruoju metu BS/2 aktyviai įgyvendina savo programinių produktų perkėlimą į naują šiuolaikinę IT sistemą. .iQ šeimos sprendimai perkeliami į kitą sistemą, siekiant padidinti jų našumą, darbinių sistemų stabilumą, konfidencialių duomenų apdorojimo ir laikymo saugumą, taip pat didinant jų patogumą naudotojams. skaityti »

BS/2 bankiniai sprendimai garsina Lietuvos vardą užsienyje daugiau nei 20 metų (1)

Balandžio 24 d. Lietuvos įmonei „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) oficialiai sukanka 20 metų. Tiesa, įmonių grupės „Penki kontinentai“, kuriai priklauso ši bendrovė, veikla bankinių technologijų srityje prasidėjo gerokai anksčiau. skaityti »

Kas lemia interneto spartą? (2)

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys, reikalauja stabilaus ir spartaus interneto. Kai gyvas bendravimas vis dar ribojamas, norisi su draugu per internetą susirungti ir naujausiame kompiuteriniame žaidime, per internetą žiūrėti televiziją, klausytis muzikos. Visai šiai veiklai taip pat reikia didesnės interneto spartos. skaityti »