„Penki TV“ kviečia domėtis šalies kultūra

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 23 d. sekmadienis


Atnaujintas Palangos gintaro muziejus

„Penki TV“ kūrybinė komanda vasarą keliauja po Lietuvą, stebėdama ir fiksuodama įdomiausius mūsų šalies kampelius ir kultūrinį gyvenimą. Ką galima smagaus nuveikti vasarą? Kaip žmonės poilsiauja? Temos labai skirtingos – nuo garsių muzikos festivalių (Žagarės vyšnių festivalis, „Devilstone“, „Galapagai“ ir kt.) iki muziejų ir stovyklų.

Poilsiauti nori visi. Sutrikusio intelekto žmonių bendrija „Viltis“ jau 26-tą vasarą atostogavo stovykloje „Pasaka“ Giruliuose. „Penki TV“ domėjosi, kaip ilsisi kiek kitaip pasaulį matantys žmonės.

Pažintį su Lietuvos kultūra „Penki TV“ komanda pradėjo nuo Jonavos, kurioje pavasarį pastatyta skulptūra „Achemos“ prezidento Bronislavo Lubio atminimui. Vėliau vėjai papūtė pajūrio link, į Juodkrantės pakrantę, apžiūrėti įspūdingo Miniatiūrų muziejaus, saugančio mažyčius tapybos kūrinius ant vėduoklių, medalionų ir kt. Čia pat nuskambėjo ir tarptautinis vaikų konkursas „Baltic Voice“.

2015-ieji paskelbti Etnografiniais regionų metais, taigi šiais metais Lietuvos gyventojai ypač kviečiami domėtis šalies etnografija. Anykščiai šią vasarą kviečia su vienu bilietu, galiojančiu dvi dienas, aplankyti net 9 muziejus. Tarp jų: A. Žukausko-Vienuolio muziejus, A. Baranausko klėtelė, Arklio muziejus ir vienintelis Lietuvoje tebeveikiantis siauruko geležinkelis.

„Penki TV“ kūrybinė komanda aplankė ir Žemaitiją bei Mažąją Lietuvą: Skuodo muziejų, kuriame nuo rugpjūčio 6 d. vyksta paroda „Žemaitiškų ornamentų paslaptys audimo raštuose“ ir Šilutės dvarą, neseniai atvėrusį duris po restauracijos, kuriame sukaupta daugybė H. Šojaus kolekcijų, taip pat pavasarį atnaujintą Palangos gintaro muziejų.

Artėjant rudeniui, verta užsukti į Kuršių marių pakrantėje įsikūrusią Ventės rago ornitologinę stotį, kurioje žieduojami Lietuvos paukščiai. Stoties vedėjas ornitologas Vytautas Jusys pasakoja apie paukščių migracijos įdomybes.

Na, o visą rugsėjį Plungėje skambės jau 10-asis Mykolo Kleopo Oginskio festivalis, kuriame jau apsilankė ir „Penki TV“ korespondentai.

Linkime malonių įspūdžių!

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginės sesija: keitimasis patirtimi ir plėtros planai

2024 m. sausio 22-26 dienomis Vilniuje vyko kasmetinė įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginė sesija. skaityti »

BS/2 remiama Karina iškovojo Lietuvai 1-ąją vietą Pasaulio rungtynių šokių čempionate!

Penkiolikmetė Karina Gasanova kartu su dvylikamete Arina Šiukštaite iškovojo pirmąją vietą jaunių duetų varžybose Japonijoje. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „Rietumu banka“ drauge skatins el. mokėjimų plėtrą Baltijos šalyse bei Europos Sąjungoje

Planuojama, kad „ASHBURN International“ teiks „Rietumu banka“ platų atsiskaitymo įrenginių asortimentą ir jų veiklos užtikrinimo paslaugas. skaityti »

PENKI rėmė Agnės Kuzmickaitės kolekcijos transliaciją

Lapkričio 23 d. garsi Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė savo kolekciją. skaityti »

PENKI kelionę laimėjo lojali klientė Valentina

Savo 25-ojo gimtadienio proga UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) vienam iš savo PENKI interneto klientų padovanojo kelionę! skaityti »

PENKI gavo Šeimos kortelės partnerio apdovanojimą

Per metus bendrovė suteikė nuolaidas PENKI šviesolaidiniam internetui daugiau kaip 100-ui Šeimos kortelę turinčių šeimų Vilniaus mieste ir nuolaidas išmaniajai televizijai beveik 50 šeimų visoje Lietuvoje. skaityti »

PENKI paslaugas teikiančios įmonės atsakingumą patvirtina sertifikatas ISO 14001

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ įsidiegė sertifikatą ISO 14001. skaityti »

BS/2 10-ą kartą rėmė teniso turnyrą „BFI Cup 2023“

„Penkių kontinentų“ grupė turnyre turėjo ir savo komandą. skaityti »

BS/2 gavo du „Diebold Nixdorf“ apdovanojimus už puikius rezultatus

BS/2 dalyvavo kasmetiniame „Diebold Nixdorf“ bankininkystės partnerių suvažiavime. skaityti »

BS/2 padėjo išsipildyti ukrainietės svajonei

Tarp Europos rungtynių šokių čempionių – penkiolikmetė mergina iš Ukrainos. skaityti »