Prezidento vizitas Airijoje ir bendradarbiavimo perspektyvos

Publikuota: 2001 m. rugsėjo 27 d. ketvirtadienis
Adamkus Airijoje

Vakar Lietuvos Prezidentas grįžo iš oficialaus vizito Airijoje, kur lankėsi kartu su Lietuvos verslininkų atstovais. Lietuvos delegacija supažindino Airijos verslininkus ir politikus su situacija Lietuvoje, užmezgė kontaktų su įvairiomis įmonėmis. Didelis dėmesys buvo skirtas IT sektoriui – Airija pagal apyvartą šioje srityje užima antrąją vietą pasaulyje (po JAV). Šalyje labai gerai išvystyta el. vyriausybės programa, kiekvienas žmogus gali rasti duomenų apie save (tai, ką paprastai užrašo Metrikacijos biuras), mokėti mokesčius, balsuoti, ir t. t. Delegacija lankėsi Dubline esančiame „Microsoft“ centre („Microsoft“ European Operation Center (EOC)), susipažino su šio centro darbuotojų darbo specifika ir sąlygomis. „Microsoft“ Airijoje dirba jau 15 metų, o EOC atidarytas 1993-aisiais. Šis centras – tarsi minimiestas, kuriame darbuotojams suteikiamos ir darbo, ir poilsio sąlygos. Antrąją vizito dieną Dubline vyko verslo forumas, kuriame kalbėjo Prezidentas V. Adamkus, Lietuvos ekonomikos plėtros agentūros direktorius V. Gruodis, ūkio viceministras O. Čiukšys, advokatų kontoros „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ teisininkai. Šie atstovai aptarė Lietuvos ir Airijos panašumus, verslo aplinką šiose srityse, galimybes IT srityje. Smulkesnį dalyką – elektroninio parašo sistemą, realiai veikiančią Airijoje, pristatė bendrovės „Baltimore“ atstovas Martinas Brettsas. „Baltimore“ bendradarbiauja su UAB „Penki kontinentai“ elektroninio saugumo srityje ir teikia tam reikalingą programinę įrangą, kurią „Penki kontinentai“ realizuoja Lietuvoje. Mūsų šalyje taip pat pradėti darbai, rengiantis įvesti elektroninį parašą. Tuo aktyviausiai iš Lietuvos įmonių rūpinasi UAB „Penki kontinentai“.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvavo parodoje „EuroShop 2026“

Renginio metu „Modern Expo“ įteikė BS/2 apdovanojimą už naujos verslo veiklos atradimą ir pasiektus rezultatus. skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ surengė strateginę sesiją

2026 m. sausio 26–30 dienomis Vilniuje įmonių grupė „Penki kontinentai“ surengė strateginę sesiją. skaityti »

BS/2 gavo S&G apdovanojimą

Forumo „IBF 2025“ metu BS/2 drauge su partneriu „Sargent & Greenleaf“ (S&G) pristatė saugumo bei prieigos kontrolės technologijas. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvavo tarptautiniame bankininkystės forume IBF 2025

Įmonių grupės atstovai forume demonstravo technologines naujoves ir pasidalijo profesinėmis įžvalgomis apie skaitmeninių paslaugų raidos kryptis bei didėjančią technologinių pokyčių svarbą regione. skaityti »

BS/2 su partneriais pristatė išmaniuosius prekybos sprendimus verslo popietėje Baku

2025 m. spalio 23 d. Baku trečią kartą vyko verslo popietė „Retail Business Brunch“. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ atidarė Baku pirmą demonstracinį centrą „SUNMI Home“

„SUNMI Home“ - moderni demonstracinė erdvė, kurioje lankytojai gali ne tik apžiūrėti, bet ir išsibandyti naujausią SUNMI įrangą bei programinius sprendimus. skaityti »

Partnerystės su SUNMI stiprinimas parodoje GITEX GLOBAL 2025

Š. m. spalio 13–17 dienomis BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvavo viename didžiausių pasaulio technologijų renginių – GITEX GLOBAL 2025. skaityti »

BS/2 organizavo tarptautinį seminarą „Cash Expert Seminar 2025“

2025 m. rugsėjo 18 d. Taškente vyko tarptautinis seminaras „Cash Expert Seminar 2025“, skirtas modernioms grynųjų pinigų valdymo technologijoms aptarti. skaityti »

„Penkių kontinentų“ dviračių žygis sustiprino komandą ir suteikė istorinių žinių

„Penkių kontinentų“ darbuotojai dalyvavo dviračių žygyje–ekskursijoje po Vilnių. skaityti »

BS/2 įvertinta „Diebold Nixdorf“ bankininkystės partnerių suvažiavime

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė BS/2 pelnė du apdovanojimus už sėkmingą partnerystę. skaityti »