Sostinės bibliotekoms – nemokamas belaidis internetas

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 10 d. trečiadienis

Prie kompiuterio

„Penkių kontinentų“ Komunikacijų centras, diegiantis šviesolaidinį internetą „Skynet“, ir toliau aktyviai dalyvauja socialiniuose projektuose. Nuo šiol bendrovė nemokamai teiks belaidį internetą penkioms sostinės bibliotekoms.

„Mūsų bendrovė jau ne vienus metus aktyviai remia informacinės visuomenės kūrimą ir plėtrą, dalyvauja įvairiuose socialiniuose projektuose. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie viešųjų miesto bibliotekų modernizavimo ir suteikti skaitytojams galimybę nemokamai naudotis internetu“, – sako „Penkių kontinentų“ Komunikacijų skyriaus pardavimo vadovė Jurgita Guobytė.

Jos teigimu, Antakalnio, Justiniškių, Karoliniškių, Lazdynų ir Šeškinės viešosios bibliotekos jau seniai savo reikmėms naudoja „Skynet“ internetą. Pagal naująjį susitarimą šioms bibliotekoms bus nutiesta dar po vieną plačiajuosčio interneto liniją belaidžio interneto prieigai.

Šviesolaidis

Antakalnio bibliotekos vedėjos Raimos Burbienės teigimu, jos vadovaujama biblioteka „Skynet“ internetu naudojasi nuo 2001 m. Moteris džiaugiasi šviesolaidinio interneto greičiu bei kokybe ir tikisi, kad belaidis internetas padės pritraukti naujų skaitytojų.

Pasak Karoliniškių bibliotekai vadovaujančios Almos Matulienės, šiuolaikiniai skaitytojai, ypač studentai, yra imlūs informacinėms technologijoms. „O naudojantis belaidžiu internetu atsiveria dar didesnės galimybės. Jeigu bibliotekoje užimti visi kompiuteriai, vartotojas turės galimybę prisijungti prie interneto per nešiojamąjį kompiuterį“, – sako ji.

Kolegėms antrina ir Lazdynų mikrorajono bibliotekos vedėja Dalia Abromavičienė: „Teko girdėti apie sparčiai į Lietuvą besiskverbiantį belaidį internetą. Norėtume jį pasiūlyti ir savo bibliotekos skaitytojams. Siekiame neatsilikti nuo naujovių, būti šiuolaikiški, siūlyti vartotojui kokybiškas ir visavertes paslaugas“.

Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos duomenimis, 2007 m. sostinės bibliotekose buvo užregistruota daugiau kaip 50 tūkst. skaitytojų. Čia per metus jie apsilankė beveik 700 tūkst. kartų. Iš viso Vilniaus mieste veikia 27 bibliotekos ir jų filialai. Pernai 18 iš jų turėjo bent vieną kompiuterį, 16 – internetą.

Be sostinės bibliotekų, „Penkių kontinentų“ Komunikacijų centras jau ne vienus metus remia įvairias miesto savivaldybes, sveikatos apsaugos, švietimo, kultūros, sporto organizacijas ir renginius.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Телевидение будущего угадает ваши желания

Первые эксперименты с использованием электронных лучей для передачи и приема изображения проводились еще в начале 1920-х годов. За 100 лет формат телевидения изменился до неузнаваемости. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvavo parodoje „EuroShop 2026“

Renginio metu „Modern Expo“ įteikė BS/2 apdovanojimą už naujos verslo veiklos atradimą ir pasiektus rezultatus. skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ surengė strateginę sesiją

2026 m. sausio 26–30 dienomis Vilniuje įmonių grupė „Penki kontinentai“ surengė strateginę sesiją. skaityti »

BS/2 gavo S&G apdovanojimą

Forumo „IBF 2025“ metu BS/2 drauge su partneriu „Sargent & Greenleaf“ (S&G) pristatė saugumo bei prieigos kontrolės technologijas. skaityti »

„Penkių kontinentų“ grupė dalyvavo tarptautiniame bankininkystės forume IBF 2025

Įmonių grupės atstovai forume demonstravo technologines naujoves ir pasidalijo profesinėmis įžvalgomis apie skaitmeninių paslaugų raidos kryptis bei didėjančią technologinių pokyčių svarbą regione. skaityti »

BS/2 su partneriais pristatė išmaniuosius prekybos sprendimus verslo popietėje Baku

2025 m. spalio 23 d. Baku trečią kartą vyko verslo popietė „Retail Business Brunch“. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ atidarė Baku pirmą demonstracinį centrą „SUNMI Home“

„SUNMI Home“ - moderni demonstracinė erdvė, kurioje lankytojai gali ne tik apžiūrėti, bet ir išsibandyti naujausią SUNMI įrangą bei programinius sprendimus. skaityti »

Partnerystės su SUNMI stiprinimas parodoje GITEX GLOBAL 2025

Š. m. spalio 13–17 dienomis BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvavo viename didžiausių pasaulio technologijų renginių – GITEX GLOBAL 2025. skaityti »

BS/2 organizavo tarptautinį seminarą „Cash Expert Seminar 2025“

2025 m. rugsėjo 18 d. Taškente vyko tarptautinis seminaras „Cash Expert Seminar 2025“, skirtas modernioms grynųjų pinigų valdymo technologijoms aptarti. skaityti »

„Penkių kontinentų“ dviračių žygis sustiprino komandą ir suteikė istorinių žinių

„Penkių kontinentų“ darbuotojai dalyvavo dviračių žygyje–ekskursijoje po Vilnių. skaityti »

BS/2 įvertinta „Diebold Nixdorf“ bankininkystės partnerių suvažiavime

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė BS/2 pelnė du apdovanojimus už sėkmingą partnerystę. skaityti »