Vilniuje 15-ąjį kartą vyko „Vilties“ šventė

Publikuota: 2024 m. gegužės 17 d. penktadienis

Vilniuje vyko tradicinė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ gražios kaimynystės ir draugystės šventė. Renginys organizuojamas jau 15-ąjį kartą. Bendriją finansiškai parėmė UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2).

Renginio tikslas – keisti vis dar neretai klaidingą visuomenės požiūrį į sutrikusio intelekto žmonių gebėjimus, mažinti šių žmonių socialinę atskirtį, skatinti bendravimą. Šventė paprastai organizuojama gegužės mėnesį, taip kartu atšvenčiant Motinos dieną ir Tarptautinę šeimos dieną. Joje dėkojama niekad nepailstančioms ir pasiaukojančioms mamoms. Renginys – puiki proga susitikti bendrijos nariams, kurie vieni kitus pažįsta iš mokyklų, dienos centrų, stovyklų, taip pat susirasti naujų draugų.

Šventė tradiciškai prasidėjo „Vilties“ himnu, o sveikinimo žodį tarė nauja bendrijos „Viltis“ vadovė Ramunė Lebedytė-Undzėnienė, šių metų pradžioje pakeitusi jos steigėją ir ilgametę vadovę Daną Migaliovą.

Anot Ramunės, šiemet renginyje dalyvavo dauguma Vilniaus įstaigų, susijusių su intelekto negalia – tiek vaikų, tiek jaunuolių, tiek suaugusių. Be to, atvyko svečių iš „Vilties“ padalinių Utenoje ir Dauguose.

Šventės metu vyko dalyvių muzikiniai pasirodymai, jų rankdarbių mugė, „Kavos galios“ automobilyje negalią turintys jaunuoliai virė kavą, arbatą ir ja vaišino svečius.

„Džiaugiuosi, kad mūsų šventė pavyko. Labai dėkojame savo rėmėjams, taip pat įmonių grupei „Penki kontinentai“, kuri remia mus nuo pirmos šventės ir suteikia puikią vietą švęsti – pievelėje šalia savo biuro. Smagu, kad susirinko daug žmonių, atsivežė gražių savo dirbinių, kuriuose įdėta jų visa širdis. Buvo gera žiūrėti, kaip visi susirinkusieji drauge dainuoja, šoka,  džiaugiasi kiekvienu draugu ir kiekvienu nauju pažįstamu. Ne veltui, ir „Vilties“ himne yra žodžiai „saulė kasdieną šildo kiekvieną“. Mes lygiai taip pat džiaugiamės kiekvienu savo bendruomenės  nariu ir kiekviena akimirka“, – sakė Ramunė Lebedytė-Undzėnienė.

Šventėje be „Viltis“ bendrijos narių dalyvavo įmonių grupės „Penki kontinentai“ valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas, grupės įmonių darbuotojai, Vilniaus miesto 1-asis Policijos komisariatas, Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė, apsilankė Žirmūnų seniūnas Romas Kalcas, Trakų rajono meras Andrius Šatevičius.

Anot „Viltis“ bendrijos vadovės, šių metų naujovė – per Velykas atidaryti grupiniai gyvenimo namai, kuriuose įsikūrė žmonės su intelekto negalia, iki šiol gyvenę didelėse 200-300 žmonių institucijose. Tokie namai atidaryti Vilniuje ir Lentvaryje. Juose iš viso apsigyveno 16  žmonių, kurie patys tvarkosi, gaminasi valgyti, skalbiasi, prižiūri savo aplinką. Jie tikrai tai gali, padedami individualios priežiūros ir socialinių darbuotojų. Planuojama tokių namų atidaryti ir daugiau.

Bendrija „Viltis“ šių metų pabaigoje švęs savo veiklos 35-metį. Jai priklauso daugiau nei 40 Lietuvos organizacijų, kurios jungia beveik 11 tūkst. sutrikusio intelekto vaikų ir suaugusiųjų bei jų šeimų ir globėjų.

Šaltinis: 5ci.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

BS/2 darbuotojos dukra pagerbta LR Seime

LRS vicepirmininkas Jonas Jarutis susitiko ir pagerbė Lietuvos rungtynių šokių sportininkes, pasiekusias išskirtinius rezultatus pasaulio čempionate Japonijoje. skaityti »

Įmonių grupė „Penki kontinentai“ atidarė biurą Ispanijoje

2024 m. gegužės 24 d. Alikantėje įregistruota PENKI KONTINENTAI ESPANA. skaityti »

BS/2 gavo tris „Diebold Nixdorf“ apdovanojimus už sėkmingai įgyvendintus projektus

„Penki kontinentai“ atstovai dalyvavo „Diebold Nixdorf“ partnerių suvažiavime. skaityti »

„Penki kontinentai“ – gausiausia Bėgimo į dangoraižį komanda!

Šiemet už „Penki kontinentai“ grupę bėgo 17 darbuotojų. skaityti »

Vilniuje 15-ąjį kartą vyko „Vilties“ šventė

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Vilties“ šventę rėmė BS/2 skaityti »

Mūsų dovana giriai – 500 medelių!

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ darbuotojai prisijungė prie Lietuvos nacionalinio miškasodžio „Kad giria žaliuotų“. skaityti »

Įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginės sesija: keitimasis patirtimi ir plėtros planai

2024 m. sausio 22-26 dienomis Vilniuje vyko kasmetinė įmonių grupės „Penki kontinentai“ strateginė sesija. skaityti »

BS/2 remiama Karina iškovojo Lietuvai 1-ąją vietą Pasaulio rungtynių šokių čempionate!

Penkiolikmetė Karina Gasanova kartu su dvylikamete Arina Šiukštaite iškovojo pirmąją vietą jaunių duetų varžybose Japonijoje. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „Rietumu banka“ drauge skatins el. mokėjimų plėtrą Baltijos šalyse bei Europos Sąjungoje

Planuojama, kad „ASHBURN International“ teiks „Rietumu banka“ platų atsiskaitymo įrenginių asortimentą ir jų veiklos užtikrinimo paslaugas. skaityti »

PENKI rėmė Agnės Kuzmickaitės kolekcijos transliaciją

Lapkričio 23 d. garsi Lietuvos dizainerė Agnė Kuzmickaitė pristatė savo kolekciją. skaityti »