Visa matanti akis. Kodėl bankomatų vaizdo stebėjimo sistemos reikalingos ne tik saugumo tikslais

Publikuota: 2018 m. liepos 19 d. ketvirtadienis

Savitarnos įrenginių ir kitos bankinės įrangos saugumas – pati jautriausia finansinių ir kitų su šia sritimi susijusių organizacijų sritis. Programinės įrangos, kuri saugo bankinę įrangą, veiklą reglamentuoja daugybė dokumentų, taip pat ir šalies įstatymai, nacionalinio finansinio reguliatoriaus nustatyti reikalavimai ir įvairūs tarptautiniai apsaugos standartai.

Tačiau vaizdo apsaugos sprendimai, saugantys savitarnos įrenginius nuo atakų ir piktavalių sukčiavimo, turi rūpėti anaiptol ne tik apsaugos tarnybos darbuotojams. Viena iš tokių pat svarbių vaizdo stebėjimo sistemos funkcijų – padėti spręsti su klientais kylančius ginčus ir didinti klientų lojalumą.

Viskas aišku kaip ant delno

Banko darbuotojai, naudodamiesi patikimomis rinkoje pripažintomis bankomatų vaizdo stebėsenos priemonėmis, gali padėti klientams, pamiršusiems iš bankomatų pasiimti kortelę ar grynuosius pinigus.

Peržvelgęs vaizdo kamerų įrašus, sistemos operatorius prireikus gali atkurti visą įvykusią situaciją, nes vaizdo kameros įrašo ne tik aplinkos vaizdą, bet ir bankomate atliekamas operacijas, kortelių skaitytuvo, grynuosius pinigus išduodančio įrenginio ir net bankomato vidinio seifo atliekamus veiksmus.

Vaizdo kamerų nuotraukos ir vaizdo įrašai susiejami su konkrečiais įrenginio vartotojo veiksmais arba su atlikta finansine operacija. Taip sutrumpėja banko darbuotojų reagavimo į netipines situacijas laikas, bankas gali padėti klientui būtent tą akimirką, kai jam prireikia pagalbos.

Daugiau jokių nesusipratimų ir ginčų

Bankams ir nepriklausomų tarnybų operatoriams dažnai tenka susidurti su situacijomis, kai klientai skundžiasi dėl netinkamos bankomatų veiklos ar neišduotų grynųjų pinigų. Neretai tokios pretenzijos būna nepagrįstos. Tai anaiptol nereiškia, kad visais atvejais klientai meluoja, siekdami pasipelnyti iš bankų. Kartais klientai per neapdairumą suklysta į bankomatą įrašydami norimą išsiimti grynųjų sumą arba išsitraukia ne visus išduotus grynuosius. O tuomet puola skųstis.

Išsiaiškinti ir išspręsti tokius skundus finansinėms organizacijoms ne ką lengviau, nei užkirsti kelią pasitaikantiems sukčiavimams.

Laimei, vaizdo stebėsenos sistemos padeda operatyviai susirasti vaizdo įrašus, kurie išaiškintų tiesą, ir pademonstruoti juos besiskundžiančiam klientui, policijos darbuotojams ar kitų susijusių įstaigų atstovams.

Taigi įdiegus tokias apsaugos priemones sąvoka „ginčytina situacija“ tampa nebeaktuali. Banko darbuotojams belieka su klientais tvarkyti tik malonius reikalus.

Klientus atpažįstanti savitarnos įranga

Tobulėjant biometrijos technologijoms, jos pradedamos diegti ir į vaizdo apsaugos stebėsenos sistemas, kur vis dažniau naudojamos klientų identifikacijai.

Sistema, atpažįstanti klientą iš veido, gerokai supaprastina naudojimąsi bankine įranga ir taupo klientų laiką.  Be to, nuasmeninti biometrijos duomenys (pvz., lytis, amžius) gali būti panaudoti tiksliniams reklamos pasiūlymams.

Analizuojant klientų įpročius, jų naudojimosi įranga patirtį, galima ne tik teikti jiems aktualius pasiūlymus, bet ir supaprastinti bei pagreitinti pačių bankinių operacijų atlikimą, pvz., atpažinęs klientą bankomatas gali iš karto rodyti jam kalbą, valiutą, kurią jis iki tol pasirinkdavo. Eilės prie bankomatų, mokėjimo terminalų ir kitokių savitarnos įrenginių sumažėja, o klientų patirtis gerėja.

Pasaulyje populiarėja „ATMeye.iQ“

Lietuvos bendrovės BS/2 sukurta sistema „ATMeye.iQ“ yra viena iš populiariausių specializuotų vaizdo apsaugos stebėsenos sistemų, skirtų savitarnos įrenginiams saugoti. Ji sėkmingai naudojama 80-yje pasaulio šalių.

Per pastaruosius metus sistemos taikymo sritis gerokai išsiplėtė: „ATMeye.iQ“ nebėra vien tik vaizdo stebėsenos sistema, ji dar padeda optimizuoti bankų ir nepriklausomų vaizdo stebėsenos paslaugų teikėjų darbo procesus, sparčiau apdoroti klientų užklausas.

Integravus šią sistemą su „Vision Labs“ platforma „LUNA“ , ji gali būti panaudota rinkti biometrijos duomenims ir patvirtinti savitarnos įranga besinaudojančių techninės priežiūros darbuotojų, inkasatorių ar banko klientų tapatybei. 

Jei patiko šis straipsnis, siūlome prenumeruoti mūsų naujienlaiškį, kad reguliariai gautumėte naujausią informaciją ir išskirtinių BS/2 pasiūlymų.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti (7)

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvaus PLUS forume Taškente (10)

2021 m. birželio 1 d. Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinis forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba: skaitmeninė transformacija bei sąveika“. Renginį organizuoja žiniasklaidos grupė PLUS su Uzbekistano centrinio banko palaikymu. skaityti »

„Teltonika Networks“ ir BS/2 partnerystė: nauji plėtros horizontai ir kompleksinės paslaugos (1)

BS/2 pasirašė strateginės partnerystės sutartį su pramoninės tinklo įrangos tiekėja „Teltonika Networks“. skaityti »

Pandemijos sąlygomis aktualus įrenginių dezinfekcijos sprendimas (2)

Jau įsitikinome, kad koronavirusas niekur staiga nedings. Pasaulis turės išmokti gyventi jo grėsmės sąlygomis, galiausiai išlaisvindamas visuomenę iš izoliacijos varžtų ir imdamasis visų įmanomų viruso pristabdymo priemonių. skaityti »

PCI PIN sertifikatas garantuoja atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis saugumą

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ sėkmingai baigė „PCI PIN Security operations“ reikalavimų atitikties auditą. Išduotas sertifikatas suteikia galimybę įgyvendinti saugų atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis, identifikuojant mokėtoją pagal PIN kodą. skaityti »

„EcoVadis“ sidabro statusas – BS/2 kokybės ženklas

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) suteiktas „EcoVadis“ sidabrinis statusas už efektyvią socialinės atsakomybės veiklą. Šis reitingas patvirtina, kad įmonė atitinka aukštus tarptautinius tvarios plėtros ir socialinės atsakomybės standartus. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „E21 PARTNERS“ sinergija

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine grupe „E21 PARTNERS“. skaityti »

„Cash Management.iQ“ evoliucija. BS/2 atnaujina sistemų pagrindą (2)

Pastaruoju metu BS/2 aktyviai įgyvendina savo programinių produktų perkėlimą į naują šiuolaikinę IT sistemą. .iQ šeimos sprendimai perkeliami į kitą sistemą, siekiant padidinti jų našumą, darbinių sistemų stabilumą, konfidencialių duomenų apdorojimo ir laikymo saugumą, taip pat didinant jų patogumą naudotojams. skaityti »

BS/2 bankiniai sprendimai garsina Lietuvos vardą užsienyje daugiau nei 20 metų (1)

Balandžio 24 d. Lietuvos įmonei „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) oficialiai sukanka 20 metų. Tiesa, įmonių grupės „Penki kontinentai“, kuriai priklauso ši bendrovė, veikla bankinių technologijų srityje prasidėjo gerokai anksčiau. skaityti »

Kas lemia interneto spartą? (2)

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys, reikalauja stabilaus ir spartaus interneto. Kai gyvas bendravimas vis dar ribojamas, norisi su draugu per internetą susirungti ir naujausiame kompiuteriniame žaidime, per internetą žiūrėti televiziją, klausytis muzikos. Visai šiai veiklai taip pat reikia didesnės interneto spartos. skaityti »