„Cisco“: interneto „aukso ieškotojų“ laukia 14 400 mlrd. dolerių

Publikuota: 2013 m. balandžio 19 d. penktadienis

Interneto proveržio teikiamos galimybės įvertintos 14 400 milijardų (arba 14,4 trilijonų) dolerių. Viena to priežasčių – tai, kad 99 proc. dalykų visame pasaulyje dar laukia, kol paklius į tinklaveikos akiratį. Tačiau nuolatinis tinklaveikos spartėjimas ir plėtra, arba IoE (Internet of Everything), reikalauja, kad iš įvairių šaltinių besikaupiančios duomenų masės būtų suvaldytos, paverstos informacija ir vizija.

Ši tema buvo plačiai nagrinėjama „Cisco Connect“ renginyje. „Cisco Connect“ (ankstesnis pavadinimas „Cisco Expo“) buvo organizuojamas kaip 10 miestų iš 10 šalių bendras renginys. Renginyje dalyvavo Šiaurės Europos šalys nuo Nyderlandų iki Suomijos ir nuo Estijos iki Lietuvos. Suomijoje ir Baltijos šalyse buvo per 1200, o visose šalyse – daugiau kaip 5000 dalyvių.

IoE gimsta ir auga, kai į internetinę veiklą įtraukiama vis daugiau žmonių, procesų, žinių ir daiktų. Prognozuojama, kad iki 2020 metų tinkle atsiras 2,5 milijardo naujų žmonių ir 37 milijardai naujų dalykų. Tai atvers naujas galimybes informacijos rinkimui, susiejimui, analizei ir jos panaudojimui.

Naujų dalykų atsiradimas internetinėje erdvėje gali reikšti, pavyzdžiui, tai, kad turėsime galimybę stebėti senyvų žmonių sveikatos būklę per jų drabužiuose esančius skalbimui atsparius jutiklius. Namų šildymas ir oro kondicionavimas ateityje veiks pagal oro sąlygas ir patalpoje esančių žmonių kiekį.

„Internetą dabar apėmusi aukso karštligė, kurioje išdalinti paruoštos sumos užtektų 10 milijonų dolerių vertės aukso puodui kassavaitinėje loterijoje kitiems 27 700 metų. Be ekonominės naudos IoE taip pat teikia ir visuomeniškai svarbią naudą, pavyzdžiui, galimybę kurti įvairias socialines paslaugas. Savo ruožtu mes siekiame skatinti IoE plėtrą, organizuodami renginį „Internet of Things World Forum“. Spalio mėnesį kviečiame įmonių vadovus, mokslininkus ir skirtingų valstybių atstovus, be visa ko, apsvarstyti spartėjančios tinklaveikos socialinius ir aplinkosauginius aspektus, – sako „Cisco“ generalinis direktorius Suomijai ir Baltijos šalims Esa Korvenmaa.

IoE prognozuojamas verslo potencialas, kurį sudarys padidėjęs grynasis pelnas ir sumažėjusios išlaidos, vertinamas net 14,4 trilijonų dolerių. Tokiam pelnui įtakos turės darbuotojų našumo padidėjimas, vertinamas 2,5 trilijono dolerių, produkcijos ir logistikos grandinių efektyvumo padidėjimas – 2,7 trilijono dolerių, naujų klientų atnešamas pelnas – 3,7 trilijono dolerių, ir inovacijų ciklo pagreitėjimas su 3,0 trilijono dolerių papildomu pelnu.

Tyrimų instituto „Gartner“ vadovas analitikas Andrew Butler savo „Cisco Connect“ pranešime analizavo veiksnius, sukėlusius tokį interneto proveržį. Žmonių veikla, ar jie būtų vartotojai, darbuotojai, ar organizacijos atstovai, centralizuojama ten, kur gebama sujungti socialumą, mobilumą, informaciją ir „debesines“ paslaugas. Šie keturi veiksniai – visi vienodai svarbūs IoE.

„Cisco“ vadovas ir „technologijų evangelistas“ Carlos Dominguez savo pranešime pasakojo, kad penktoji tinklaveikos banga, IoE, yra paprastas, intelektualus, visur pasiekiamas, nepriklausomas nuo duomenų terminalo įrangos ir gebantis išnaudoti duomenų mases internetas. Jo teikiamus duomenis reikia sugebėti paversti vizijomis. Globali įmonių vadovų apklausa irgi pabrėžia technologijas kaip svarbiausią organizacijų pokyčio veiksnį per ateinančius 3–5 metus. Todėl visos veiklos sritys patiria reorganizaciją – kaip pavyzdį C. Dominguez paminėjo muzikos naudojimo skaitmenizaciją.

„Cisco“ vadovė Sheila Jordan savo ruožtu nagrinėjo ne mažiau svarbią IoE dalinę sritį iš vartotojų požiūrio taško – BYOD, arba „atsinešk savąjį įrenginį“. Susivienijus mobilumui ir socialumui,  nykstant darbo gyvenimo ir laisvalaikio riboms žmonės nori naudoti būtent tuos įrenginius, kurie labiausiai tinka jiems patiems. Sh. Jordan kalbėjo apie tai, kaip BYOD reiškinys gali tapti tiltu tarp IT ir verslo veiklos, o galiausiai sujungti jas į vieną.

Siekiant užtikrinti IoE efektyvumą ir patikimumą reikia visiškai naujo mąstymo ir duomenų apsaugos srityje.

„XX a. architektūra 2013 m. programų neapsaugo. Perėjimas prie IP tinklų ir IoE proveržis atneša ir privalumų, ir galimybių, tačiau IT visumą reikia apžvelgti ir apibrėžti iš šio naujo požiūrio taško. Tik tai padarę galėsime skanauti IoE vaisius. Tradiciniai aukso skalavimo įrankiai yra kastuvas ir skalavimo indas, tačiau šiais laikais aukso grynuolių ieškoma pasitelkiant naujausias technologijas“, – sako Suomijos „Cisco“ duomenų apsaugos specialistė Janne Tägtström.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Cisco Connect“: kibernetinio saugumo rizika šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje

2016 m. gegužės 10 d., antradienį, Vilniuje vyks įmonės „Cisco“, vienos iš pirmaujančių pasaulyje kompiuterių tinklo įrangos ir programinės įrangos gamintojos, rengiama verslo konferencija „Cisco Connect“. skaityti »

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »