Į Lietuvą atvyks astrobiologai iš viso pasaulio

Publikuota: 2016 m. balandžio 22 d. penktadienis

Balandžio 25–28 d. Vilniuje pirmą kartą vyks tarptautinė astrobiologijos konferencija „Nuo žvaigždžių ir planetų formavimosi iki ankstyvosios gyvybės“. Joje dalyvaus apie 150 astronomų, geologų, biologų, chemikų ir kitų mokslininkų iš 29 pasaulio šalių, kurie sujungs savo pajėgas tarpdisciplininiams astrobiologijos tyrimams.

„Vienas pagrindinių konferencijos akcentų bus Europos kosmoso agentūros kosminės misijos į Čiuriumovo-Gerasimenko kometą „Rosetta“ rezultatų apžvalga. Mokslininkai nustatė, kad ši kometa yra sudaryta iš dviejų susidūrusių ir sulipusių kometų“, – sako Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (VU TFAI) direktoriaus pavaduotoja, konferencijos mokslinio organizacinio komiteto pirmininkė prof. Gražina Tautvaišienė.

Konferencijos programoje numatytos tokios pagrindinės pristatymų kryptys: fizikiniai ir cheminiai žvaigždžių ir planetų formavimosi ypatumai, kometų ir meteoritų vaidmuo ankstyvuoju planetų formavimosi laikotarpiu, kompleksinių molekulių formavimasis, ankstyvosios gyvybės formavimosi stadijos.

VU TFAI astronomai konferencijoje pristatys gyvybei atsirasti svarbių cheminių elementų – anglies, azoto, deguonies ir jų izotopų – paplitimo mūsų Galaktikoje tyrimus ir tamsiųjų dulkių bei dujų debesų dydžio ir išsidėstymo Galaktikoje stebėjimus, panaudojant Vilniaus fotometrinę sistemą.

Prof. G. Tautvaišienės vadovaujami VU TFAI astronomai dalyvauja ne viename tarptautiniame su astrobiologija susijusiame projekte. Vienas didžiausių – „Europlanet 2020 mokslinių tyrimų infrastruktūra“ (angl. Europlanet 2020 Research Infrastructure). Tai 10 mln. eurų vertės Europos Komisijos „Horizon 2020“ programos finansuojamas projektas, kurio tikslas – sujungti ir paremti mokslines planetų tyrimų veiklas visoje Europoje. Projekte dalyvauja 34 institucijos iš 19 Europos šalių. „Europlanet 2020 MTI“ spręs pagrindines mokslines ir technologines šiuolaikinių planetų tyrimų problemas suteikdamas atvirą prieigą prie naujausių tyrimų duomenų, modelių ir įrenginių visoje Europos mokslinių tyrimų erdvėje. Ši konferencija smarkiai prisidės plėtojant astrobiologijos tyrimus Lietuvoje.

Prieš prasidedant konferencijai, balandžio 24 d. 17 val. VU TFAI Planetariume bus skaitomos dvi viešos paskaitos visuomenei.

Daugiau informacijos

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »