Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

Publikuota: 2016 m. vasario 8 d. pirmadienis

Š. m. vasario 9 d. Lietuvoje jau tryliktą kartą minima Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai skirtas šūkis „Aš už geresnį internetą!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Saugesnio interneto dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks kasmetinis renginys vaikams iš visos Lietuvos „Aš už geresnį internetą!“, kurio metu vaikai keliaus į magišką pamoką ir gaus patarimų, kaip elgtis, kad internete būtų gera ir saugu, taip pat dalyvaus „Tūkstantmečio vaikų“ viktorinoje, pramogaus su mėgstamais pramogų pasaulio atstovais. Renginio metu bus apdovanoti mokiniai, dalyvavę Švietimo informacinių technologijų centro skelbtuose konkursuose vaikams. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tiesiogiai stebėti jį bus galima čia.

Saugesnio interneto projekto Lietuvoje vykdytojai ir partneriai organizuoja dar daugybę renginių šiai dienai paminėti.

Lietuvos viešosiose bibliotekose vasario 8–13 d. vyks vaikams, jų tėvams ir kitiems bendruomenės nariams skirti interaktyvūs žaidimai bei viktorinos, bus skatinamos diskusijos saugesnio interneto temomis, bibliotekų darbuotojai gyventojams ves mokymus ir patars, kaip užtikrinti savo ir vaikų saugumą internete, bus rodomi edukaciniai filmai ir atliekami testai, kurie padės įvertinti savo saugumą interneto erdvėje.

Lietuvos mokyklose vasario 8–12 d. vyks mokyklų bendruomenės organizuojami Saugesnio interneto savaitės renginiai.

Tarptautinių tyrimų duomenimis (2015 m.), 87 proc. 5‒15 m. amžiaus vaikų naršo internete naudodamiesi įvairiais įrenginiais (67 proc. 5‒7 amžiaus vaikų, 91 proc. 8‒11 m. ir  98 proc. 12‒15 m.). Į klausimą, kiek jiems svarbus išmanusis telefonas, 34 proc. 12‒15 m. vaikų atsakė, kad jų telefonas yra pagrindinis įrenginys, kuriuo jie siunčia ar skelbia žinutes kitiems žmonėms. Tik 4 proc. kaip pagrindinį įrenginį įvardijo kompiuterį ir 5 proc. ‒ planšetinį įrenginį. Vaikų (12‒15 m.) paklausus, ką jie žino apie apsisaugojimo nuo grėsmių internete būdus, gauti tokie atsakymai:

-       29 proc. blokuotų nepageidaujamų žmonių žinutes ir 52 proc. žinotų, kaip tai padaryti.

-       15 proc. pakeistų savo socialinių tinklų  nustatymus į privatesnius, 35 proc. žinotų, kaip tai padaryti.

-        7 proc. praneštų tinklo administratoriui ar pan., o 29 proc. žinotų, kaip tai padaryti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »