Lietuvos paviljonas parodoje „EXPO 2017“ – svarbių tarptautinių susitikimų vieta

Publikuota: 2017 m. liepos 21 d. penktadienis

Lietuvos paviljonas yra tarp dešimties populiariausių tarptautinės parodos „EXPO 2017“, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, paviljonų. Jis sulaukia vis didesnio ne tik parodos lankytojų, bet ir kitų šalių politikų, diplomatų, verslininkų dėmesio. Paviljonas tampa mūsų šaliai svarbių tarptautinių susitikimų vieta.

Jame lankėsi oficiali Japonijos delegacija, atvykusi į Astaną dalyvauti savo Nacionalinės dienos renginiuose, kurie čia vyks rytoj. Jai vadovaujantis ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Hiroshige Seko, Osakos prefektūros gubernatorius Ichiro Matsui, Kansai ekonominės federacijos prezidentas Masayoshi Matsumoto ir kiti delegacijos nariai susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Kazachstane Vytautu Naudužu ir Lietuvos ekspozicijos „EXPO 2017“ parodoje komisaru, Aplinkos ministerijos Parodų skyriaus vedėju Romu Jankausku.

Svečiams, pasak Romo Jankausko, labai patiko išradingas mūsų šalies pristatymas pagal pagrindinę „EXPO 2017“ temą – ateities energetiką. Jiems įspūdį padarė tai, kad Lietuva per trumpą laiką sugebėjo užsitikrinti energetinę nepriklausomybę.

Tikrasis ateities energetikos pavyzdys, kaip per susitikimą pabrėžė ambasadorius Vytautas Naudužas, yra didžiulis tarptautinis branduolių sąlajos tyrimų ir inžinerijos projektas „ITER“, kurį įgyvendinant bendradarbiauja ir Japonija su Lietuva.

Susitikimo metu buvo aptartas Japonijos siekis „EXPO 2025“ surengti Osakoje. Kiti kandidatai, be Osakos, – Paryžius, Baku ir Jekaterinburgas. Tarptautinio parodų biuro (TPB) Generalinė asamblėja dėl „EXPO 2025“ kandidatų balsuos kitų metų pabaigoje. Lietuva, kaip ir kitos TPB narės, turi vieną balsą. Romas Jankauskas, kuris yra Tarptautinio parodų komiteto Taisyklių komiteto narys, atkreipė dėmesį į tai, kad Japonija kol kas yra ryški lyderė tarp kitų kandidatų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »