Parodoje „Pinigai fotografijoje II“ atsiveria pinigų pasaulis

Publikuota: 2013 m. birželio 26 d. trečiadienis

Lito įvedimo 20-mečio proga Vilniuje atidaryta paroda „Pinigai fotografijoje II“. Joje intriguojamais rakursais atskleidžiami reiškiniai ir įvykiai, susiję su pinigais ir bankais.

„Šioje parodoje vienoje ekspozicinėje erdvėje sutelkti skirtingų stilių ir kartų menininkų saviti požiūriai į pinigus puikiai įrodo, kad pinigai gali būti ir meno objektas. Ne vieno fotomenininko darbai skatina iš naujo, kitaip pažvelgti į pinigus, atrasti naujas, netradicines jų pritaikomumo perspektyvas ir net pasisemti įkvėpimo kasdienei veiklai“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

2013 m. birželio 25 d. sukanka 20 metų, kai, Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, buvo įvestas litas. Ta proga Lietuvos banko Pinigų muziejus su Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos spaudos fotografų klubu surengė parodą-konkursą „Pinigai fotografijoje II“, ji dvi savaites veiks Vilniuje, „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43). Joje demonstruojama 50 nuotraukų, išrinktų iš 400 konkursui pateiktų fotografijų.

Vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos banko ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos atstovų, I vietą skyrė Stanislovo Bagdonavičiaus fotografijai „Natiurmortas su 200 Lt“ (2013 m.), II vietą – Virgilijaus Usinavičiaus fotografijai „Pirmosios aukos sąjūdžiui“ (1988 m.). III vieta skirta net trims fotografijoms: Jolantos Klietkutės fotografijai „Atodangos“ (2013 m.), Modesto Patašiaus „Banknotų padirbimas įstatymu draudžiamas“ (2010 m.) ir Monikos Uldukytės „Kitas pinigų gyvenimas I“ (2013 m.). Lietuvos banko skatinamasis prizas atiteko Virgilijui Usinavičiui už 6 fotografijų ciklą „Talonų pabaiga“ (1992 m.).

Iš daugiau kaip 400 konkursui pateiktų fotografijų į parodos katalogą, išleistą Lietuvos banko, pateko 97 darbai, sukurti 39 autorių. Jų kūrinių geografija labai plati – fotografijos darytos ne tik mūsų šalyje, bet ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose.

Pirmąkart parodą „Pinigai fotografijoje“ Lietuvos banko Pinigų muziejus kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga surengė 2002 m., švenčiant Lietuvos banko įsteigimo 80-metį. Joje dalyvavo 45 kūrėjai iš įvairių šalies regionų. Išleistas ir parodos katalogas, į jį buvo atrinkti 164 darbai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »