Prasideda Metinis ekonomikos forumas

Publikuota: 2015 m. gruodžio 1 d. antradienis

Globalioje ir nuolat besikeičiančioje ekonomikoje labai svarbu sukurti tvaraus augimo pamatus tam, kad galėtume sėkmingai kurti Lietuvos gerovę. Šiame kontekste konkurencingumas, kuris apibrėžiamas kaip institucijų, politikos ir kitų faktorių, lemiančių šalies produktyvumo lygį, visuma, yra pagrindinis ekonomikos augimo ir klestėjimo variklis. Todėl būtina rimtai atkreipti dėmesį į Lietuvos konkurencingumą, kaip į tą pagrindinį faktorių, lemiantį Lietuvos ekonomikos ir socialinį augimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) š. m. gruodžio 1 d. organizuoja Metinį ekonomikos forumą, kuriame, remdamasi Pasaulio ekonomikos forumo (organzuojančio plačiai žinomus Davoso forumus Šveicarijoje) parengta „Globalaus konkurencingumo ataskaita“, kartu su Pasaulio ekonomikos forumo ekspertais bei pasaulio konkurencingiausių šalių – Šveicarijos, Vokietijos, JAV ir kt. – verslo lyderiais diskutuos apie pasaulio, Europos šalių, o tarp jų ir Lietuvos, konkurencingumo pažangą bei problemas.

Konferencijos programa

Kasmet Pasaulio ekonomikos forumo apskaičiuojamas „Globalaus konkurencingumo indeksas“ matuoja konkurencingumo lygį daugiau nei 140 pasaulio valstybių. Jis įvertina tokius faktorius: institucijų kokybė, transporto bei informacijos ir komunikacijos technologijų infrastruktūra, švietimas, rinkos efektyvumas (prekių, darbo ir finansų), taip pat šalies gebėjimas diegti naujoves. Indeksas įvertina daugiau nei 15 tūkstančių verslininkų visame pasaulyje nuomonę bei naudojasi įvairiais makroekonominiais indikatoriais panaudojant tarptautinių organizacijų duomenis, todėl tai yra vienas iš išsamiausių konkurencingumo tyrimų, naudojamas politikų, verslo strategų ir kitų suinteresuotų asmenų kaip įrankis, siekiant geriau suprasti pagrindinius konkurencingumo variklius ir kliūtis kiekvienos šalies bei pasauliniu mastu.

Forumo metu Vilniuje bus diskutuojama šiomis temomis:

  • kurios pasaulio šalys yra konkurencingiausios, kurios atsilieka ir kodėl?
  • konkurencinga Lietuva: kas mus stumia į priekį ir kas traukia atgal? Kokie yra Lietuvos konkurencingumo didinimo receptai?
  • Šiaurės ir Baltijos šalių konkurencingumas: kokios galimybės stiprinti bendradarbiavimą?

Forumo dalyviai turės galimybę pirmą kartą tiesiogiai klausytis ir diskutuoti kartu su Pasaulio ekonomikos forumo vadovais, ekspertais bei konkurencingiausių pasaulyje Šveicarijos, Vokietijos, JAV bei kitų šalių atstovais ir Lietuvos verslo, politikos bei ekonomikos lyderiais.

Tiesioginė forumo transliacija svetainėje www.scena.lt. Transliaciją užtikrina „Penki TV“.

 

Šaltinis: lpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »