„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 20 d. trečiadienis

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ („Question The Expected“) – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“.  

ISM universiteto atstovai, siekdami pasaulį pažinti kitu kampu, nepabijojo ieškoti intriguojančiomis temomis kalbančių pašnekovų. Tarp jų – įvairių sričių profesionalai ir nuotykių ieškotojai – nuo keliautojų, rašytojų iki mokslininkų. Šiais metais konferencijoje dalyvaus net 18 pranešėjų iš Olandijos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos.

Šių metų tema „Question The Expected“ kelia daugybę klausimų, susijusių su naujų idėjų kūrimu, globaliomis problemomis bei tuo pačiu koncentruojasi į mūsų asmeninius lūkesčius ir kiekvieno žmogaus žvilgsnį į ateities vizijas. „Ar galime suprasti mūsų pačių prielaidas apie ateitį? Ar pakankamai dažnai užduodame sau nepatogius klausimus?“ – tokie pamąstymai kyla ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto vykdomajam vadovui Ivo Matseriui išgirdus šią temą.

„TEDxISM“ renginio koordinatorė ir ISM universiteto studentė Dovilė Daugvilaitė pritaria ISM universiteto vadovui, jog kritinis mąstymas yra viena iš svarbiausių vertybių. Niekas negali kritiškai mąstyti už patį žmogų, tačiau gali užduoti jam tinkamus klausimus, kurie provokuos diskusiją ir vers žiūrėti į pasaulį kitu kampu. Dažniausiai tokie klausimai verčia susimąstyti, ar tikrai viskas vyks taip, kaip planuojame.

Iš kitąpus Atlanto, JAV, atvyksianti rašytoja Helen Benedict šiais metais nagrinės moters kariuomenėje vaidmenį, palies jautrią karinio seksualinio išnaudojimo problemą bei skirs dėmesį Irako pabėgėlių išgyvenimams. Savo idėjas renginyje pristatys ir ugdymo specialistas, karjeros centro „Idialogue“ įkūrėjas Saulius Alksnis. „Siekiame turėti sėkmingiausius autoritetus, bet, ar nevertėtų pasimokyti iš šalia esančių, kurie yra žingsniu, o ne mylia priekyje mūsų?“, – klausia jis.

Be jau minėtų pašnekovų, šiais metais skaityti pranešimą sutiko ir vienas japonų kilmės ISM universiteto dėstytojas, magistrantūros studijų Finansų ekonomikos programos vadovas Tomoyuki Hashimoto. Konferencijoje jis pasakos, kaip racionalus mąstymas riboja dinamišką mokslo aplinką, kadangi, jo nuomone, aukštasis mokslas tapo tik darbo vietų rengimo dalimi. Organizatoriai kviečia visus dalyvius ne tik klausytis pranešimų, bet ir bendrauti. „Renginyje nebus jokių VIP zonų! „TEDxISM“ konferencija – tai puiki galimybė be jokių ribų susipažinti ir komunikuoti tiek su kitais dalyviais, tiek su pranešėjais ir garbingais svečiais!“, – primena renginio organizatorė Dovilė Daugvilaitė.

Tarp renginio rėmėjų ir įmonių grupė „Penki kontinentai“, kuri įgyvendins tiesioginę vaizdo transliaciją internete.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Vilniuje prasideda tarptautinė konferencija apie pilietiškumo ugdymą

Lapkričio 16 d.–17 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Piliečio ugdymas: modernumo link“, kurioje bus aptariamas pilietiškumo ugdymas sparčiai kintančiame pasaulyje. skaityti »

Prasidėjo tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Š. m. lapkričio 14-20 dienomis vyks dvidešimtoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančius žmonių - dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį. skaityti »

Dovanokime knygas, kurios keičia gyvenimą!

Šiemet akcija „Knygų Kalėdos“ atsiliepia į kampanijos „Už saugią Lietuvą“ kvietimą mažinti socialinę atskirtį. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą. skaityti »

Prieš Kalėdas – Vilniaus ir Kauno kalėdinės knygų mugės

Ketvirtą kartą Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija (LiMViLA) su Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos ir Kauno įgulos karininkų ramovėmis šventiškai pasipuošusį gruodį pakvies į SOSTINĖS KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ ir KAUNO KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ. skaityti »

LEU GMTF bus minima pasaulinė GIS diena

Lapkričio 16 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) 304 aud. bus minima pasaulinė GIS (Geographic information system) diena. skaityti »

Pasaulio Lietuvių Ekonomikos Forumas 2016: šalies vizionomika ir tapatybės paieškos

Lapkričio 10 d. vyks Pasaulio Lietuvių Ekonomikos Forumas (PLEF), organizuojamas nuo 2009–ųjų. skaityti »

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks LEU prof. dr. Juozo Skiriaus knygos pristatymas

Lapkričio 10 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus Juozo Skiriaus knygos „Lietuvos valdžios ryšiai su JAV lietuviais 1926–1940 metais: suartėjimo kelių paieškos“ pristatymas. skaityti »

Prasideda paroda-konferencija „Išmani Lietuva 2016“

Lapkričio 4 ir 5 d. įsitikinkime Lietuvos pažanga ir pasisemkime idėjų bei įkvėpimo kiekvieno mūsų augimui. skaityti »

Japonijos kultūros projektas „WABI–SABI tobulumas netobulume“ žengia į Lietuvos mokyklas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja nacionalinį, pusę metų vyksiantį Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI–SABI tobulumas netobulume“, skirtą visiems Lietuvos moksleiviams ir jų pedagogams. skaityti »

Programavimo ekspertai iš 40 pasaulio šalių rinksis Vilniuje

Lapkričio 16 dieną Vilnius penktą kartą taps Europos programuotojų meka – sostinėje vyks tarptautinė konferencija „Build Stuff“. skaityti »