„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 20 d. trečiadienis

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ („Question The Expected“) – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“.  

ISM universiteto atstovai, siekdami pasaulį pažinti kitu kampu, nepabijojo ieškoti intriguojančiomis temomis kalbančių pašnekovų. Tarp jų – įvairių sričių profesionalai ir nuotykių ieškotojai – nuo keliautojų, rašytojų iki mokslininkų. Šiais metais konferencijoje dalyvaus net 18 pranešėjų iš Olandijos, JAV, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos.

Šių metų tema „Question The Expected“ kelia daugybę klausimų, susijusių su naujų idėjų kūrimu, globaliomis problemomis bei tuo pačiu koncentruojasi į mūsų asmeninius lūkesčius ir kiekvieno žmogaus žvilgsnį į ateities vizijas. „Ar galime suprasti mūsų pačių prielaidas apie ateitį? Ar pakankamai dažnai užduodame sau nepatogius klausimus?“ – tokie pamąstymai kyla ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto vykdomajam vadovui Ivo Matseriui išgirdus šią temą.

„TEDxISM“ renginio koordinatorė ir ISM universiteto studentė Dovilė Daugvilaitė pritaria ISM universiteto vadovui, jog kritinis mąstymas yra viena iš svarbiausių vertybių. Niekas negali kritiškai mąstyti už patį žmogų, tačiau gali užduoti jam tinkamus klausimus, kurie provokuos diskusiją ir vers žiūrėti į pasaulį kitu kampu. Dažniausiai tokie klausimai verčia susimąstyti, ar tikrai viskas vyks taip, kaip planuojame.

Iš kitąpus Atlanto, JAV, atvyksianti rašytoja Helen Benedict šiais metais nagrinės moters kariuomenėje vaidmenį, palies jautrią karinio seksualinio išnaudojimo problemą bei skirs dėmesį Irako pabėgėlių išgyvenimams. Savo idėjas renginyje pristatys ir ugdymo specialistas, karjeros centro „Idialogue“ įkūrėjas Saulius Alksnis. „Siekiame turėti sėkmingiausius autoritetus, bet, ar nevertėtų pasimokyti iš šalia esančių, kurie yra žingsniu, o ne mylia priekyje mūsų?“, – klausia jis.

Be jau minėtų pašnekovų, šiais metais skaityti pranešimą sutiko ir vienas japonų kilmės ISM universiteto dėstytojas, magistrantūros studijų Finansų ekonomikos programos vadovas Tomoyuki Hashimoto. Konferencijoje jis pasakos, kaip racionalus mąstymas riboja dinamišką mokslo aplinką, kadangi, jo nuomone, aukštasis mokslas tapo tik darbo vietų rengimo dalimi. Organizatoriai kviečia visus dalyvius ne tik klausytis pranešimų, bet ir bendrauti. „Renginyje nebus jokių VIP zonų! „TEDxISM“ konferencija – tai puiki galimybė be jokių ribų susipažinti ir komunikuoti tiek su kitais dalyviais, tiek su pranešėjais ir garbingais svečiais!“, – primena renginio organizatorė Dovilė Daugvilaitė.

Tarp renginio rėmėjų ir įmonių grupė „Penki kontinentai“, kuri įgyvendins tiesioginę vaizdo transliaciją internete.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »