VGTU Mechanikos inžinerijos katedrai – 50 metų

Publikuota: 2016 m. sausio 14 d. ketvirtadienis
2015 metų gruodžio 22 dieną VGTU Mechanikos fakultete vyko Mechanikos inžinerijos katedros 50 metų jubiliejaus paminėjimo renginys. Į jį susirinko svarbiausi kviestiniai svečiai: buvę ir dabartiniai darbuotojai, VGTU Rektorius, Senato pirmininkas, administracijos atstovai,  pirmasis katedros vedėjas doc. dr. Romualdas Jonušas ir jo mokytojas aspirantūros metu akademikas prof. habil. dr. Kazimieras Ragulskis,  svečiai iš KTU, VU, ASU, LINPRA ir pramonės įmonių, katedros absolventai, kaimyninių Mechanikos fakulteto ir kitų fakultetų katedrų atstovai. Pasitinkant svečius kiekvienam buvo įteikta katedros jubiliejui skirta knygelė ir graviruotas rašiklis. Sulaukta sveikinimų ir iš renginyje negalėjusių dalyvauti pakviestųjų.

Siekiant paminėti šią svarbią datą katedros darbuotojai ruošėsi bemaž du mėnesius. Paruoštas leidinys apie Mechanikos inžinerijos katedrą nuo pat pirmųjų įsikūrimo dienų iki šiandien. Surinkta informacija apie katedros įkūrimą ir jos svarbą visam Universitetui, pirmuosius darbuotojus, studijų programas, studentus, mokslininkus ir jų pasiekimus, publikacijas, kitus leidinius ir mokymo priemones, laboratorijas ir jų įrangą.

Renginį finansavo Vilniaus miesto ir regiono pramonės įmonės, kurių daugumos vadovai ir darbuotojai yra šios katedros absolventai arba esami studentai.

Renginys prasidėjo oficialiąja dalimi, kurią vedė prodekanas doc. dr. Gintas Viselga ir doc. dr. Eligijus Toločka. Pirmasis katedrą pasveikino Mechanikos fakulteto dekanas prof. habil. dr. A. V. Valiulis. Pranešimą apie katedros nueitą kelią, sunkumus susijusius su pramonės ir aukštojo mokslo pertvarkomis padarė katedros vedėjas prof. dr. M. Jurevičius, pabrėždamas, kad tamprus ryšys tarp mokslo ir gamybos garantuoja kokybiškas studijas ir sėkmingą katedros darbuotojų mokslinį darbą. Po to sveikinimo žodžius tarė Universiteto Rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas, kuris šia proga apdovanojo katedros darbuotojus, pirmasis katedros vedėjas doc. dr. Romualdas Jonušas, KTU, VU, ASU atstovai, Vilniaus regiono pramonės įmonių – rėmėjų atstovai ir kiti garbūs svečiai. Buvęs katedros vedėjas emeritas prof. habil. dr. Mečislovas Mariūnas perskaitė savo poemą apie katedrą.

Pasibaigus oficialiajai daliai svečiai buvo pakviesti į furšetą, kur prie vyno taurės turėjo galimybę pabendrauti su seniai matytais kolegomis, buvusiais bendradarbiais, absolventais, įmonių atstovais. Šventę vainikavo jubiliejinis Mechanikos inžinerijos katedros tortas, kurį pirmasis prapjovė katedros vedėjas prof. dr. M. Jurevičius.
Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvos banke bus pristatytas naujasis 50 eurų banknotas

Liepos 5 d. Lietuvos banke bus pristatytas naujasis serijos „Europa“ 50 eurų banknotas. Banknotą į apyvartą visoje euro zonoje planuojama išleisti 2017 m. pavasarį. skaityti »

„Bliuzo naktys 2016“: savaitgalį klausykitės bliuzo, kad ir kur būtumėte

Liepos 1–2 dienomis Varniuose prie Lūksto ežero vyktsantį bliuzo festivalį bus galima stebėti ir per internetą. skaityti »

Vilnius rudenį pasitiks inovacijų konferencija „#SWITCH!“

Š. m. rugsėjo 8–9 dienomis Vilniuje, parodų centre „Litexpo“, vyks technologijų ir inovacijų konferencija „#SWITCH!“. Jos tikslas – atrasti bendrosios skaitmeninės rinkos teikiamas galimybes ir įkvėpti jaunus žmones kurti inovatyvias įmones bei produktus. skaityti »

Spaudos konferencijoje Lietuvos bankas pasiūlys elektroninių mokėjimų rinkos plėtros kryptis

Š. m. birželio 28 d. įvyksiančioje spaudos konferencijoje Lietuvos bankas pasiūlys tris elektroninių mokėjimų rinkos plėtros kryptis, kad mūsų šalyje būtų naudojami naujausi atsiskaitymų būdai, jau diegiami Europoje. skaityti »

Vilniuje – susikertančių medijų konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“

Į sostinę sugrįžta susikertančių medijų konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“. Tai penktą kartą vyksiantis nemokamas tarptautinis renginys, subursiantis įvairių kūrybinių industrijų sričių profesionalus. skaityti »

Vilniaus meras pakvietė į didžiausią Baltijos šalyse menų mugę „ArtVilnius‘16“

Gegužės 9 d. „Litexpo“ Lietuvos parodų ir kongresų centre atidaryta septintoji tarptautinė meno mugė „ArtVilnius‘16“, kurioje dešimtys galerijų, pristato šimtus meno kūrinių iš viso pasaulio. skaityti »

Kinijos filosofijos tyrėjai pirmą kartą Europoje susiburs VU

Vilniaus universitete birželio 9–11 d. vyks inauguracinė Europos kinų filosofijos asociacijos konferencija „Thinking Across the Borders: Philosophy and China“. skaityti »

Vilniuje – kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“

Pristatyta visa vienos nakties kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ programa, kurioje – daugiau nei 120 renginių. skaityti »

Didžiausias pasaulyje žaliųjų idėjų konkursas atviras ir lietuviams

Visi, turintieji žaliųjų idėjų ir norintieji jas įgyvendinti, taip pat pradedančios įmonės, veikiančios trumpiau nei metus ir gaunančios nedideles pajamas, kviečiami dalyvauti didžiausiame pasaulyje žaliųjų technologijų konkurse „ClimateLaunchpad“. skaityti »

Vaikų globos namų auklėtiniams – šventė kartodrome

Š. m. birželio 4 dieną Vilniaus Plytinės kartodrome vyko labdaringas renginys, skirtas vaikų globos namų auklėtiniams – signataro Egidijaus Bičkausko inicijuotas kartingo turnyras. Į renginį sugužėjo apie 300 vaikų iš įvairių Lietuvos miestų globos namų. skaityti »