VU biblioteka kviečia į parodą „Keliaujanti Lietuva“

Publikuota: 2017 m. birželio 26 d. pirmadienis

Vilniaus universiteto biblioteka pasitinka vasarą, pristatydama teminę parodą „Keliaujanti Lietuva“. Joje iš įvairių Rankraščių skyriuje saugomų asmenų fondų atrinktomis nuotraukomis ir rankraštiniais dokumentais siekiama kuo įvairiapusiškiau reprezentuoti turizmą ir jo tradicijas XX a. Lietuvoje. Parodos eksponatai atspindi ne tik iki šių dienų lankomiausiais išliekančius turistinius objektus, bet ir atskleidžia keliaujančiųjų įpročius, aprangą ir keliavimo būdus. Keliaujantieji – tai Vilniaus universiteto mokslininkai, dėstytojai, studentai, bibliotekos darbuotojai, rašytojai, moksleiviai ir kiti.

Tarp išskirtinesnių eksponatų galima įvardyti Vaidevučio Bičiūno (1921–1986), kartu su šeima 1941 m. ištremto prie Laptevų jūros, rankraštį Kelionė aplink Lietuvą (1940), kuriame – užrašai berniuko, nukeliavusio pėsčia per 50 parų 1 100 kilometrų. Seniausias parodos eksponatas datuojamas 1888-aisiais. Tai Jono Mačiulio-Maironio poema Lietuva, paremta poetinės kelionės po Lietuvos kraštą siužetu. Maironis šią poemą dedikavo Lietuvos poetui ir Seinų vyskupui Antanui Baranauskui. Parodoje galima išvysti ir akimirkas iš 1985 m. Almos ir Valdo Adamkų viešnagės Lietuvoje – Anykščiuose su prof. Česlovu Kudaba prie Antano Baranausko klėtelės, prie Puntuko akmens ir Jono Biliūno sodyboje-muziejuje. Ekspoziciją reikšmingai papildo ir Vilniaus universiteto prof. Domo Kauno 1970–1985 metų kelionių, renkant rankraštinį ir spaudos paveldą Klaipėdos krašte, inventorius.

Parodos idėja gimė iš projekto „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“. Jis įgyvendinamas VU bibliotekai rengiant parodas skirtinguose Lietuvos miestuose ir juose pristatant tos vietovės dokumentinį paveldą, saugomą VU bibliotekos fonduose. Būtent šis vykdomas projektas ir davė postūmį parodos „Keliaujanti Lietuva“ idėjai subręsti ir įtakojo parodos koncepciją – eksponatai išdėlioti pagal Lietuvos regionus – Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją, Žemaitiją ir Mažąją Lietuvą. Atsižvelgta ir į tai, kad 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais – eksponuojamas ne vienas dokumentas, fiksuojantis Lietuvos piliakalnius.

Parodos atidarymas vyks bibliotekos Baltojoje salėje (Universiteto g. 3) birželio 28 d. 16 val. Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 24 d.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »