Vilniuje susitiks gyvybės mokslų lyderiai iš viso pasaulio

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 18 d. ketvirtadienis

Širdies ir kraujagyslių ligos, regeneracinė medicina, biobankai, genų inžinerija, kanabinoidai, mokslo bei verslo komercializacija – šios ir kitos temos bus aptartos per rudenį Vilniuje jau trečią sykį vyksiantį tarptautinį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics 2016“.

Kas dvejus metus VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamame renginyje laukiama per 1 000 svečių iš 40-ies pasaulio šalių. Gausios gyvybės mokslų atstovų delegacijos atvyks iš Izraelio, Japonijos, JAV bei kitų tikslinių mūsų šalies eksporto rinkų, kuriose gyvybės mokslų industrija – pavyzdinė.

„Jau trečią kartą vieninteliai iš Baltijos šalių į vieną renginį dalintis patirtimi ir naujausiomis įžvalgomis sukviečiame gyvybės mokslų industrijos ekspertus iš viso pasaulio. Lietuvoje šis sektorius sugeneruoja 1 proc. BVP, tačiau patys biotechnologijų įmonių atstovai skaičiuoja, kad po dešimtmečio šis skaičius gali siekti ir 10 proc. Lietuva yra užsibrėžusi ambicingą tikslą – 2020-aisiais tapti Europos gyvybės mokslų centru. Sutelkus mokslą ir verslą bei perėmus pažangių užsienio šalių patirtį, tikslas atrodo pasiekiamas“, – teigia ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

Dvi dienas – rugsėjo 14–15 d. – vyksiančiame gyvybės mokslų forume Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus atstovai iš pasaulio lyderių galės perimti patirtį įvairiose srityse. Konferencijoje pranešimą skaitys širdies ir kraujagyslių guru laikomas dr. Désiré Collen, apie pažangiausius medicinos prietaisus kalbės dr. Shimon Eckhouse, Nobelio premiją chemijos srityje už kvazikristalų, kurių dalelių yra metale naudojamame ir medicinos prietaisų gamyboje, atradimą pelnęs prof. Dan Shechtman dalinsis patirtimi apie technologijų perdavimą. Lietuvis profesorius Virginijus Šikšnys, patentavęs genų redagavimo technologiją ir šiemet įvertintas „Warren Alpert“ fondo premija – taip pat tarp konferencijos pranešėjų. Harvardo medicinos mokyklos bei Toronto universiteto atstovai pabrėš mokslo komercializavimo svarbą, o svečiai iš Japonijos apžvelgs regeneracinės medicinos, kuri yra itin aktuali senėjančioms visuomenėms, tendencijas.

Be konferencijos, renginyje taip pat veiks tarptautinė gyvybės mokslų sektoriaus įmonių bei organizacijų paroda, savo idėjas pristatys startuoliai, vyks ir iš anksto suplanuoti B2B susitikimai – jie itin svarbūs Lietuvos įmonėms, siekiančioms plėsti veiklą į užsienį.

Lietuvos siekis įsitvirtinti tarp gyvybės mokslų lyderių – pagrįstas. Šis sektorius yra greičiausiai augantis visoje ES, kasmetinis augimas 25 proc. 80 proc. lietuviškos biotechnologijų produkcijos yra eksportuojama. Iš viso Lietuvos gyvybės mokslų produkcija yra eksportuojama į daugiau nei 100 valstybių, o pagrindinės eksporto rinkos – JAV, Izraelis, Japonija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Lietuvoje didžiausias dėmesys skiriamas biofarmacijos krypčiai bei medicininei įrangai, lazerinių technologijų pritaikomumui medicinoje.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Greitas ir atviras Vilnius subūrė pasaulio gyvybės mokslų lyderius

Greito ir atviro Vilniaus meras Remigijus Šimašius sostinės Rotušėje pasveikino tarptautinio gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics 2016“ dalyvius. skaityti »

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »