Japonai pristato pusiau jutiklinę klaviatūrą

Publikuota: 2012 m. lapkričio 15 d. ketvirtadienis

Naujoji „Microsoft Windows 8“ operacinė sistema įdomi tuo, kad ypač gerai palaiko „valdymą ranka“, tačiau daugelis įprastų stalinių kompiuterių turėtojų šia funkcija pasinaudoti negali. Vis dėlto japonų kompanija „Elecom“ pristato bevielę klaviatūrą, kuri leis pasinaudoti naujovėmis.

„Elecom“ bevielė klaviatūra įdomi tuo, kad jos skaičių pusę (angl. numpad) galima naudoti kaip prisilietimui jautrų langelį. Klaviatūroje reikia spustelėti tik vieną mygtuką ir staiga skaičių pusę naudositės kaip prisilietimui jautriu ekranu. Sprendimas išties gana įdomus.

Oficialiame „Elecom“ puslapyje minima, kad skaičių pusėje esančio prisilietimui jautraus langelio nereikėtų painioti su esančiu nešiojamuosiuose kompiuteriuose. „Elecom“ klaviatūros prisilietimui jautrus langelis palaiko daugelį funkcijų, kuriomis pasižymi įprasti prisilietimui jautrūs ekranai, pritaikyti „Windows 8“ operacinei sistemai. Mes kalbame apie galimybę vaizdą priartinti „žirklių“ gestu – klaviatūros laukelis reaguoja į iškart du paspaudimus vienu metu.

Tiesa, „Elecom“ klaviatūra iš pažiūros primena ne įprastą staliniams kompiuteriams skirtą klaviatūrą, o nešiojamųjų kompiuterių. Nors ji ir yra pilna QWERTY tipo klaviatūra, „namų“, „puslapio žemyn“ ir kitų mygtukų tiesiog atsisakyta.

Klaviatūra veikia bevieliu 2.4GHz dažniu, o kol kas nėra aišku, kada šis įrenginys pasirodys kitose rinkose, išskyrus Japonijos. Gimtinėje naujoji „Elecom“ klaviatūra pasirodys jau kito mėnesio pradžioje, kainuos 110 JAV dolerių.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »