Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms – nemokama debesų kompiuterija

Publikuota: 2016 m. spalio 27 d. ketvirtadienis

Šią savaitę „Microsoft“ paskelbė, kad viso pasaulio, įskaitant ir Lietuvos, nevyriausybinės organizacijos (NVO) gali nemokamai naudotis debesų kompiuterijos platforma „Azure“. Pastaroji organizacijoms leis savo IT infrastruktūrą perkelti į debesį ir efektyviau siekti tikslų. Šis žingsnis yra metų pradžioje paskelbtos bendrovės iniciatyvos „Microsoft Philanthropies“ dalis, kuri per ateinančius trejus metus NVO visuomenės labui paaukos bendrovės resursų, vertų 1 mlrd. JAV dolerių.

„Siekiame, kad NVO visame pasaulyje, įskaitant ir veikiančias Lietuvoje, turėtų prieigą prie pažangiausių technologijų. „Microsoft Philanthropies“ suteikia galimybę daugiau nei 70 tūkst. organizacijų visame pasaulyje pasitelkti išmanius įrankius, padedant išspręsti didžiausius visuomenės iššūkius, gerinti sąlygas ir užtikrinti tobulėjimą. Tikimės, kad šia iniciatyva padėsime visuomenės labui veikiančioms organizacijoms pasiekti savo tikslus“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Lengvatos leidžia sėkmingai vystyti savo veiklą

Anot didžiausios šalies jaunimo NVO Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidento Manto Zakarkos, „Microsoft“ siūlomos lengvatos padeda palaikyti pagrindinius organizacijos procesus: „Microsoft“ lengvatomis naudojamės jau dešimtmetį ir šią veiklą laikome sveikintina, nes ji padeda mūsų organizacijai efektyviai atlikti darbus, pradedant darbuotojų kalendorių sinchronizavimu, baigiant projektų paraiškų, sąmatų rengimu ir prezentacijų konferencijoms kūrimu. Čia didžiausi privalumai yra tie, kad visa programinė įranga yra licencijuota, pritaikyta ir veikia visur, todėl nekyla problemų renginiuose, o ir duomenys išlieka saugūs.“

LiJOT planuoja pasinaudoti ir „Azure“ platforma: „Jau seniai mąstome apie vidinio serverio perkėlimą į debesiją, todėl „Azure“ pasiūlymas mus itin vilioja. Perkėlę organizacijos sukauptus duomenis į minėtą platformą, galėsime juos pasiekti dirbdami iš bet kurios vietos ir būsime užtikrinti informacijos apsauga.“

Debesų kompiuterija duomenis verčia prognozėmis

Anot A. Kavaliausko, šiuo metu debesų kompiuterija kaip niekad svarbi NVO, nes padeda analizuoti didžiulius duomenų kiekius ir iš jų pateikti konkrečias įžvalgas ir žinias – spėlionės ir prielaidos paverčiamos į logiškas prognozes.

Šios technologijos svarbą patvirtina ir lyderiai iš viso pasaulio. Praėjusių metų rudenį Jungtinėse Tautose šie 193 lyderiai išskyrė 17 darnaus vystymosi tikslų, kuriuos norima pasiekti iki 2030 metų. Debesų kompiuterija minima kaip viena iš pagrindinių priemonių, sprendžiant tokias problemas kaip skurdas, badas ar netvarus energetinių išteklių naudojimas.

Dabar „Microsoft Philanthropies“ iniciatyva suteikia galimybę viso pasaulio NVO, atitinkančioms reikalavimus, nemokamai naudotis „Microsoft Azure“ paslaugomis. Šis pasiūlymas papildo jau anksčiau NVO nemokamai prieinamus įrankius iš „Microsoft“, kaip „Office 365“, „Dynamics CRM“, „Power BI“ ir kitus.

„Microsoft“ tikisi, kad per trejus metus sugebės pagelbėti 70 tūkst. organizacijų. NVO atstovai gali patikrinti, ar jų organizacija atitinka reikalavimus, čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »