Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms – nemokama debesų kompiuterija

Publikuota: 2016 m. spalio 27 d. ketvirtadienis

Šią savaitę „Microsoft“ paskelbė, kad viso pasaulio, įskaitant ir Lietuvos, nevyriausybinės organizacijos (NVO) gali nemokamai naudotis debesų kompiuterijos platforma „Azure“. Pastaroji organizacijoms leis savo IT infrastruktūrą perkelti į debesį ir efektyviau siekti tikslų. Šis žingsnis yra metų pradžioje paskelbtos bendrovės iniciatyvos „Microsoft Philanthropies“ dalis, kuri per ateinančius trejus metus NVO visuomenės labui paaukos bendrovės resursų, vertų 1 mlrd. JAV dolerių.

„Siekiame, kad NVO visame pasaulyje, įskaitant ir veikiančias Lietuvoje, turėtų prieigą prie pažangiausių technologijų. „Microsoft Philanthropies“ suteikia galimybę daugiau nei 70 tūkst. organizacijų visame pasaulyje pasitelkti išmanius įrankius, padedant išspręsti didžiausius visuomenės iššūkius, gerinti sąlygas ir užtikrinti tobulėjimą. Tikimės, kad šia iniciatyva padėsime visuomenės labui veikiančioms organizacijoms pasiekti savo tikslus“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Lengvatos leidžia sėkmingai vystyti savo veiklą

Anot didžiausios šalies jaunimo NVO Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidento Manto Zakarkos, „Microsoft“ siūlomos lengvatos padeda palaikyti pagrindinius organizacijos procesus: „Microsoft“ lengvatomis naudojamės jau dešimtmetį ir šią veiklą laikome sveikintina, nes ji padeda mūsų organizacijai efektyviai atlikti darbus, pradedant darbuotojų kalendorių sinchronizavimu, baigiant projektų paraiškų, sąmatų rengimu ir prezentacijų konferencijoms kūrimu. Čia didžiausi privalumai yra tie, kad visa programinė įranga yra licencijuota, pritaikyta ir veikia visur, todėl nekyla problemų renginiuose, o ir duomenys išlieka saugūs.“

LiJOT planuoja pasinaudoti ir „Azure“ platforma: „Jau seniai mąstome apie vidinio serverio perkėlimą į debesiją, todėl „Azure“ pasiūlymas mus itin vilioja. Perkėlę organizacijos sukauptus duomenis į minėtą platformą, galėsime juos pasiekti dirbdami iš bet kurios vietos ir būsime užtikrinti informacijos apsauga.“

Debesų kompiuterija duomenis verčia prognozėmis

Anot A. Kavaliausko, šiuo metu debesų kompiuterija kaip niekad svarbi NVO, nes padeda analizuoti didžiulius duomenų kiekius ir iš jų pateikti konkrečias įžvalgas ir žinias – spėlionės ir prielaidos paverčiamos į logiškas prognozes.

Šios technologijos svarbą patvirtina ir lyderiai iš viso pasaulio. Praėjusių metų rudenį Jungtinėse Tautose šie 193 lyderiai išskyrė 17 darnaus vystymosi tikslų, kuriuos norima pasiekti iki 2030 metų. Debesų kompiuterija minima kaip viena iš pagrindinių priemonių, sprendžiant tokias problemas kaip skurdas, badas ar netvarus energetinių išteklių naudojimas.

Dabar „Microsoft Philanthropies“ iniciatyva suteikia galimybę viso pasaulio NVO, atitinkančioms reikalavimus, nemokamai naudotis „Microsoft Azure“ paslaugomis. Šis pasiūlymas papildo jau anksčiau NVO nemokamai prieinamus įrankius iš „Microsoft“, kaip „Office 365“, „Dynamics CRM“, „Power BI“ ir kitus.

„Microsoft“ tikisi, kad per trejus metus sugebės pagelbėti 70 tūkst. organizacijų. NVO atstovai gali patikrinti, ar jų organizacija atitinka reikalavimus, čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »