Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms – nemokama debesų kompiuterija

Publikuota: 2016 m. spalio 27 d. ketvirtadienis

Šią savaitę „Microsoft“ paskelbė, kad viso pasaulio, įskaitant ir Lietuvos, nevyriausybinės organizacijos (NVO) gali nemokamai naudotis debesų kompiuterijos platforma „Azure“. Pastaroji organizacijoms leis savo IT infrastruktūrą perkelti į debesį ir efektyviau siekti tikslų. Šis žingsnis yra metų pradžioje paskelbtos bendrovės iniciatyvos „Microsoft Philanthropies“ dalis, kuri per ateinančius trejus metus NVO visuomenės labui paaukos bendrovės resursų, vertų 1 mlrd. JAV dolerių.

„Siekiame, kad NVO visame pasaulyje, įskaitant ir veikiančias Lietuvoje, turėtų prieigą prie pažangiausių technologijų. „Microsoft Philanthropies“ suteikia galimybę daugiau nei 70 tūkst. organizacijų visame pasaulyje pasitelkti išmanius įrankius, padedant išspręsti didžiausius visuomenės iššūkius, gerinti sąlygas ir užtikrinti tobulėjimą. Tikimės, kad šia iniciatyva padėsime visuomenės labui veikiančioms organizacijoms pasiekti savo tikslus“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Lengvatos leidžia sėkmingai vystyti savo veiklą

Anot didžiausios šalies jaunimo NVO Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidento Manto Zakarkos, „Microsoft“ siūlomos lengvatos padeda palaikyti pagrindinius organizacijos procesus: „Microsoft“ lengvatomis naudojamės jau dešimtmetį ir šią veiklą laikome sveikintina, nes ji padeda mūsų organizacijai efektyviai atlikti darbus, pradedant darbuotojų kalendorių sinchronizavimu, baigiant projektų paraiškų, sąmatų rengimu ir prezentacijų konferencijoms kūrimu. Čia didžiausi privalumai yra tie, kad visa programinė įranga yra licencijuota, pritaikyta ir veikia visur, todėl nekyla problemų renginiuose, o ir duomenys išlieka saugūs.“

LiJOT planuoja pasinaudoti ir „Azure“ platforma: „Jau seniai mąstome apie vidinio serverio perkėlimą į debesiją, todėl „Azure“ pasiūlymas mus itin vilioja. Perkėlę organizacijos sukauptus duomenis į minėtą platformą, galėsime juos pasiekti dirbdami iš bet kurios vietos ir būsime užtikrinti informacijos apsauga.“

Debesų kompiuterija duomenis verčia prognozėmis

Anot A. Kavaliausko, šiuo metu debesų kompiuterija kaip niekad svarbi NVO, nes padeda analizuoti didžiulius duomenų kiekius ir iš jų pateikti konkrečias įžvalgas ir žinias – spėlionės ir prielaidos paverčiamos į logiškas prognozes.

Šios technologijos svarbą patvirtina ir lyderiai iš viso pasaulio. Praėjusių metų rudenį Jungtinėse Tautose šie 193 lyderiai išskyrė 17 darnaus vystymosi tikslų, kuriuos norima pasiekti iki 2030 metų. Debesų kompiuterija minima kaip viena iš pagrindinių priemonių, sprendžiant tokias problemas kaip skurdas, badas ar netvarus energetinių išteklių naudojimas.

Dabar „Microsoft Philanthropies“ iniciatyva suteikia galimybę viso pasaulio NVO, atitinkančioms reikalavimus, nemokamai naudotis „Microsoft Azure“ paslaugomis. Šis pasiūlymas papildo jau anksčiau NVO nemokamai prieinamus įrankius iš „Microsoft“, kaip „Office 365“, „Dynamics CRM“, „Power BI“ ir kitus.

„Microsoft“ tikisi, kad per trejus metus sugebės pagelbėti 70 tūkst. organizacijų. NVO atstovai gali patikrinti, ar jų organizacija atitinka reikalavimus, čia.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »