Elektroninio mokslo vartai verslininkams atvers mokslo pasaulį, o mokslininkams – verslo

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 26 d. pirmadienis

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kuria naują interneto portalą ir informacinę sistemą, suteiksiančius galimybę efektyviau bendradarbiauti mokslininkams ir verslininkams, pasinaudojant e. paslaugomis.

„Panašių, dalį funkcijų apimančių, interneto portalų ir informacinių sistemų jau yra Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Singapūre, kitose šalyse, tačiau tiek e. paslaugų teikiantis portalas bus greičiausiai pirmasis pasaulyje“, – teigia MITA Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinamo projekto „E. mokslo pažangių elektroninių paslaugų ir E. mokslo vartų sukūrimas“ vadovas Paulius Petrauskas.

Numatoma, kad naujajame interneto portale bus įdėta visa informacija apie mokslo teikiamas paslaugas Lietuvoje: kokią įrangą turi mokslo institucijos, kokius tyrimus atlieka ar gali atlikti. Taip pat čia bus skelbiama informacija apie mokslininkų sukurtus išradimus.

„Dabar jaučiamas abipusis informacijos trūkumas. Mokslininkai sukuria produktus, paslaugas, bet nežino, kaip jas pritaikyti komerciškai. Verslininkai ne visuomet žino apie mokslininkų teikiamas paslaugas, kurios padėtų jų verslą pakelti į aukštesnį lygį. Portalas bus vieta, kur vieni ir kiti galės keistis informacija“, – pasakoja P. Petrauskas.

Taip pat portale verslininkai galės konsultuotis su mokslininkais apie galimas verslo vystymo kryptis. „Verslininkai dažnai nė nenutuokia apie turimas galimybes. Pavyzdžiui, kokia nors padangų keitimo įmonė senas padangas dabar utilizuoja. Bet iš jų gal galima pagaminti kokį nors produktą. Portale su mokslininkais bus galima konsultuotis ir, galbūt, pradėti naują inovatyvų verslą“, – aiškina projekto vadovas.

Numatoma, kad portale bus galima teikti paraiškas paramai su mokslu susijusiems projektams gauti iš ES struktūrinių, nacionalinių ir tarptautinių fondų, kuriuos administruoja MITA.

Iš viso įgyvendinant projektą „E. mokslo pažangių elektroninių paslaugų ir E. mokslo vartų sukūrimas“ ketinama sukurti keturias naujas e. paslaugas:
• mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros paslaugų ir darbų administravimas;
• naujų mokslinių tyrimų, inovacijų ir (ar) mokslinės produkcijos sukūrimo finansavimo administravimas; 
• informacinės ir partnerių paieškos pagalbos įmonėms ir mokslo institucijoms teikimas;
• mokslinės produkcijos komercializavimas, kuris apims pagalbos teikimą įvedant žinioms imlius produktus į rinką.

Projektą „E. mokslo pažangių elektroninių paslaugų ir E. mokslo vartų sukūrimas“  ketinama baigti 2014 metų gruodį. Projektas įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha