Programišiai įsilaužė į kompiuterinį TVF tinklą

Publikuota: 2011 m. birželio 13 d. pirmadienis

Kibernetinės atakos taikiniu tapo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) kompiuterinė sistema, rašo laikraštis „The New York Times“.

Darbuotojams apie šį įsilaužimą buvo pranešta jau trečiadienį. Laikraščio duomenimis, įsilaužti į sistemas mėginta kelis mėnesius, šios atakos prasidėjo dar iki skandalo, kai Niujorke buvo suimtas dabar jau buvęs TVF vadovas Dominikas Strosas–Kanas (Dominique Strauss–Kahn).

Neįvardinti fondo šaltiniai tvirtina, kad atakai buvo gerai pasirengta ir kad ji kelia rimtą pavojų. Kol kas nepatvirtinta, kokia konkrečiai informacija pateko į nusikaltėlių rankas ir ar apskritai pateko. Kilus pavojui dėl nesankcionuotos prieigos Pasaulio bankas, kurio pastatas įsikūręs per kelią nuo TVF pastato Vašingtone, kuriam laikui atjungė fondo darbuotojams prieigą į savo sistemą. Apie mėginimus įsilaužti į Pasaulio banko tinklą nepranešama, pažymi laikraštis.

TVF atstovas Deividas Houlis (David Howley) atsisakė skelbti bet kokią informaciją apie incidentą, patikinęs žurnalistus, kad organizacija dirba įprasta tvarka. „The New York Times“ šaltiniai susilaikė nuo spėjimų apie tai, iš kokios šalies galėjo būti surengta ataka.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »