Kaip keisis baudų ir mokesčių dydžiai po euro įvedimo?

Publikuota: 2014 m. liepos 28 d. pirmadienis

Europos Sąjungos Tarybai priėmus sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje nuo 2015 m. sausio 1 d., Teisingumo ministerija parengė ir pateikė derinti ministerijos reguliavimo sričiai priskirtų įstatymų ir Vyriausybės nutarimų projektus, kuriuose numatomi teisės aktų nuostatų pakeitimai, reikalingi dėl euro įvedimo mūsų šalyje.

Pagal Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymą, iki euro įvedimo dienos turi būti pakeistos teisės aktų nuostatos, kuriose teikiama nuoroda į nacionalinę valiutą (litą), numatyta atsiskaitymo ar mokėjimo litais taisyklė arba tam tikros vertės ar dydžiai nurodyti litais (šie dydžiai turi būti perskaičiuoti ir nurodyti eurais).

„Keičiant piniginių baudų ir žyminio mokesčio dydžius iš litų į eurus, faktiškai mokėtinų sumų siūloma nedidinti – pritarus projektams jos netgi nežymiai mažėtų, kadangi įstatymų projektuose sumos nustatytos sveikų eurų tikslumu, mokėtojų naudai nubraukiant centus“, –  pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pavyzdžiui, jeigu asmuo už civilinės bylos nagrinėjimą teisme šiuo metu turi sumokėti 200 litų žyminį mokestį (pagal neatšaukiamai nustatytą lito ir euro perskaičiavimo kursą (1 euras = 3,45280 lito) būtų 57,92 euro), tai po euro įvedimo dienos įsigaliojus parengtiems įstatymų pakeitimams, jam reikėtų mokėti 57 eurus žyminio mokesčio.

Teisingumo ministerija siūlo pakeisti 20 įstatymų ir 10 Vyriausybės nutarimų, kuriuose šiuo metu pateikiama nuoroda į nacionalinę valiutą – litą, mokesčių, baudų, turto verčių, tam tikrų piniginių sumų ribų ir kt. dydžių skaitmeninės vertės taip pat yra nustatytos ir išreikštos litais.

Bus keičiamas Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, Civilinis ir Civilinio proceso kodeksai, Administracinių bylų teisenos, Advokatūros, Antstolių, Notariato, Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo, Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės, Politinių partijų, Prezidento rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Vartotojų teisių apsaugos ir kiti įstatymai. 

Teisingumo ministerijos parengti teisės aktų projektai pateikti derinti kitoms ministerijoms, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, Valstybiniam patentų biurui, Teisėjų tarybai, Advokatūrai, Antstolių rūmams ir Notarų rūmams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »