Klaipėdos universitetas pradeda verslo inkubatoriaus statybas

Publikuota: 2014 m. kovo 20 d. ketvirtadienis

Verslo inkubatoriaus statybosVerslo inkubatoriaus statyba yra viena iš projekto „Inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų įrengimas bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko infrastruktūros plėtra jūriniame slėnyje“ veiklų. Kaip ir visas projektas, Verslo inkubatoriaus statybos darbai yra finansuojami Ūkio ministerijos administruojamomis ES struktūrinių fondų lėšomis.

Verslo inkubatoriaus projektavimo darbai buvo pradėti 2013 metų gegužės mėnesį, o statybos darbus planuojama užbaigti iki 2014 metų pabaigos.

Naujojo Verslo inkubatoriaus plotas sudarys apie 2500 kvadratinių metrų. Šiame inkubatoriuje bus sudarytos sąlygos įmonėms vykdyti gamybinę-eksperimentinę veiklą. Planuojama, kad naujose patalpose įsikurs daugiau kaip 10 naujų technologinių įmonių.

Pagrindinis Verslo inkubatoriaus veiklos tikslas – skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą Jūriniame Slėnyje: kurti naujas darbo vietas, sumažinti veiklos rizikas naujai susikūrusioms įmonėms, plėtojančioms inovatyvias verslo idėjas. Verslo inkubatoriuje įsikūrusioms technologinėms įmonėms bus užtikrinta prieiga prie Universiteto mokslinio potencialo – sudarytos galimybės pasinaudoti universiteto moksline įranga ir mokslo žiniomis.

Verslo inkubatoriaus operatorius bus VšĮ Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP). Pasak šio parko direktorės Romos Stubrienės, inkubatoriaus pagrindinė misija bus remti mažas besikuriančias technologines įmones: „Technologinių įmonių kūrimąsi riboja infrastruktūros ir priemonių stoka.  Mažos, dar tik besikuriančios technologinės įmonės pradinėje stadijoje neturi lėšų brangiai ir sudėtingai projektavimo programinei įrangai įsigyti, todėl bus sudarytos sąlygos virtualaus prototipo kūrimui, įmonės bus aprūpinamos visa reikalinga įranga – tai paspartins mažų technologinių įmonių steigimąsi ir plėtrą“, – teigė R. Stubrienė.

Pasak KMTP direktorės, Verslo inkubatoriuje taip pat bus įrengtos ir tokioms bendrovėms reikalingos gamybinės patalpos, kuriose bus galima vykdyti nedidelės apimties gamybą: „Technologinės priemonės, kurios yra numatomos  inkubatoriuje, sumažins reikalingų investicijų apimtis ir padės plėtotis mažosioms technologinėms įmonėms“.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »