Tyrimas: lietuviai savo gimtadienio neįsivaizduoja be torto ir dovanų

Publikuota: 2013 m. gegužės 30 d. ketvirtadienis

Pasaulio vaizdavimo sprendimų namams ir verslui lyderės bendrovės „Canon“ užsakymu atliktas tyrimas apie Lietuvos gyventojų pasirengimą gimtadienio šventei. Tyrimo rezultatai parodė, kad net pusė apklaustųjų rengiasi šventei ne ilgiau kaip savaitę (nuo 1 iki 7 dienų). Vos 5 proc. apklaustųjų šventei skiria tiek laiko, kad ji būtų išbaigta iki smulkmenų. Tuo tarpu 27 proc. apklaustųjų išvis neskiria dėmesio tokioms šventėms.

„Tyrimu siekėme sužinoti, kaip lietuviai ruošiasi gimtadienio šventėms. Kaip ir tikėjomės, suorganizuoti tokiai šventei neskiriama daug laiko, tačiau ji neįsivaizduojama be torto ir dovanų. Kaip parodė tyrimo rezultatai, lietuviams svarbu gimtadienio akimirkas įamžinti fotografuojant bei filmuojant“, – sakė „Canon“ atstovas Lietuvoje Andrius Klimavičius.

Pasak A. Klimavičiaus, pagal tyrimą neturintieji galimybės įamžinti asmeninės šventės akimirkų su profesionalaus fotografo pagalba, tai daro patys – net 44 proc. respondentų atsakė, kad gimtadienio akimirkas įamžina fotografuodami. O 23 proc. respondentų gimtadienius tiek fotografuoja, tiek filmuoja.

Respondentų paklausus, kokia suma skiriama gimtadienio šventėms organizuoti, paaiškėjo, kad dažniausiai gimtadienio šventei jie skiria nuo 100 iki 200 Lt (28 proc. atsakiusiųjų) arba nuo 200 iki 500 Lt (23 proc.).

Jei turėtų galimybę, apklausos dalyviai patys neruoštų gimtadienio vaišių – net 42 proc. apklaustųjų užsisakytų vaišių tiekėjus. Respondentai mielai samdytų profesionalų fotografą (22 proc.) ar muzikantus (31 proc.). Net 21 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų atsakomybę už gimtadienio šventės rengimą perduotų įmonei, organizuojančiai renginius.

Į tyrimo klausimą apie gimtadienio atributus net 56 proc. respondentų atsakė, kad neįsivaizduoja savo gimtadienio be torto, 12 proc. respondentų kaip svarbiausią gimtadienio atributą nurodė draugus ar artimuosius.

Tyrimą apie gimtadienio švenčių organizavimą bendrovės „Canon“ užsakymu atliko tyrimų agentūra „Omnicom Media Group“. Internetinėje apklausoje dalyvavo 905 respondentai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »