D. Pavalkis atvėrė Europos inovacijų forumą „2013 Innovation Summit”

Publikuota: 2013 m. spalio 10 d. ketvirtadienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos vardu Briuselyje atvėrė Europos inovacijų forumą „2013 Innovation Summit”. Jame ES institucijų, šalių narių, tarptautinio verslo ir žiniasklaidos bei visuomeninių organizacijų atstovai diskutuos, kaip padėti pagrindą tvariam ekonomikos augimui panaudojant inovacijas ir skaitmenines technologijas. D. Pavalkis, šį pusmetį pirmininkaujantis ES mokslo ministrų susitikimams, pristatys Lietuvos pirmininkavimo prioritetus inovacijų ir konkurencingumo srityse.

„Ekonomistai sutaria, kad mokslas ir inovacijos būtinos siekiant ekonomikos augimo, konkurencingumo ir naujų darbo vietų, kurių reikia Europai. Turime išmokti ekonominės krizės pamokas ir kurti atsparią ekonomiką, galinčią generuoti realų ir tvarų konkurencingumą, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.

„Svarus dėmesys turi būti skiriamas tarptautiniam bendradarbiavimui ir abipusiam mokymuisi, visiems inovacijų aspektams, ypač būtina skatinti bendradarbiavimą tarp verslo ir aukštojo mokslo, – pabrėžia D. Pavalkis.

Ministras akcentuoja ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos pasiryžimą dirbti efektyviai ir sąžiningai siekiant bendros visai Europai naudos. „Lietuva tik įpusėjo savo pirmininkavimo laikotarpį, tad dar anksti sumuoti rezultatus. Vis dėlto labai svarbu pabrėžti, kad dedame visas pastangas artėti prie bendrų tikslų – kurti patikimą, augančią ir atvirą Europą“, – sako D. Pavalkis.

Forumas „Europos XXI amžiaus gairės: auganti inovacijų ir skaitmeninė ekonomika“ rengiamas likus kelioms savaitėms iki spalio pabaigoje vyksiančios šiai temai skirtos Europos Vadovų Tarybos. Inovacijų forume pagrindinį pranešimą skaitys Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Forumą rengiančios organizacijos – sprendimų 21 a. iššūkiams ieškanti Briuselyje įsikūrusi „Lisabonos taryba“ ir inovacijų diegimą skatinanti „Nesta“ iš Jungtinės Karalystės – jo metu paskelbs Europos inovacijų planą, apibendrinantį dabartinę padėtį ir pasiūlysiantį gaires, kaip efektyviau skatinti inovacijas panaudojant skaitmenines technologijas ir valdyti jų diegimą europiniu lygiu. Forume bus analizuojama, kaip inovacijos ir skaitmeninė pažanga galėtų paspartinti ES ekonomikos atsigavimą ir augimą, produktyvumą ir verslumą.

Bendras ES tikslas – sukurti tikrą žinių, mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrąją rinką, kuri pilnai funkcionuotų jau 2015 metais. Pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva skiria svarų dėmesį mokslininkų karjerai, tarptautiniams mokslo, technologijų ir inovacijų aspektams, prisideda prie mokslinių tyrimų ir inovacijų politikos stiprinimo, organizuoja diskusijas ir įgyvendina pavyzdines iniciatyvas dėl skaitmeninės darbotvarkės ir inovacijų.

Spalio 7–8 d. ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva kartu su Europos Komisija Vilniuje surengė tarptautinį inžinerinės pramonės ir mokslo forumą „Ateities gamyba / Manufuture 2013“, o lapkričio 6–8 d. organizuos tarptautinę konferenciją „ICT / IRT 2013“, kurioje bus aptartos skaitmeninių technologijų ir inovacijų raidos perspektyvos ES. Tai bus didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) renginys.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »