D. Pavalkis atvėrė Europos inovacijų forumą „2013 Innovation Summit”

Publikuota: 2013 m. spalio 10 d. ketvirtadienis

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos vardu Briuselyje atvėrė Europos inovacijų forumą „2013 Innovation Summit”. Jame ES institucijų, šalių narių, tarptautinio verslo ir žiniasklaidos bei visuomeninių organizacijų atstovai diskutuos, kaip padėti pagrindą tvariam ekonomikos augimui panaudojant inovacijas ir skaitmenines technologijas. D. Pavalkis, šį pusmetį pirmininkaujantis ES mokslo ministrų susitikimams, pristatys Lietuvos pirmininkavimo prioritetus inovacijų ir konkurencingumo srityse.

„Ekonomistai sutaria, kad mokslas ir inovacijos būtinos siekiant ekonomikos augimo, konkurencingumo ir naujų darbo vietų, kurių reikia Europai. Turime išmokti ekonominės krizės pamokas ir kurti atsparią ekonomiką, galinčią generuoti realų ir tvarų konkurencingumą, – sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras.

„Svarus dėmesys turi būti skiriamas tarptautiniam bendradarbiavimui ir abipusiam mokymuisi, visiems inovacijų aspektams, ypač būtina skatinti bendradarbiavimą tarp verslo ir aukštojo mokslo, – pabrėžia D. Pavalkis.

Ministras akcentuoja ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos pasiryžimą dirbti efektyviai ir sąžiningai siekiant bendros visai Europai naudos. „Lietuva tik įpusėjo savo pirmininkavimo laikotarpį, tad dar anksti sumuoti rezultatus. Vis dėlto labai svarbu pabrėžti, kad dedame visas pastangas artėti prie bendrų tikslų – kurti patikimą, augančią ir atvirą Europą“, – sako D. Pavalkis.

Forumas „Europos XXI amžiaus gairės: auganti inovacijų ir skaitmeninė ekonomika“ rengiamas likus kelioms savaitėms iki spalio pabaigoje vyksiančios šiai temai skirtos Europos Vadovų Tarybos. Inovacijų forume pagrindinį pranešimą skaitys Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Forumą rengiančios organizacijos – sprendimų 21 a. iššūkiams ieškanti Briuselyje įsikūrusi „Lisabonos taryba“ ir inovacijų diegimą skatinanti „Nesta“ iš Jungtinės Karalystės – jo metu paskelbs Europos inovacijų planą, apibendrinantį dabartinę padėtį ir pasiūlysiantį gaires, kaip efektyviau skatinti inovacijas panaudojant skaitmenines technologijas ir valdyti jų diegimą europiniu lygiu. Forume bus analizuojama, kaip inovacijos ir skaitmeninė pažanga galėtų paspartinti ES ekonomikos atsigavimą ir augimą, produktyvumą ir verslumą.

Bendras ES tikslas – sukurti tikrą žinių, mokslinių tyrimų ir inovacijų bendrąją rinką, kuri pilnai funkcionuotų jau 2015 metais. Pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva skiria svarų dėmesį mokslininkų karjerai, tarptautiniams mokslo, technologijų ir inovacijų aspektams, prisideda prie mokslinių tyrimų ir inovacijų politikos stiprinimo, organizuoja diskusijas ir įgyvendina pavyzdines iniciatyvas dėl skaitmeninės darbotvarkės ir inovacijų.

Spalio 7–8 d. ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva kartu su Europos Komisija Vilniuje surengė tarptautinį inžinerinės pramonės ir mokslo forumą „Ateities gamyba / Manufuture 2013“, o lapkričio 6–8 d. organizuos tarptautinę konferenciją „ICT / IRT 2013“, kurioje bus aptartos skaitmeninių technologijų ir inovacijų raidos perspektyvos ES. Tai bus didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) renginys.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »