Ekonomiką turėtų skatinti ir moksliniai tyrimai

Publikuota: 2013 m. vasario 19 d. antradienis

Vasario 18 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atstovavo Lietuvai Briuselyje vykusiame ES Konkurencingumo tarybos mokslinių tyrimų dalies posėdyje. Taryba aptarė metinę ES augimo apžvalgą, mokslinės informacijos prieinamumo ir investicijų į mokslinius tyrimus efektyvumo klausimus.

Šalių narių mokslo politikos strategai pabrėžė mokslinių tyrimų ir technologijų svarbą ekonomikos augimui ir naujų darbo vietų kūrimui.

Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad trumpalaikiai tikslai, tokie kaip krizės padarinių įveikimas, ir ilgalaikiai tikslai, lemiantys ES padėtį pasaulyje po 10 ar 20 metų, ne visada sutampa, todėl būtina juos tinkamai subalansuoti.

Konkurencingumo taryboje diskutuota apie strategijos „Europa 2020” įgyvendinimą, numatyti 2013 m. ekonomikos augimo skatinimo prioritetai. Ministrai pabrėžė mokslinių tyrimų ir inovacijų svarbą Europos konkurencingumui.

Pažymėta, kad konkurencingumui pasiekti turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp investavimo į fundamentaliuosius ir į taikomuosius technologinius mokslus.

Ministrai pritarė, kad mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtra turėtų kurti naujas darbo vietas, o greta viešųjų investicijų į mokslinius tyrimus būtina skatinti privačių investicijų augimą.

Taryboje taip pat pasikeista nuomonėmis, kaip užtikrinti Europos lyderystę inovacijų srityje, kaip skatinti mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą plėtojant viešąsias ir privačiąsias partnerystes, kaip sudaryti sąlygas mokslinių tyrimų rezultatų komercinimui, kuris paverstų mokslo pasiekimus į rinkoje paklausius produktus.

Taryba aptarė ir atviros prieigos prie mokslinės informacijos būtinybę. Atvira prieiga prie atliktų mokslinių tyrimų skatintų mokslo pažangą ir padidintų investicijų į mokslo tyrimus grąžą. ES šalių ministrai diskutavo, kokiomis konkrečiomis priemonėmis įgyvendinti atviros prieigos viziją.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »