Ekonomiką turėtų skatinti ir moksliniai tyrimai

Publikuota: 2013 m. vasario 19 d. antradienis

Vasario 18 d. švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atstovavo Lietuvai Briuselyje vykusiame ES Konkurencingumo tarybos mokslinių tyrimų dalies posėdyje. Taryba aptarė metinę ES augimo apžvalgą, mokslinės informacijos prieinamumo ir investicijų į mokslinius tyrimus efektyvumo klausimus.

Šalių narių mokslo politikos strategai pabrėžė mokslinių tyrimų ir technologijų svarbą ekonomikos augimui ir naujų darbo vietų kūrimui.

Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad trumpalaikiai tikslai, tokie kaip krizės padarinių įveikimas, ir ilgalaikiai tikslai, lemiantys ES padėtį pasaulyje po 10 ar 20 metų, ne visada sutampa, todėl būtina juos tinkamai subalansuoti.

Konkurencingumo taryboje diskutuota apie strategijos „Europa 2020” įgyvendinimą, numatyti 2013 m. ekonomikos augimo skatinimo prioritetai. Ministrai pabrėžė mokslinių tyrimų ir inovacijų svarbą Europos konkurencingumui.

Pažymėta, kad konkurencingumui pasiekti turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp investavimo į fundamentaliuosius ir į taikomuosius technologinius mokslus.

Ministrai pritarė, kad mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtra turėtų kurti naujas darbo vietas, o greta viešųjų investicijų į mokslinius tyrimus būtina skatinti privačių investicijų augimą.

Taryboje taip pat pasikeista nuomonėmis, kaip užtikrinti Europos lyderystę inovacijų srityje, kaip skatinti mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą plėtojant viešąsias ir privačiąsias partnerystes, kaip sudaryti sąlygas mokslinių tyrimų rezultatų komercinimui, kuris paverstų mokslo pasiekimus į rinkoje paklausius produktus.

Taryba aptarė ir atviros prieigos prie mokslinės informacijos būtinybę. Atvira prieiga prie atliktų mokslinių tyrimų skatintų mokslo pažangą ir padidintų investicijų į mokslo tyrimus grąžą. ES šalių ministrai diskutavo, kokiomis konkrečiomis priemonėmis įgyvendinti atviros prieigos viziją.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »