Į NMA nuotolinio ugdymo programą priimtas rekordinis gabių vaikų skaičius

Publikuota: 2011 m. lapkričio 18 d. penktadienis

Į Akademiją priimtas rekordinis norinčių studijuoti joje mokinių skaičius. Iš viso priimta 146 mokiniai, o bendras akademikų skaičius siekia 425. Tai didžiausias studijuojančių akademikų skaičius per visus Akademijos gyvavimo metus.

Lietuvoje pasibaigė gabių vaikų atranka į „Nacionalinę moksleivių akademiją“ (NMA), kuri vyko nuo rugsėjo 12 iki spalio 26 dienos. Šiais metais norą mokytis Akademijos nuotolinio ugdymo programoje pareiškė 777 mokiniai iš visos Lietuvos – tai 35 proc. daugiau nei pernai.

Pasibaigus pirmajam atrankos etapui į NMA nuotolinio ugdymo programą, matyti, kad kaip ir pernai daugiausia norinčių pagilinti žinias buvo matematikos (306 mokiniai), biochemijos (114 mokinių) bei lietuvių filologijos (96 mokiniai) NMA sekcijose. Kitose sekcijose užsiregistravo panašus mokinių skaičius, kuris siekė apie 50.

Aktyviausi kaip ir pernai buvo devintos ir dešimtos klasės moksleiviai, tačiau šiemet norinčių devintokų mokytis NMA skaičius išaugo dvigubai, o dešimtokų liko panašus kaip ir pernai.

„Žinoma, šiemet vėl gi aktyviausi buvo didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) mokiniai, tačiau džiaugiamės, kad nemažas būrys norinčių mokytis NMA yra iš Alytaus, Tauragės, Mažeikių, Šilutės, Biržų, Anykščių, Kupiškio, Marijampolės, Pakruojo, Prienų, Skuodo, Telšių bei Zarasų rajonų“, - džiaugėsi mokinių aktyvumu VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Kitame atrankos etape Akademija organizavo atrankos testus stojantiesiems ir pagal jų rezultatus buvo atrinkti 146 būsimi akademikai. Šie testai yra skirti bendriesiems intelektiniams gebėjimams vertinti ir gebėjimų struktūrai nustatyti. Iš gautų rezultatų galima spręsti apie testuojamojo asmens verbalinius (kalbinius), matematinius, erdvinius (vizualinius) ir atminties gebėjimus bei bendruosius samprotavimo gebėjimus.

Nacionalinėje moksleivių akademijoje mokosi gabūs ir talentingi Lietuvos paaugliai (7-12 klasės moksleiviai), kurie dar tik renkasi tolimesnę mokymosi sritį ir specializaciją. Nuotolinį mokymą šiemet visiškai apmoka Akademijos rėmėjai.

Akademijoje galima mokytis biochemijos, chemijos, informatikos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, matematikos, lietuvių filolologijos, istorijos ir muzikos sekcijose.

Pagal kiekvienos krypties programą moksleiviams dėsto ir nuotoliniu būdu su jais dirba savo sričių specialistai: daugelio Lietuvos universitetų dėstytojai, mokytojai, buvę NMA mokiniai – tarptautinių olimpiadų prizininkai.

Mokinius, norinčius mokytis NMA muzikos sekcijose, prašome registruotis ir dalyvauti atrankoje, kuri vyks nuo lapkričio 14 iki gruodžio 16 dienos. Daugiau apie atranką galima rasti Akademijos internetiniame puslapyje www.nmakademija.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »