Į NMA nuotolinio ugdymo programą priimtas rekordinis gabių vaikų skaičius

Publikuota: 2011 m. lapkričio 18 d. penktadienis

Į Akademiją priimtas rekordinis norinčių studijuoti joje mokinių skaičius. Iš viso priimta 146 mokiniai, o bendras akademikų skaičius siekia 425. Tai didžiausias studijuojančių akademikų skaičius per visus Akademijos gyvavimo metus.

Lietuvoje pasibaigė gabių vaikų atranka į „Nacionalinę moksleivių akademiją“ (NMA), kuri vyko nuo rugsėjo 12 iki spalio 26 dienos. Šiais metais norą mokytis Akademijos nuotolinio ugdymo programoje pareiškė 777 mokiniai iš visos Lietuvos – tai 35 proc. daugiau nei pernai.

Pasibaigus pirmajam atrankos etapui į NMA nuotolinio ugdymo programą, matyti, kad kaip ir pernai daugiausia norinčių pagilinti žinias buvo matematikos (306 mokiniai), biochemijos (114 mokinių) bei lietuvių filologijos (96 mokiniai) NMA sekcijose. Kitose sekcijose užsiregistravo panašus mokinių skaičius, kuris siekė apie 50.

Aktyviausi kaip ir pernai buvo devintos ir dešimtos klasės moksleiviai, tačiau šiemet norinčių devintokų mokytis NMA skaičius išaugo dvigubai, o dešimtokų liko panašus kaip ir pernai.

„Žinoma, šiemet vėl gi aktyviausi buvo didžiųjų miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio) mokiniai, tačiau džiaugiamės, kad nemažas būrys norinčių mokytis NMA yra iš Alytaus, Tauragės, Mažeikių, Šilutės, Biržų, Anykščių, Kupiškio, Marijampolės, Pakruojo, Prienų, Skuodo, Telšių bei Zarasų rajonų“, - džiaugėsi mokinių aktyvumu VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Kitame atrankos etape Akademija organizavo atrankos testus stojantiesiems ir pagal jų rezultatus buvo atrinkti 146 būsimi akademikai. Šie testai yra skirti bendriesiems intelektiniams gebėjimams vertinti ir gebėjimų struktūrai nustatyti. Iš gautų rezultatų galima spręsti apie testuojamojo asmens verbalinius (kalbinius), matematinius, erdvinius (vizualinius) ir atminties gebėjimus bei bendruosius samprotavimo gebėjimus.

Nacionalinėje moksleivių akademijoje mokosi gabūs ir talentingi Lietuvos paaugliai (7-12 klasės moksleiviai), kurie dar tik renkasi tolimesnę mokymosi sritį ir specializaciją. Nuotolinį mokymą šiemet visiškai apmoka Akademijos rėmėjai.

Akademijoje galima mokytis biochemijos, chemijos, informatikos, ekonomikos, fizikos ir astronomijos, matematikos, lietuvių filolologijos, istorijos ir muzikos sekcijose.

Pagal kiekvienos krypties programą moksleiviams dėsto ir nuotoliniu būdu su jais dirba savo sričių specialistai: daugelio Lietuvos universitetų dėstytojai, mokytojai, buvę NMA mokiniai – tarptautinių olimpiadų prizininkai.

Mokinius, norinčius mokytis NMA muzikos sekcijose, prašome registruotis ir dalyvauti atrankoje, kuri vyks nuo lapkričio 14 iki gruodžio 16 dienos. Daugiau apie atranką galima rasti Akademijos internetiniame puslapyje www.nmakademija.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »